meleklerimiz resimleri ve hikayeleriyle...

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve nurefsann tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nurefsann
  1. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar bu topikte sadece bebeklerimizin resimleri ve dogum hikayeleri olsun
    diger sekilde arada kaynayip gidebiliyor ...tebriklerinizi ve yorumlarinizi LUTFENN diger topiklere yapin
    ornek buraya:http://www.kadinlarkulubu.com/ekim-anneleri/310520-2009ekim-annelerimizin-ilk-melekleri-39.html
    kaydirigubbakcemile5
    veya buraya:http://www.kadinlarkulubu.com/ekim-anneleri/312327-2009-ekim-anneleri-dogum-hikayeleri-8.html
    BURAYA SADECE DOGUM HIKAYENIZI VE BEBEGINIZIN RESMINI EKLEMEK ICIN YAZIN....hikayelerinizi ve resimlerinizi merakla bekliyoruz...

MAASALLAH DEMEYI UNUTMAYALIM..

Anne:ncinar
    Bebek:Zeynep
    Dogum tarihi ve haftasi:28.08.09/31+5.haftada

Anne:askbuya
    Bebek:KK70:oruk
    Dogum tarihi ve haftasi:15.09.09/37+4.haftada

Anne:simaysi
    Bebek:Kuzey
    Dogum tarihi ve haftasi:29.09.09/38+2.haftada

Anne:Musyas
    Bebek:Zeyneb Ada
    Dogum tarihi ve haftasi:09.09.09/35+3.haftada

Anne:Nuraelsousi
    Bebek:Nura
    Dogum tarihi ve haftasi:09.09.09/36+6.haftada

Anne:seydahancer
    Bebek:Ruzgar
    Dogum tarihi ve haftasi:21.09.09/34+4.haftada

Anne:Hymary
    Bebek:Hale ve Sare
    Dogum tarihi ve haftasi:24.09.09/37+0.haftada

Anne: Zynp.zeynep
    Bebek: Berra
    Dogum tarihi ve haftasi:26.09.09/38+1.haftada

Anne: amazonn
    Bebek:Ozde
    Dogum tarihi ve haftasi:26.09.09/38+4.haftada

Anne:Bulcuk
    Bebek:Mirac
    Dogum tarihi ve haftasi:01.10.09/38+6.haftada

Anne:wrose
    Bebek:KK70:efne
    Dogum tarihi ve haftasi:02.10.09/38+1.haftada

Anne:gizem1986
    Bebek:KK70:ora
    Dogum tarihi ve haftasi:05.10.09/38+5.haftada

Anne:beryal
    Bebek:KK70:oruk
    Dogum tarihi ve haftasi:05.10.09/38+0.haftada

Anne:aybikezehra
    Bebek:Alya Dua
    Dogum tarihi ve haftasi:09.10.09/38+5.haftada

Anne:Antika13
    Bebek:KK70:evrim
    Dogum tarihi ve haftasi:09.10.09/39+4.haftada

][​IMG]
    Anne:Kuzularim
    Bebek:KK70:ilara
    Dogum tarihi ve haftasi:10.10.09/38+1.haftada

Anne:rknydn55
    Bebek:KK70:ilara
    Dogum tarihi ve haftasi:13.10.09/39+1.haftada

Anne:keremim
    Bebek:Eren
    Dogum tarihi ve haftasi:14.10.09/40+2.haftada

Son düzenleme: 17 Ekim 2009
  2. 28 Eylül 2009
  3. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    .......

Son düzenleme: 28 Eylül 2009
  4. 28 Eylül 2009
  5. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ....................

6. 28 Eylül 2009
  7. nurefsann

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    DOGUM HIKAYELERIMIZ......

Peda rumuzlu arkadasimizin hikayesi:

Bizim Hikayemiz.....
    Tavana acı acı bakıyordum o koltukta yerimi almıştım ve az sonra meleğimi kaybedecektim.Evet ben doktora onu aldırmaya gitmiştim ben bir cani mi olacaktım.Hiç hazır değildim hatta ikinci bebeği asla istemiyordum.Kaza ile kalmıştı onun bi suçu yoktu suç bizimdi.Eşimde bende bu bebeğe hazır değildik ve karar vermiştik aldıracaktık.
    Ve doktor içeri girdi ultrasonla bakalımmı eminmisin dedi bende tamam dedim.'Rahmine çok iyi tutunmuş herşey çok normal ' dedi doktor ve ben bittim o anda .O bana tutunmuştu ama ben onu bırakmak istiyordum dünyanın en kötü annesi hissettim kendimi o anda.Doktor eminmisin diye sordu tedirgindim vazgeçiyordum bana tutunan bi varlığı nasıl bırakırdım ve hayır dedim koltuktan kalktım.Dışarıya çıktım allak bullaktım içimde hiç tanımadığım bi varlık beni seviyordu tutunuyordu bende ona tutunmalıydım.Kilom ölçüldü tansiyonuma bakıldı ve bana bi gebe kartı verdiler ben artık bu bebeği bekleyecektim ona tutunacaktım.Günler geçti ay ay karnım büyüdü artık oğlum tepmeye başlamıştı.Çok yaramaz bi oğlan olacağı belliydi.Ve 04 eylül akşamı aniden suyum geldi daha 35 haftalık ben hüngür hüngür ağlıyorum eşim beni teselli ediyor ama nafile biliyorum doğum çok yakın.Apar topar hazır olmayan çantamı hazırlıyorum.Hastaneye vardığımızda açıklık 4 cm ama çocuk ters ve sezeryana hazırlandım tam istediğim gibi çünkü ilk doğumum normal olmuştu ve ben maf olmuştum.Evet güzel haber sezeryan çok iyi gitmişti nurtopu gibi bi oğlum oldu 2660 gr 45 cm.Şu an çok mutluyum iyiki ona bi şans vermişim iyiki süt kokuluma kavuşmayı seçmişim Allah herkese tattırsın bu duyguları.

Son düzenleme: 2 Ekim 2009
    jelibon25 bunu beğendi.
  8. 28 Eylül 2009
  9. nurefsann

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    zeyneb ada nın dünyaya dogru yolculuğu:)
    musyas....

--------------------------------------------------------------------------------

08/09/2009 saat 14.00te aniden agrılarım başladı 15dkda bir wc nöbetiyle başlıyan kasık batmalarım belime dogru kasmaya başladı saat 16.00 kadar ç.ektim bu agrıyı ama sürekli gezerek hapishane hesabı iki ileri bi geri volta attım dar odada
    bianda agrım ve wc nöbetim 10dk ya sonrada 4dk ya düştüki artık doktorumu arıyım dedim ve aradım söyledim agrılarımı direk bana igne oldunmu kan sulandırıcını bugüğn dedi yok akşama olcam dedim sakın olma çantanı hazırla doguma alcam sein dedi bendeki panigi görmenizi isterdim
    el ayak titremeye başladı hazır değildim çünkü
    35+2dim daha hemen eşimi arkasından babamı aradım akşam oldu annem hazırlıklarımı tamamladı ve hastaneye gittik ben hala sancı çekyiodum apar topar nstye baglandım sancı yoktu
    dediler eminmisin dogurcagına bianda nst aleti sökülüyodu sancı bastırıyodu inandıramıyodum agrım olduguna heycan yapıyon agrıdeğildir diyolardı tam ikna ettim ebey,i baglamasıyla nstyi sancım geldi minigimin kalp atışları tavan yaptı çarpıntısı vr dedi ebe doktoru aradı hemen
    ben aglamaya başladım korktum minigim zorlanıyodu içerde sancım geldikçe kalbi kuş gibi atıyodu ve agrı gidince normale dönüyodu seni ecede alabiliriz bişi yeme cnm dediler ben stresliydim çok aklım bebegimdeydi gece 4te agrı geldi yine minicik ondada kalbi kuşumun 70lere düştü hemen alıyoz dediler doktorum bahçeşehirde oturuyodu ve ogün malum gün sel bastı ikitelliyi
    doktorum gelemicegini erken gelmey çalıştıgını söyledi bende daha panik oldum hastanede tek doktor vardı onada ben güvenmiyodum
    19saat aç kaldım ve eb geldi dediki cnm bişiler ye tansiyonun çok düştü bebege zarar veriyon ben yemedim bekliyom gelcek doktorum dedimki bi haber geldi doktor gelmiş ameli,yathaneyi hazırlatıyomuş apar topar önlügü giydim ve kapıya geldim başladım salya sümük aglamaya korkuyodum çok bebegim acaba iyimi die kendimi es geçtim oanda içimmi açılcak kötümü geçicek sadece bebegime endekslendim tansiyon 4lerdeydi
    ve 10.10da ameliyattan çıkmışım
    çok agrım varmış çok sayıklamışım benle birlikte eşim ailemde çok aglamış ama ben hiçbirini hatırlamıyodum
    uyandım kuzum meme emmeye çalışıyodu annenesi yarıdmıyla ben zor görüyodum çiftti seçemiyodum
    2narkoz almıştım çünkü koldan ve agızdan havayla erke nuyandıgımı söylemişti diger ameliyatlarda
    kuzumu toplam 10dk gördüm oysaki o 2saattir bianda aldıklarını gördüm kucagımdan yavrumun solunum problemi vardı küveze gidiyodu
    kan pıhtılaşma sorunum devam ediyodu amel,iyattan çıkmama ragmen kanamam yoktu habire dikişlerime baskı uygulanıyodu kanama gelsin die kan geliyodu bagırmalarım kesiliyodu
    zaten o kum torbası beni mafetti
    4saat sonra ilk kalkışı yaptım pilot gibiydim
    çok mutluydum çok sancım vardı ama ayaktaydım
    yavrumu görcektim
    gidip
    4adım attım ama gözlerim kan gibi oldu aglamaktan son agrım vardı bastırmalarından dolayı karnıma
    ve dedim ben gidiyom 4adımdan sonra yat dediler inat ettim kızımı görcem engel olanıdöverim demişim sersemlikle kadınlar tamama demiş gittim küvözün odasına baktım yavruma okadar minik okadar bana ihtiyacı vardıki gülüyodu meleklere tam oan kuzum tek bezle çıplaktı üşümüyomu bebegim dedim hemşire merak etme sıcacık orası dei
    çok agladım aaa bebegini üzüyon o gayet iyi annesi dinlenki bolbol emzircen sana ihtiyacı var dedi tmm dedim öptüm geri geldim odaya camdanda olsa öpmek onu kokusunu hissettirdi bana
    ve 2gün sonra emzirmeye gidebildim izin aldımda agrılarım çoktu
    2gün deli gibi hastanede 8dogum yapan kadınıniçinde tek yürüyen bendim kızımı görcem iyileşiyim die sürekli yürüdüm çok agrım olmasına ragmen yürümenin faydasıda 3.gün çok iyi ayaktaydım herkes yatıyodu hala
    vekızımda 3gün benle çıktı hastaneden emzirdim bolbol onu kokusunu çeke çeke içime
    şimdi kollarımda 13gündür benle ve anne olmak harika bir duygu insan ölmeyi göze alıyo yavrusu için ben eger apar topar gitmeseydim kuşum dogum sancılarına dayanamıcak kadar kalbi hassasmış bunu sonradan ögrendim doktorum zamanlaman süper dei normal dogumu bu bebek kaldıramazdı dedi rabbim sana şükürler olsun zeyneb ada benle kollarımda rabbim herkese nasip et inşallahhhh

10. 28 Eylül 2009
  11. pançita

pançita Potansiyel Anne Adayı :p Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ...........

Son düzenleme: 30 Eylül 2009
  12. 29 Eylül 2009
  13. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ..................

Son düzenleme: 29 Eylül 2009
  14. 29 Eylül 2009
  15. nurefsann

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ...............

Son düzenleme: 7 Ekim 2009
  16. 29 Eylül 2009
  17. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    ...............

18. 30 Eylül 2009
  19. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eveeettt bir gün bende doğum hikayemi yazacakmışım allahıma çok şükürler olsun bugünleride gördüm......

meleğimi 19 ay bekledim küçük mucizem hiç ummadığım anda geldi...öğrendiğim gün ne çok ağlamıştım...vee şimdide kollarımın arasına aldım pamuğumu...25 eylülde rutin kontrol için dr a gittik..nst dede sancılarım çıkıyordu zaten ...ama o gün ultrason kontrolünde bebeğimin artık büyümediğini farkettik kilo alıcağına kaybetmeye başlamıştı kuşum...dr um zeynep artık kızımızı alabiliriz beklemenin bir anlamı yok dedi...yarın sabah ameliyata gel deyince ben şok oldum...gözlerim dolu dolu odasından çıktım..her ne kadar kızımı kucağıma bir an önce almak istesemde bir anda yarın doğuma gireceğimi düşünmek beni ürkütmüştü...

hemen tandıklarıma heber verdim...arkadaşlarım saolsun hastaneye geldiler hemen ve biz bir koşu son eksiklerim için alışverişe çıktık...hem korku hem sevinçle karışık duygularla apar topar o günü geçirdim...ama gelin görünki gece gözüme bir damla uyku girmedi sabahı sabah ettim...saat 7,30 da ailem ve eşimle beraber evden çıktık...ama çıkmadan önce oğluşumun odasında bayağı bir ağladım ..onu öptüm kokladım ama o uyanmadı bile...o anı düşününce hala gözlerim yaşarıyor..arkanızda bir evlat bırakıp ameliyata girmekte çok üzücü oluyor kızlar..neyseeee

hastaneye gittik ve beni odama aldılar hemen..sonra hemşiremiz gelip artık hazırlanmamız lazım dedi..pembe önlüğümü giydim ve beklemeye başladım..5 dk sonra beni almaya geldiler..ağlayarak çıktım odamdan..yani her dk gözlerim yaş içerisindeydi sizin anlıycağınız..herkesle vedalaştım ve ameliyathanenin kapısından içeri alındım..işte orda tek başınıza kalmak biraz ürkütücü...

ilk girdiğim yer bekleme odası gibi bir yerdi ..orda beni yaklaşık 20 dk beklettiler..zaten içeri girdikten sonra başka bir bayan daha geldi sezeryan için ...onunla muahbbete başladık yattığımız yerde..kurbanlık koyun gibiydik ikimizde:)))) ama orda beklemek iyi geldi sakinleştim...sonra ikimizide aldılar yan yana 2 ayrı odada ameliyata girdik..dr um ıslık çalarak geldi yanıma komiğime gitti o an..ben heycandan ölüyorum oysa ne kadar sakindi..onu öyle görünce bende rahatladım biraz...

sonra bütün ameliyat ekibi hazır oldu..beni masada oturttular ve belime iğnem yapıldı..acı hissetmedim normal iğne gibiydi yani..sonra yatırdılar ve benim bacaklarım uyuştu..ama işin kötüsü bir anda fenalaştım sanırım tansiyonum düştü...zaten onlar ekrandan beni takip ediyorlardı hemen serumu açtılar ve ben normale döndüm...önüme önlükler kapattılar bir sürü.. yani karnımı görmem imkansızdı..5 dk sonra karnına bastırıcaz korkma dediler ve bastırdıkları anda meleğimin ağlama sesi duyuldu..o an işte harika bir şeydi...bütün korkum bitti gitti..kızımı sildiler ve yanıma getirdiler 3 kere öptüm kuzumu çok tatlıydı meleğim pamuk gibiydi...sonra yukarı çıkardılar onu bende yarım saat sonra onun arkasından çıktım...iyikide tam narkoz almamışım onun doğum anını görmek çok güzeldi...ameliyat sonrasındada herhangi bir yan etki yaşamadım çok şükür..

26. 09 .09 saat 09:01 de BERRAM dünyaya geldi....şimdi meleğimle BERRAMLA evimizdeyiz ....allahıma binlerce kere şükürler olsun bu günleride gördüm...darısı tüm isteyenlerin ve bekleyenlerin başına....

jelibon25 bunu beğendi.