Melekler ve Şeytanlar

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve Elif tarafından 14 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.191
    Ödül Puanları:
    438
    Yapım:2009 ~ ABD, Fransa Tür:KK70:ram, Gerilim, Gizem, Macera, Polisiye, Suç Yönetmen:Ron Howard Senaryo:Akiva Goldsman, David Koepp Senaryo (Kitap):KK70:an Brown Yapımcı:KK70:an Brown, Ron Howard, Brian Grazer, John Calley Görüntü Yönetmeni:Salvatore Totino Müzik:Hans Zimmer Dağıtım:Warner BrosFilmin Websitesi:www.angelsanddemons.comSüre:2 saat 20 dkGösterim Tarihi:15 Mayıs 2009 (Türkiye)
    Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor
    sinemalar.com

2. 15 Mayıs 2009
  3. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Çok merak ediyorum ama dvdsi çıkana kadar beklemek zorundayım :KK43:

4. 15 Mayıs 2009
  5. lotus_

lotus_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu akşam sinemaya gitmeyi planlıyorduk bu olabilir belki

İzleyen var mı

6. 15 Mayıs 2009
  7. _EsCApE_

_EsCApE_ Hayat Şimdi Daha da Güzel Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Filmi henüz izlemedim ama kitabını resmen hatmettim...:kahve:

zaten Dan Brown'un bütün kitaplarını hatmettim... alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

gerçi izleyip izlememek arasında kararsızım.. -tatlicadiarzu-
    çünkü roman olarak hayranlık üstüne hayranlık uyandıran bi konuyu sinama olarak senaryolaştırıldığında beğenmedim :tomato: ve hatta hayal kırıklığına uğradım....kafamçokkarıştı

Farz-ı misal; kötükedihüso
    Kızıl Nehirler,
    Taş Meclisi,
    Kurtlar İmparatorluğu,
    Da Vinci Şifresi

8. 15 Mayıs 2009
  9. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende bugun gördum fragmanı, gerçi yanlıtıcı olabilir ama kötu bir izlenim yaratadı bende.
    Dan Brown'un bütün kitaplarını okudum, Melekler ve Şeytanlar ı çok beğenmiştim hatta okurken mutlaka filmi yapılması gerektiğini duşunmuştum. merakla yaşayamam izlemem gerek mutlaka :)

10. 15 Mayıs 2009
  11. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

bayanlar bugun aklimi mi okuyorsunuzz:uhm: kalin kitaplar bende kacinci sayfada bitmis meraki uyandiriryerimseniben ama konu dan brown olunca is degisiyor bir solukta ve hayalimde canlandirarak okuyorum..melekler ve seytanlari okurken sinemada bende dusledim ayni sey da vinci sifresi icinde gecerliydi..ama ondan memnun kalmamistim hatta bu mu demistim..ama bundan umutluyum bende bugun ogle haberinden sonra gordum tv.de..hemen esimi aramistimm:1hug: benim buradayken sinemaya gidip izleme sansim yok suan:1no2: bu da diger bir yonuuu:nazar:

Son düzenleme: 15 Mayıs 2009
  12. 16 Mayıs 2009
  13. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    da vinci şifresi ni sadece okuduğumla kalsaydım görmeseydim sinema filmini demiştim ama bakalım bu nasıl olmuş...
    bende bekleemk zorundayım dvd sini:KK43:

14. 17 Mayıs 2009
  15. oykumruyam

oykumruyam Öyküm abla olduuu:) Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bugün izledik ve çok beğendik filmi
    bence da vinci şifresinin filmi,kitabın etkisini verememişti
    ama bu film güzel olmuş

16. 17 Mayıs 2009
  17. oykumruyam

oykumruyam Öyküm abla olduuu:) Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    üstelik Türkçe seslenmdirmeydi şaşırdık,daha rahat izlemiş olduk

18. 18 Mayıs 2009
  19. lotus_

lotus_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar..

İzledim nihayet filmi..

Süpper bir film , izlenmesini tavsiye ederim özellikle Da Vinci 'nin şifresini izleyipte beğenenler bunu da beğeneceklerdir..

Filmi izldikten sonra çıkarken eşime dedim biz ne zaman bu tarz zeka parıltısı olan filmler yapmayı başaracağız diye :mymeka:

Hakikaten kurgusu,işleyişi,görsellikleri ile insanı imrendiriyor..