Medela Elektrikli Pompa İle Süt Sağımı

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve SilentFear tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

20 Haziran 2009
    Konu Sahibi : SilentFear
  1. SilentFear

SilentFear Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar;
    Kızım 2.5 aylık oldu maşallah emmede sorunumuz yok. Ben 1 ay ıcınde ıse baslayacagım ıcın medela elektrıklı sut pompasını aldım. Denemek amaclı gogsumu sagdım,tek gogsumden anca 5 dk da 20 ml kadar sut geldı ve moralım bozuldu. Tecrubelı arkadaşlar varsa 1 kerede ne kadar süt sağabildiniz? doktor normal emzırmemde sutun kesınlıkle yeterlı oldugunu soylemıstı zaten bebısımın kılo alısından bellıymıs...

Sizce 1 kerede tek gogusten ne kadar sut gelmesı lazım ? Ve bebek bır kerede ne kadar sutle doyar?

2. 21 Haziran 2009
  3. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    canım 5 dk. çok kısa bir süre. her göğüsünü 15 dk. sağmalısın. benim 2 göğsümden 3 saatte bir 90 ml süt geliyor. kuzum 2,5 aylık sütüm yetersiz olduğu için doktor mamaya başlattı...

4. 21 Haziran 2009
  5. SilentFear

SilentFear Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anladım canım ama benım 5 dk sonra sut akması kesıldı. gogsumun ucunu elımle sıktıgımda sızıntı seklınde akıyor ama pompa ıle 5 dk sonra akmamaya basladı...

6. 22 Haziran 2009
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.027
    Ödül Puanları:
    463
    1-2 dakika ara verip birkaç bardak su için ve tekrar deneyin. muhtemelen devam edecektir.

8. 2 Eylül 2009
  9. MucaN

MucaN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende ilk aydan sonra sağmaya başlamıştım.ilk başlarda dediğin gibi 20 ml falan geliyordu.Sağmaya devam et sağdıkça çoğalıyor.Benim 5. ay bitti halen gece bile kalkıp sağıyorum.bu yöntemle 2. aydan sonra 200-220 falan dolduruyordum 4-5 saatte.Halen sağmaya devam ettiğim için deepfreezde fazla sütüm bile var bende onları nasıl değerlendirebilirim diye düşünüyorum.Mamalarına formül süt yerine koymayı düşünüyorum ama olurmu bilmiyorum.Birde yoğurt yapmak istiyorum kendi sütümle.yapan arkadaşlar varsa bilgi versin lütfen

10. 2 Eylül 2009
  11. MucaN

MucaN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu arada arkadaşım işe başlayıncada sağmaya devam et yoksa sütün azalır.Ben süt iznimi 3,5 ay kullandım.Benim sütüm işe başlayınca sağmadığım için yok denecek kadar azalmıştı.Şirkettede mümkün olan bütün aralarda sağarak tekrar çoğalttım.En azından ilk 6 ayını anne sütü ile geçirirsin böylece.

12. 7 Eylül 2009
  13. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende kullanıyorum üç aylıktan beri madela çok memnunum arkadaşların dediği gibi gün içerisinde sık sık denersen ve sağma sürelerini uzatırsan sütün çoğalır benim tek seferde 200 - 250 ml çıkıyor sütüm iyi olduğunda ama bazende 20 dakikada iki göğsümden 60 ml zor çıkıyor yediklerinle alakalı bol börülce salatası ye ve sıvı al....mucan arkadaşım sende fazla sütlerinle aptamilin tahıllı kahvaltılık maması var onu zaten ya anne sütüyle yada mamayla yapıyorsun ben anne sütüyle yapıyorum sabahları yada aptamilide gece verirken su yerine anne sütü kullanıyorum sende ööle yapabilirsin cnm... kaydirigubbakcemile5

14. 8 Eylül 2009
  15. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben de medela kullaniyorum, sabahlari yeni uyandigimda daha cok sut var ama gun icinde az, gecen disari cikacaktim, sagdim 40 ml cikti iki gogusten,ben 15dk birini 15 dk digerini sagiyorum sanra tekrar birinciyi sagiyorum,ikinciye geciyorum, ama bebek gece 4-5 saat emmediginde 120-140 cikiyor...yediklerin,ictiklerin o gun dinlenip dinlenmedigin de onemli tabi

16. 9 Eylül 2009
  17. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ya 15 dk birini , 15 dk diğerini şartmı ???????????
    ben rast gele sağıyorum.. bebeğim prematğre olduğundan emmiyo..
    hiç emmediği halde bazan 100 bazende 70_80 sağıyorum..

18. 15 Eylül 2009
  19. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de medela kullanmıştım. Fazla sütü sağmak için. Yani ben günde 1 defa tek göğsümü sağıyordum 10 dk 150 ml çıkardı.
    Ama sağmaya yavaş başla sonra hızlandır ve elinle alttan destekle emzirir gibi. Baktın süt gelmemeye başladı bırak bekle 5 dk kadar su iç tekrar başla.