medpamid kulanan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve firuze-1524 tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

8 Ekim 2008
    Konu Sahibi : firuze-1524
  1. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Hamişler aranızda bulantılar için medpamid kullanan var mı?fisfisfisBana dr.um verdi,sabah akşam al bir tane dedi ama prospektüsünü okudum,hamilelerde fetüse geçebilirmiş tam olarak bir şey demiyor,yani gebelikte kullanımını sanki pek önermiyor,CADIARZUdr.unuza danışın falan yazıyor,içime kurt düştü,daha hiç kullanmadım ve kullanmak istemiyorum,bilgisi olan var sa yazarsa sevinirim.a.s.

2. 9 Ekim 2008
  3. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya canım bana da dr bu ilacı kullanabilirsin demişti ve ben 4-5 kez günde 1 bazen 2 kez kullandım. hatta bir keresinde hastanede serumla birlikte damardan verdiler. sen böyle yazınca korktum şimdi. madem gebelikte zararlı dr lar niye veriyorki. sinir oldum şimdi. inşallah bişey olmamıştır. bu ilacı kullanıp zararı yoktur içiniz rahat etsin diyen yokmu. varsa bizi rahatlatsın ya.

4. 9 Ekim 2008
  5. EU3

EU3 Guest

slm arkadaşım sana tavsiyem kullanma çünkü hiç bir işe yaramıyo yani bulantıyı falan engellemiyo ben kullandım doktorum bana bulantı olunca kullan dedi normalde bulantı yoksa kullanma dedi ama bi işe yaramıyo bulantıyla yaşamayı öğrenmekten başka çare yok dokuz ay bunu çekicez yani bende 3 aylık hamileyim 3aydır miğdem ağzımda yaşıyorum alıştım artık:bbo:

6. 10 Ekim 2008
  7. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    yapraknil seni dekorkutmak istemem ama ilaç hala evdeyse prospektüsüne baksana,zararlıdır demiyor fakat hamişleler için etkisi tam olarak bilinemiyormuş,fetüse de geçiyormuş,çok etkisi olmas sanırım ama kulananlara sormka için bende buraya sayfa açtım ,seni üzmek istemem cnm

8. 10 Ekim 2008
  9. Ela-Çxixnar

Ela-Çxixnar Minik kuzum,Yağızım... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bende 3 aylık hamileyim ve hamileliğim ilk zamanlarında cok bulantım oldugu için bu ilacı kullandım ve faydasını da gördüm. neredeyse bir kutu bitmek üzere hattta bulantım oldukça yemeklerden yarım saat önce yine alıyorum. Prespektüsü okuyup ben de doktora sordum bi sorun olmayacagını söyledi hatta arkadaslarım da hamilelikleri boyunca kullanmıslar ve problemle karsılasmamıslar.Tabi tercih sizin.

10. 13 Ekim 2008
  11. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım yazını yeni farkettim kusura bakma. ben zaten dr verdikten sonra toplasan 5 kez ancak kullanmışımdır ama senin yazını okuyunca korktum tabi, endişelendim. bebeğe zarar mı verdim acaba diye. perşembe günü dr a kontrole gittim ve dr a tekrar sordum. medpemidi ilk 1 hafta kadar kullandığımı, sonra bıraktığımı söyledim. ve gebelikte kullanılması çok doğru değilmiş falan dedim. dr um da kesinlikle öyle birşey yok.dedi. zararı olacak birşeyi biz zaten vermeyiz dedi. gönül rahatlığı ile kullan dedi. hatta ben biraz grip gibiyim, boğaz ağrım var. onun için de birkaç ilaç tavsiye etti ama korktuğum için kullanmıyorum. dayanmaya çalışıyorum. medpamidi de bıraktım tab. umarım. bir-iki hafta içinde bu bulantılar ve rahatsızlıklar tamamen geçer. yine de ilgin için teşekkürler canım. Allah hepimize bebeklerimizi sağlıklı olarak kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

12. 13 Ekim 2008
  13. oyek

oyek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar
    bende metpamid kullananlardanim evet içeriğin de uygun olmadiği yaziyor ama dikkat ederseniz ilaçlarin tümünde böyle yazar çok nadir hamilelikte kullanilmasi sakincali değildir yazisi gördüm şimdiye kadar.ancak ben iki doktorla başlamiştim ve ikiside birbirinden habersizce ayni ilaci verdiler ve cevaplarda tabi ayni kesinlikle sakincasi yok oldu.şimdi 27 haftalik hamileyim ve üstlik ilerlemiş faranjit geçiriyorum ve doktorum bana aksef 500'lük aqntibiyotik verdi 3 günlük tedavi dedi onun içindede kullanilmamasi gerektiği yazili ancak doktorum uygun yoksa neden verelim kim böyle bir risk almak isterki dedi tanidik doktor arkadaşa ve yine tanidik eczaci arkadaşa sordum onlarda kullanabilirsin dediler biraz doktorlarimiza güvenmekte yarar var diye düşünüyorum.sevgilerler herkese geçmiş olsun

14. 3 Nisan 2009
  15. arzusenem

arzusenem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar banada doktor medpamit verdi aşırı kusmalarım var 7 haftalık hamleyim daha ne kadar sürecek blmiyorum ama kullanmalımıyım bilemiyorum ama çok kötü geçiyor herkese bulantısız ağrısız günler dilerim arzusenem

16. 23 Ekim 2013
  17. nazlisandal

nazlisandal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    63
    Şimdi doktordan geldim metpamid verdi günde 3 kere içebilirsin dedi. Prospektüs biraz rahatsız edici ama o kadarriskli olsa doktorlar vermez diye düşünüyorum

18. 18 Ocak 2014
  19. realimagef5

realimagef5 Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    6
    Banada dün bu ilacı verdi. İlk defa kullanıyorum bakalım işe yarayacak mı? 7+5 kusmam yok ama 3 gündür bulantı ve mide yanmasından dan hiç bir şey yiyemiyorum çubuk krakerle yaşıyorum.