Meme protezi ve kapsül oluşumu

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve senihatoran tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : senihatoran
  1. senihatoran

senihatoran Guest

Merhaba arkadaşlar; buradaki yazılarımdan belki bilirsiniz 3,5 ay önce ameliyat oldum, meme protezi koydurdum. Şu anda herşey güzel Allah'a şükür:nazar: Ancak 3. ay kontrolümü yaptırmak için doktoruma uğradığımda bekleme odasında bir bayan ile karşılaştım. Başka bi doktora 2 sene önce ameliyat olmuş sağ memesinde 7 kez kapsül oluşmuş, doktoru narkoz vererek parçalamış kapsülü. Aylin hanım ile mailleşmişler, muayeneye gelmiş. Ama maillerinde söylediğine göre protezlerini değiştirecekmiş, yani tekrar ameliyat olacak, bunca zamandır çektiği ağrı, acı da cabası. Walla çok korktum, deli gibi masaj yapmaktan haloldum. Aranızda kapsül gelişimi olan var mı? Ya da masaj önerileriniz nasıl? Bana doktorum her sabah duş alırken beş dakika hareket verdi, sizin durum ne????kafamçokkarıştı

2. 21 Mayıs 2009
  3. farfarella

farfarella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Bu kapsul olusumu nasıl bısey.bende 20 gun once amelıyat oldum.Benımde sag gogusumde dıgerıne gore degısık bır agrı,sertlık ve lıkırdama gıbı bısey var tarıf edemedıgım.Doktora kontrole gıttıgımde bısey yok dedı ama cok kısa bır baktı sadece benım elıme gelen sertlıgı farkettıgını bıle sanmıyorum yanı bıraz gecıstırdı benı onun ıcın hala bıraz korku ıcındeyım gecıcekmı acaba dıye.Bırde bu kapsul olusumu ne zamana kaadr oluyokı.sen 3.5 ay once olmusun amelıyatı hala rısk varmı.Bırde senın yumusama durumun nedır ne zaman bı sekle gırıyor ve yumusuyolar bu gogusler cnm.Bıraz bılgı verırsen sevınırım.

4. 22 Mayıs 2009
  5. elifnazz

elifnazz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ya senihacığım walla hepimizin gözlerini pörtletmeyi başardın yani. Ne güzel burada laylaylom memişlerimiz oldu sevinip duruyoduk yaaaaaaaaaa

Esmerai ve derasna bunu beğendi.
  6. 23 Mayıs 2009
  7. sevindikce

sevindikce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Getirmeyi aklınıza ööle kötü şeyler yaaa :kızgın: .Benim 1 seneyi geçti :nazar: Masajlarınızı aksatmayın bence bişiii olmaz

8. 28 Mayıs 2009
  9. desireist

desireist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    88
    Masaj ne yaa, ben 1 kere bile yapmadım. Benim dr. mu mükemmel yoksa ben samsalak dünyadan mı bihaberim bilmiyorum:)) Yumuşaklar hep baştanberi, simetrikler, hareketliler, kasüstüler, yuvarlaklar, taşgibiler (sert diil, seksi demek istedim:)) Ne biliym, masaj yapsam mı ki, sonra geç mi olur acaba, ya da zaten geç olmuş mudur, 5 ay oldu da:))) Yada dağınık bırakayım, herşey olacağına varır, değiştirmem gerekirse de valla bu sefer enaz 375 yaptırırım:))) Biz kadınlar memnun olmayız, yokyok:)))

derasna bunu beğendi.
  10. 29 Mayıs 2009
  11. sevindikce

sevindikce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili desireist memnun olmana çok sevindim canım memelerinden , ama ben foruma sürekli takılıyorum ve doktor öneri kısmında bir iki arkadaş var doktor yanlış protez koymuş, sonrasında kapsül gelişmiş falan diye yazanlar. Onlar aslında keşke bu foruma yazsalar da biz de öğrensek. Benim de bir yılı geçti ve problemim yok Allah'a şükür.:nazar: Ama bu işi internetten araştırken de doktorumla konuşurken de duyduğum bişey bu kapsül. Hollywood ünlülerinin bile boy boy kapsüllü meme resmi var (Tori Spelling mesela), biz kabul etmek istemesekte var bu meret. O yüzden şahsen ben doktorumun önerilerine uyuyorum canım. ıki kez hareket ettirmekten zarar gelmez diye düşünüyorum.

12. 8 Mayıs 2012
  13. Nilsuyu

Nilsuyu Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Slm cnm sen yazali baya olmus ama ayni sorun bendede war dedgn gibi sag goğusumn icinde likirdama yurudkce oluyo bide sislik we sertlik bu kapsullenme belirtisimi ben amlyt olali 11gun oluyo.ins ek bi ameliyata kalmadan sorun hallolmustur??

14. 8 Mayıs 2012
  15. malosa

malosa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    41
    kapsül oluşumu tam olarak nasıl birşey ne zararı var yani, ameliyatıma çok az kaldı korkuyorum bunları duyunca:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

16. 8 Mayıs 2012
  17. arzum77

arzum77 MEMETÖR :)) Pro Üye

Beğenildi:
    8.459
    Ödül Puanları:
    238
    Canım,öncelikle şunu söyliyimki bahsettigin gögüs içindeki lıkırdama dedigin şey gögüsteki kapsül belirtisi degil.Ameliyat olan herkeste bu sorun olabiliyor,normal.Kapsül ameliyattan sonra birkaç ay sonra kendini göstermeye başlayabilir.11.Günde belli olmaz...Şu an senin gögsündeki şişlik ve sertlikte ameliyatının yeni olmasından kaynaklanıyor canım.Kapsül gögüste şekil bozuklugu yapar.Masaj yaptıgınızda içerde bir bölgede sertlik hissedersiniz.Yattıgınız zaman gerginlik yapar va agrı yapar.Senin endişe etmen için çok erken,içini ferah tut :KK54:

Frigg bunu beğendi.
  18. 8 Mayıs 2012
  19. yaprak4

yaprak4 kır papatyası Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    61
    o lıkırdamayı yanımızdakiler duyar mı peki? :26: