Mehmet Öz'ün gençlik formulu

Konusu 'Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma' forumundadır ve eylul77 tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : eylul77
  1. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Ünlü Türk doktor Öz'ün hazırladığı "yeşil sihir" ABD'de moda oldu. Ömrü uzatan o sihirli formül şöyle;
    NASIL HAZIRLANIYOR?
    * 2 kâse ıspanak (İyiceyıkayıp karışımın içine çiğ olarak koyabilirsiniz).
    * 2 salatalık.
    * 1 kereviz.
    * Dörtte bir çay kaşığı zencefil kökü.
    * Maydanoz.
    * İki elma.
    * 1 tutam ıhlamur.
    * Yarım limon

Bu sebzeleri karıştırıp,suyunu çıkardıktan sonra günde 3-4 bardak için.

2. 7 Ocak 2009
  3. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Ünlü kalp doktoru Mehmet ÖZ, ABD'de anlattığı ve insan ömrünü uzattığı tespit edilen "gençlik iksirini" açıkladı

Ünlü kalp doktoru Mehmet Öz, ABD'de Oprah Winfrey'in şovunda anlattığı ömrü uzatan içeceğinin formülünü açıkladı..

ABD'de yaşayan ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Mehmet Öz'ün hazırladığı "yeşil içecek," Amerika'da moda oldu. Ünlü talk şovcu Oprah Winfrey'in programında, formülü kendisine ait "gençlik iksiri" adını verdiği içeceği tanıtan ünlü doktora, binlerce mail geldi.

Yazdığı diyet kitapları Amerika'da satış rekorları kıran Prof. Öz'ün sağlık iksiri, Oprah Winfrey beğenip önerdikten sonra bir anda en popüler içecekler arasında yerini aldı. Oprah Winfrey'in programına katılıp evde bu karışımı hazırlamanın yollarını anlatan Öz, gençlik iksirinin formülünü verdi.

Günde 3-4 bardak içilmesi önerilen, doping etkisi yapan, kilo aldırmayan ve uzun bir yaşam sürmeyi sağlayan formül anti-aging ilacı olarak da kabul ediliyor. Sekiz farklı sebzeyle hazırlanan karışım, bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor, içindeki anti oksidanlar uzun ve genç bir hayat sürmeye destek oluyor. Çoluk çocuk herkes tarafından tüketilebiliyor.

Diyet yapanlara bu karışım yardım ediyor, beslenme ihtiyaçlarını sağlıyor. Prof. Dr. Mehmet Öz "Aslında amacım dünyadaki ev kadınlarını eğitmek. Çünkü, onlar çocuklarına, eşlerine bakıyor. Kadınları eğiterek toplumun geneline sağlık bilinci kazandırmak mümkün" diyor.

4. 7 Ocak 2009
  5. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben iki sene evvel haberlerde bu tarifi verdiğinden beri yapıyorum, tabi kışın oluyor çünkü yazın kereviz pek yok, ama belki mevsimsel sebzeler konabilir. Çok yararlı tavsiye ediyorum. Üstelik çiğ kereviz var diye tereddüt etmeyin tadı güzel a.s

6. 7 Ocak 2009
  7. ZARACI

ZARACI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu kadar malzemeden 3,4 bardak çıkıyormu yoksa hergün 3,4 bardak çıkacak kadar sıkacağızmı bunlardan.

8. 7 Ocak 2009
  9. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben ölçüye göre koymuyorum çünkü çok oluyor. Örneğin iki salatalık diyor tek salatalıkla yapıyorum tek kereviz vs, buna rağmen 2 bardak çıkıyor bu da yetiyor da artıyor bile. Evet ölçüye sadık kalınırsa 3-4 bardak çıkar.

10. 8 Ocak 2009
  11. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    belkı 3 4 bardak gunde fazla gelebılır olcuyu yarıya ındırerek yapmak daha mantıklı ...bende suan ıhlamur arıyorum burda zor bulunuyor en kısa zamanda yapıcam ıns tadı kotu degıldır

12. 8 Ocak 2009
  13. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    İnşallah beğenirsin canım. Tadı içilmeyecek gibi değil. Hatta bence gayet güzel tabi herkesin damak tadı farklı olduğu için birşey diyemiyorum a.s

14. 8 Ocak 2009
  15. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    saglık artık yeşil renkten geçiyorzencefil katmadan haşladıklarınızı limon sıkıp yiyebilirsiniz ya da lahana çorbası tarzı haşlandıktan sonra robottan geçirip çorba şeklinde tüketebilirsiniz

16. 9 Ocak 2009
  17. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    corba seklınde ıcmek ıcın ıhlamur ve zencefılı cıkarmak gerekır buda formulu bozar sanırım

18. 9 Ocak 2009
  19. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ayy ben bi kere detoks yapmaya niyetlendim o da böyle yeşil bişey amaaaan dedim kalsın off tadı geldi yine ağzıma
    her türlü bitkiyi içerim lahana suyu fln ama böyle şeyleri içemiyorum yeşil ve kıvamlı olunca şimdi bide ıspanak kokuyodur o bide elma var içinde aslında yapmayı çok isterdim ama :KK43:(
    benim detoksta semiz otu kabak yeşil soğan fln vardı tamamen farklı ama