Meğer akrabanın akrabaya yaptığını akrep yapmazmış.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve antika tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : antika
  1. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar,maalesef biz de akraba mağduruyuz.hem de öyle böyle değil.
    geçen gün annem,anneannemi(böyle demek bile istemiyorum) aramış.ne yapıyorsun,nasılsın diye konuşmuş.neyse,anneannem telefonu kapattığını zannetmiş ve başlamış bizi kötülemeye özellikle annemi teyzemin gelini ve damadının yanında,yani dışkapının dış mandalının yanında tabi bütün bunları annem duymuş.konuşma bitince annemde telefondan kapatabilirsiniz,artık demiş.sonra da anneannem ben öyle bir şey demedim diye kıvırmaya başlamış.halbuki biz onlara karşı en saygılı torunlarıyızdır.ama,işte içinde büyüttüğün akrep gelip sokabiliyor.şu anda bütün kardeşlerim ve ben o kadar kızgınız ki anneme hiçbiriyle görüşmeyeceksin dedik.teyzelerim falanda bize karşı çok soğukturlar.teyze kızlarım falan ben össye hazırlanırken çok ders çalışırdım,bana yanımdan geçerken afedersiniz inek derlerdi.zaten bunların böyle insanlar olduğu arkamızdan kuyu kazdıkları belliydi.ben çok mesafeliydim.anneme derdik görüşme diye o da ayıbolur ayaklarıyla giderdi.şimdi kendi kulaklarıyla duydu.annemin kardeşleri sanki hepsi birbirleriyle samimi ve bizi istemiyorlardı.şimdi çok iyi oldu herkesin ne mal olduğu ortaya çıktı.inceldiği yerden kopsun.böyle akrabalar olmaz olsun,allah hiçbir zaman muhtaç alsanaalsanasmilealsanaalsanasmileetmesin.alsanaalsanasmile

2. 19 Ocak 2010
  3. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    amannn boşver canım ne anne tarafı nede baba tarafı yemediğimiz kazık kalmadı işin içine mal paylaşımı da girince kanlı düşman oldular sanki bizde bıraktık artık ne halleri varsa görsünler ! malesef böyle oluyo bazıları yapcak bişey yok .............

4. 19 Ocak 2010
  5. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    haklısın canım.işte üzerinden zaman geçmesi gerekiyor.duyunca beynimizden vurulmuşa döndük.bugün 12 saat çalışmama rağmen hala uykum yok.şu saat oldu uyuyamıyorum.anlayamıyorum.ama,hiçbirini de görmek istemiyorum.

6. 19 Ocak 2010
  7. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    sanirim sizi kiskaniyorlar canim. benim amcamin kizlari ve amcamin esi yani yengem boyleydi maalesef...yillardir gorusmuyoruz...zaten belliydi bizi sevmedikleri ama amcam vefat ettikten sonra yengem bizimle irtibati kesmek istedigini ima etti iste o zaman iliskimiz onlarla bitti...haaa ama unutmadan soyliyim kuzenlerim para lazim olunca babamin amcalari oldugunu hatirlayip ariyorlardi orasi ayri! kiskanc bu tur insanlar canim, hic uzulmeye degmez...annenin ne yasadiklarini bilirim cunku bu olaylar yuzunden zamaninda babam ve annem cok uzulmustu...umarim annen cok uzulmez, annenize destek olun

8. 19 Ocak 2010
  9. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    şaşırdım gerçekten..
    bızdede babaanne aynısı..ama anneanne melek gıbıdır...

10. 19 Ocak 2010
  11. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    ılginç..Babanne yapsa neyse, el dersin de ,annane yapınca tuhaf kaçıyor..Anannede dengesizlik var..
    Teyzelerin de tuhafmış..Niçin size tavırlılar böyle?

12. 19 Ocak 2010
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Tas cogunlukla yakindan gelir...uzaktan gelen tas acitmaz ama yakindan gelen öyle bir acitirki neye ugradigni sasarsin....:teselli:

Malesef bu böyle canim....:nazar:

14. 19 Ocak 2010
  15. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    bilindik şeyler canım inkar etmeleri en iyi ilaç akrabalardan uzak durmak, akraba akrep

olur denirdi doğru bir söz
    :tomato:

16. 19 Ocak 2010
  17. selenimo

selenimo çok şükürrr. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    annanen ya dengesiz biri, yada senin bilmediğin veya bildiğin size normal gelen onlara normal gelmeyen bişeyden dolayı kızıyor.
    Sen taraf olduğun için objektif düşünemezsini tabi bizde olayı bilmiyoruz.
    bu durumda sağlıklı bir şey söyleyemeyiz.
    ben olsam bende kızardım tabi ,anneme laf söylettirmezdim.

18. 19 Ocak 2010
  19. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    evet,annem çok üzgün iki günden beri hasta oldu yatıyor.önemli hiçbir şey yok,anneannem evlat ayırıyor.
    diğerlerine toz kondurmaz,resmen tepelerine çıkarlar.karşılaştığımızda da iyi davranmaya çalışırdı,yapmacık olduğunu ben anlardım.
    canım annem gençliğini onların kapılarında karşılıksız olarak çalışarak geçirdi.her yaz tarla işlerine koşardı,hasta olan olsa biz de kalırdı,annem ilgilenirdi v.s v.s........................
    aman,yaşlı cahil saygı,sevgi falan da diyemeyeceğim.aklı her şeye o kadar eriyor ki.miras paylaşımı yaptılar,erkek evlatlarını resmen gözettiler.biz şu anda seyrediyoruz,bakalım.