Mehmetçik

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve esence tarafından 1 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  1 Kasım 2007
  Konu Sahibi : esence
 1. esence

  esence Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2007
  Mesajlar:
  67
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ''Mehmetçik”, ne erdemli ne güzel bir kelimedir. Türkler saygılarından dolayı “Muhammed” ismini kullanmazlar. “Mehmet” ismini kullanmışlardır. Yani “Mehmetçik” demek “Peygambercik” demektir.

  Biz vatan evlatlarımıza “ŞEHİT ADAYLARIMIZA” o kadar kutsallık yüklemişiz ki onları “Peygambercik-Mehmetçik” diye çağırmışız. Mehmetçiğin yüzü haberi hazırlayanlar tarafından bulandırılmıştı. Kendisi de zaten ‘Ağabey yüzümü sakın göstermeyin’ diye gazetecilere yalvarıyordu.

  Mehmet’im, çok konuşmadı. Bir kaç cümle söyledi ama, benim gözlerimin dolmasına yetti de arttı bile… “Ağabey yüzümü sakın çekmeyin.Anam, babam beni Erzurum’da zannediyor, sınır harekatında görevli olduğumu öğrenmesinler” diyordu. İçten bir offf… çektim. Ah “Mehmet’im” ahh…

  Sen anasından helal süt emmiş bir vatan evladısın, sen erdemli, asil, doğru olansın.Sen bizim ciğerimize ateş düşüren, sen bizim gönlümüzü heybesinde taşıyansın.Bizse dualarımızın sana ulaşması için el açanlarız. Mehmet’im Allah yardımcınız olsun.Ailene de , senin gibi insan evladı kardeşlerine (kardeşlerimize) de, sevdiğine de …

  Vatan uğruna can veren Mehmetçilerimize Allah’tan rahmet yakınlarına da sabır diliyorum. Kardeşlerimizin canına , bizim vatan toprağımıza göz dikenleri kınıyorum, ve şunu eklemek istiyorum; Sizin gibi bizden görünen canımıza kast edenler veya bu topraklarda yaşayıp biz kardeş desek de bizi düşman gören hainler varsa “Mehmet’im” gibi vatan aşkıyla yanan, pervaneler gibi ateşe koşup, hakka iman edenler de var.

  SEDA AKDOĞAN / SERZENİŞLER
   
 2. 1 Kasım 2007
  Konu Sahibi : esence
 3. Che

  Che Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.708
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  106
  Paylaşımın için teşekkürler..