mehtap teflon tencere kullanan varmıııı ???

Konusu 'Mutfak Araç ve Gereçleri' forumundadır ve amonlisa tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : amonlisa
  1. amonlisa

amonlisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba seneye yaz evleniyorum.teflon olarak mehtabın tencerelerine baktım güzel gibiydiler fiyatlarıda uygun fırınada girebiliyormuş dökümmüş falan filan. ama nasıldır kullanımı rahatmıdır değilmidir bide sizlere sorayım dedim. birde edindiğim bilgilere göre zararlıymış sanırım teflonların çoğu.sdc mehtap için demiorum çoğu kurşun içeriyormuş saglıga çok zararlıymış diyorlar siz ne düşünüyorsunuz.teflona alternatif olarak başka nasıl ürünler alınabilir yanmaz yapışmaz olarak yani.

2. 13 Kasım 2009
  3. MissBiricik

MissBiricik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende cem in teflon setinialmayı düşünüyorum çift tabanlı olanlardan çok güzeller fiyatıda uygun..

4. 13 Kasım 2009
  5. MissBiricik

MissBiricik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    resminide ekleyim
    fiyatıda 100 130 arası
    benim baktığım bunun aynısı ama 1 2 tenceresi daha vardı

6. 13 Kasım 2009
  7. amonlisa

amonlisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya benm sorduğum yerdede cemi tavsiye etmiyorum dedi kadın bana seninde aklının bi köşesinde bulunsun.çok çabuk çiziliyomuş

8. 13 Kasım 2009
  9. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Teflon zararlı bişey arkadaşlar....
    Bence sadece tek bir tane pilav için bir tane de omlet krep yapıp köfte ve snitzel kızartmak için bir tava alsanız yeter...
    set halinde alıp boşuna para vermeyin, sağlığınıza da zarar vermeyin...
    Sulu yemekleri, tencere yemeği tabir edilen baklagil yemekleri sebze türlüleri çorbalar falan bunları teflonda yapmakla çelik tencerede yapmak arasında ne lezzet ne de pratiklik anlamında hiçbir fark yok. Tek fark çelik sağlıklı teflon zararlı..
    En ufak bir çizik bile olmamalı teflonda yoksa anında zehirlemeye başlıyor...
    Teflon tencerede asla yeeek tutmaman lazım, pişirdikten hemen sora tüketmeli yada başka bir kaba aktarmalısın...
    Sıcak soğuk ani değişimler çok zararlı.. yani fırına sokarsan çizilmez ama scak etkisiyle gözle görülemeyen çatlaklar oluşur...
    Köfte kızarttın diyelim, yağını döküp hemen bi suya tutarız dimi, aslaaaa yasak.. sıcak soğuk farklılığı yüzeyde çatlamalara sebep oluyor... Buzdolabına sokmak mı asla asla asla...

Yani işin özeti çoook kullanışsız.. Ben sadece sırf pilav dibini tutmasın diye pilavlık bir tencere kullanıyorum, o da tüketeceğimiz kadar sonra hemen elde yıkayıp kaldırıyorum..
    Bir de tava kullanıyorum dediğim gibi onlet krep ve ufak tefek yağsız kızartma yapmak istediğim şeylerde kullanıyorum... Onda da soğutup ondan sonra yıkıyorum, kirler donuyor zor oluyor yıkaması ama idare eder...
    Teflon tavsiye etmiyorum, çelik tencere alın bol bol, ya da döküm tencere...

10. 13 Kasım 2009
  11. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.560
    Ödül Puanları:
    163
    ben karacanin kini aldim annem daha guzel oldugunu soylemisiti daha kullanmadim kayinvaldemlerle ayni evde yasadigim icin cizilmeyen tencere kullan canim

12. 13 Kasım 2009
  13. amonlisa

amonlisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    aslında bende kullanmak falan istemiorum ama çokta pratik gerçi sırf pratik die sağlığımızdanda olmayalım dimi. en iyisi ashemezin dediği gibi bir tane tava ve pilav tenceresi almak

14. 14 Kasım 2009
  15. MissBiricik

MissBiricik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teflonların hepsi öyle canm ama biz cemi şu an evde kullanıyoruz çift tabanlısı kullanışlı dikkatli kullanırsanda daha uzun süre kullanırsınhihoyyyt

16. 17 Aralık 2009
  17. lirean

lirean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar teflon zararlı diyorsunuz da ne zararlı değil ki allahaşkına, kullandığımız tüm plastik aparatlar da kanserojen kalıntılar bulunmakta, çelik tavanız çizildiğinde, çiziğin içinde zararlı organizmalar birikebilmekte, kullanılan porselen yemek takımlarından fincanlara hepsinin içinde çeşitli ağır metaller bulunabilmekte.. hepsi zararlı mutfak aletlerinin.. ki teflon zamanında yapay organ yapımında bile kullanılmış... :)

kötünün iyisine bakmak lazım diye düşünüyorum, döküm teflon iyi bir seçim olacaktır.

18. 22 Nisan 2010
  19. sifaci

sifaci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm mesleginse eger hangisini tavsiye edersin ben de bi takım alıcam ablam taç kulanıy ve onu öneriyor ama kararsızım acıkcası bilgilendirirsen bizi memnun oluruz... dimi kızlar:-)