Meltem hanım'a

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve realist tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  12 Şubat 2009
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  İyi günler dileği ile sorunumu aktarmak istiyorum.Ben 5 yıl önce 6 ay süreyle panik atak tedavisi olmuştum.
  Bundan dört yıl önce de iki yıla yayılan bir tedavi süreci daha geçirdim.Sanırım anksiyete bozukluğu idi.
  Uzunca bir süre problem yaşamadım.Ta ki geçen yıla kadar.
  Bu arada ikinci tedavimde gittiğim doktoruma "ilaçları ne kadar süre kullanacağımı "sormuştum.O da "sana bağlı bir ömür boyu kullanan hastalar da var" demişti.
  Anladım ki iş bende bitiyor.
  Psikolojik sorunları olan insanların güçlü kişilikleri olmadığını okumuştum bir internet sayfasında.Bu benim çok zoruma gitmekle beraber ,eksikliğimi hissettirdi.Ve bu konuda donanımlı olmalıyım diye düşünerek,yıllarca kişisel gelişim kitepları okudum,televizyonda genellikle böyle programlar izledim.Hatta internette bile kendini geliştirmek için kurulmuş sitelere takıldım.
  Bunun sonucu ne mi oldu?
  geçen yıl demiştim yaşadığım olaylar beni gerçekten çok yıpratmıştı..Sinirlerim bitme noktasında idi.Bütün vücudumun dışarıdan görülmese de titrediğini hissediyordum.
  İçim titriyordu.Uyku düzenim hiç yoktu.Önce çayı,kahveyi kestim.Hayatımda yalnızca ıhlamur ve yeşil çay oldu.Uykularım düzeldi.Tİtremelerim azaldı ve bir yıla yakın bir süre sonunda tamamen kesildi.
  Neden kendi kendine tedavi demeyin,çünkü doktorumun biri sana bağlı dedi,diğeri 10 gün ilaç kullan deyip ilaç verdi.İlaçlar daha da kötü yaptı.
  Ben ilkini dinledim.
  Gelelim sorunuma.Herşey mükemmel gidiyor.ama yalnızca uyandıktan sonra küçük bir problemim kaldı.İlaç kullandığım zamanlardaki gibi,hayata gülerek ve mutlu uyanamıyorum .Hafif ve çok kısa(saniyelerle ölçülecek kadar kısa)bir sıkıntı süren çok az bir sıkıntı ile uyanıyorum.Gerçi hemen geçiyor ama ben mutlu uyanmak istirorum.
  Sanki güneş benim için doğmuş gibi hissederdim önceden her uyandığımda,bunu istiyorum.Anlatabildim mi bilmiyorum ama siz beni anlamışsınızdır eminim.Zaman bunun da üstesinden gelir mi bunu merak ediyorum.
  Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
  En güzel günler sizin olsun....
   
 2. 12 Şubat 2009
  Konu Sahibi : realist
 3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  306
  Hangi inter sitesi ise o site, son derece yanlış bir bilgi iletmiş. İnternetin en büyük tehlikelerinden birisi de bu, bilgi kirliliği. Biz insanız. İnsan olmanın getirisidir zaman zaman zorlanmak. Ancak zihinsel olarak sağlıksız insanlar yaşamda psikolojik olarak hiç zorlanmazlar.
  Gelelim anksiyete bozukluğu (panik bozukluk da bir anksiyete bozukluğudur) tedavisine; tedavi mutlak iki ayaklı olmalıdır. Bir psikiyatra giderek gerekli ilaç tedavinizi oluşturup sonrasında da bir psikologa başvurarak düzenli psikoterapi görmelisiniz. İlaçlar sadece semptomları ortadan kaldırır, semptomları oluşturan problemi çözmez. Probleminizi ancak terapi ile bulup çözebilirsiniz.
  Sağlıkla,
  Dr. Meltem
   
 4. 12 Şubat 2009
  Konu Sahibi : realist
 5. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Teşekkürler............Meltem hanım.
   
 6. 12 Şubat 2009
  Konu Sahibi : realist
 7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  306
  Rica ederim.
  İyiliklerle,