mecburum,kolikli bebeğimi ayağımda sallıyorum:((bişey olur mu???

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve cicek11 tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

6 Eylül 2009
    Konu Sahibi : cicek11
  1. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeğim 2,5 aylık ve kolik:KK43:(zorla gece 12 de uyur 3 te uyanır.şanslıysak yekrar uyur sabah 5 te kalkar ve bir daha da ne uyur ne de ağlamadan durur.
    Gündüz uyutmanın tek yolu var o da hiç indirmeden ayakta sallamak.Emzirip memede sızınca ayağıma alıyorum salla babam salla...tabiii yavaş.ama hiç indiremiyorum.çünkü 10dk da bir gaz sancısıyla sıçrayıp uyanıyor.devam etmezsem de uykuya devam etmiyor.sadece sızınca sallamayı kesebiliyorum ,indirdiğim an uyanıp ağlamaya başlıyor.ne yapacağımı şaşırdım.Tüm gün katıla katıla ağlamasını seyretmek ve bişey yapamamak da çok zor.bana bi akıl verin Allahaşkına:KK43:((

2. 6 Eylül 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    12 de uyuyup 3 te uyanıyomuş ya benim kızım 6 aylık aralıksız 3 saat uyumuyo bile :roflol: bende ayağımda sallalıyorum ama uzun süre değil bence ara ara salla ne de olsa herşeyin fazlası zararlı..
    kızımda çok gazlıydı neler çektim anlatamam uyku asla yok tabi...şuan bile uykusu hala düzensiz.. dikkatini çekmeye çalış evde gez bişeyler al eline anlat konuş ama bence böyle bütn gün sallama..

4. 6 Eylül 2009
  5. Beta

Beta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    mrb çicek,az kalmış bak oğluşun 2,5 aylık olmuş,benim de kızım çok gazlıydı,şimdi 3,5 aylık ve kalmadı gazımız çok şükür. o da elde sallanmak isterdi öyle uyurdu,başka hiçbi şekilde uyutamazdık.o gün okudum,sancılı bebekler sallanınca gazı azalıomuş,sen de bi hamak alsan onda sallasan,hem rahat edersin hem de çocuk uyur onda.ben çok araştırdım hamağı ama bulamamıştım.gece 3e kadar eşimle elimizde sallıyorduk.şimdi ihtiyaç kalmadı ama ben hamak buldum:roflol:

6. 6 Eylül 2009
  7. karamel23

karamel23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bişey olmaz canım merak etme bu sallamasendromu denilen sey bebegi savurta savurta sallamadan kaynaklanır ama ritmik olarak yavasca yapılan sallamanın zararı yoktur.sana önerim sac kurutma makinası oglum 3ay onun sesiyle uyudu aglamaya basladıgında fise tkıp duyabilecegi bi yere koyduk sakinlesip uykuya dalıyodu bir müddet sonra eger cok bunaltırsa incebir battaniyenin arasında salladık bi dene derim pişman olmazsın.Bebegin aglamasının zararı yok ona ama insan dayanamıyo o acı çıglıklarına Allah sabır versin.

8. 6 Eylül 2009
  9. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım eve çingene salıncagı kurun. kolikli bebegi olan arkadaslar cok rahat ettiler öyle.

10. 6 Eylül 2009
  11. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize çok tşk ederim arkadaşlar.şimdi memlekette anneemin yanındayım eve dönünve ilk işim o salıncaktan kurdurmak olacak ....

12. 6 Eylül 2009
  13. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.115
    Ödül Puanları:
    463
    hangimiz sallanmadan büyüdük ki:)) hafif salladığınız sürece birşey olmaz merak etmeyin. çok geçmiş olsun, gazsız geceler size :1hug:

14. 7 Eylül 2009
  15. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ahhhh ah ben neler cektim bu kolikten
    gunde 2 saat uykuyla yasiyordum
    salla bacim hic birseycik olmaz, biz salladik ama ufak ufak oda rahatlasin
    sen ona hareket kazandiriyorsun o hareket edemedigi icin buna ihtiyaci var
    karnina kum ceker masaji yap nette var arastirisin ,
    birde nurse harverys , metsil cok tavsiye ediyorum canim
    Allah sabir versin zor ilk 3 ay cok zor
    benimkini arada sallaiyorum suandada ama bazen besige yatiyorum orda kendi uyuyor
    alismaz birsey olmaz korkun oysa eger aglamasini izlemekten iyidir
    yazik aglatma

16. 7 Eylül 2009
  17. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    cidden gazlı bebek büyütmek zor iş bazı arkadşların hiç böyle problemi yok ,bırakıyolar çocuğu koltuğa ses sedası çıkmıyo bebeğinn oo diyorum böyle bebek büyütmeye ne var
    benim kızımda hep ayakta sallanndıı başka türlü uyumazdı en fazla 1 saat uyurdu o kadar bide devamlı eeee ee diye uyuttum kızımı
    bazen gündüz hala sallıyorum bazen sallamadan uyumak istiyor onun keyfine göre
    yapacak bişey yok

18. 7 Eylül 2009
  19. m.joYy

m.joYy &#1084;&#945;S&#945;L &#1090;&#945;dı&#951;d&#945; Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende sallıyom valla..nette zarrlı dıo ama doktr salla olmz bse dedi/B]