memede sertlik yardım lütfen:(

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve mutlulukperisi82 tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

14 Haziran 2010
    Konu Sahibi : mutlulukperisi82
  1. mutlulukperisi82

mutlulukperisi82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    mememde sertlik var.çok acı veriyo.bu 3.kez oluyo.ilk ikisinde ''umma''die bişe dediler.sırtıma vurup korkuttular.sırtıma vurarak.bide sogan ekmek yedirdi vuran umdugun bu diyerek.gecti.bugün yine oldu.ama bir haftanın içinde 3 kere umulurmu?bunun bi acıklaması varmı?canım çok yanıyo.agrıdan hareket edemıyorm uyuyamıyorum.bebişime meme verirken çok zorlanıyorum.hele birinde sabaha kadar agladım agrı yüzünden.o kadar yani.doktor bilmez böyle şeyleri dediler.bu konuda bilgisi olan varsa yardımmmmmmm lütfen.:uhm:

2. 14 Haziran 2010
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Doktor bilmezde kocakarılarmı bilirler.

Arkadaşım cahil olma, git baktır memene.:umursamaz:

4. 14 Haziran 2010
  5. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    bebeğin ememediği için süt kalıyor ve ında oluyor olabilir.doktor git ılık kmpres yap ılık duş al havluyu ütü ile ısıt gögüslerinde beklet canım . tehlikeli olabilir doktora git. teyzelerin dediklerini boşver

ezgiunalp bunu beğendi.
  6. 14 Haziran 2010
  7. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ewet bebek memeni tamamen boşaltmadığı için orda iltihap oluşuyo buda sertlik yapıyo banada oldu çok endişelendim ama sık sık emzirdim boşalasıya kadar geçti tabiki doktorlar bunu bilir ne saçma ya o zaman tıpın ne anlamı var bana olduktan sonra tvdeki doktor programında denk geldi izledim adı masist gibi bişeydi doktora gidersen bebeğe zarar vermeyen antibiyotik veriyomuş o göğsünü emzirmeyip sağıyomuşun diğerini emziriyomuşun 5 gün sonra dağılırmış iltihap o zaman emzirmeye devam edebilirmişin ben gitmedim açıkçası bilmediğim için biraz bekleyeyim dedim ama o sırada geçti ama çok acı verdi uykularımdan oldum resmen neyse geçmiş olsun...

8. 14 Haziran 2010
  9. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bazı şeylere koca karı bilgisi diyoruz ama gerçekten biliyorlar,aynı sıkıntıları bende yaşadım tabiki süt birikmesinden oluyor,ben dr gidiyordum bi ilaç verip gönderiyorlar,sıcak kompleks iyi geliyor,teyzeler ise sütü damar çekiyor demişlerdi farkında olmadan canımız bişey çekiyormuş o zamanda memede agrı oluyor.Beni sürekli okurlardı tarakla tararlardı geçerdi Allahın işi işte...

10. 15 Haziran 2010
  11. jalesel

jalesel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde 3 kere basıma geldi ustelık benm atesimde cıkıyordu..dr gıttım gogsunu sag sıcak su torbası koy goğsune dedi..hep de antıbıyotık verdi..geciyordu ama cok tekrarladı..sonunda eşimin teyzesi tahta kasıgı ısıtıp 3 kulfu bi elham okuyarak gögsume degdirip cevirerek okudu..bilmem ondan bılmem artık kızım 3 aylık olmustu daha guzel emiyordu ondan tekrarlamadı..

12. 15 Haziran 2010
  13. acer28

acer28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    banada da oldu cok zor agrili oluyor.ilk oldugunda hemen doktora gitmistim gogsunu tam bosalt ve asagiya dogru masaj yap demisti.buna ek olarak banyoya gir yalniz uzun bir banyo olsun gogsunun ustune masaj yaparak sicak suyu tut vucudun rahatliyor zaten banyodan cikar cikmaz emzir veya sag gogsunu bak gor bosalacak hemen... artik doktora gitmeden bu yontemle geciriyorum

14. 15 Haziran 2010
  15. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Peki sagdığınız sütü ne yapıyorsunuz?Benim kız biberon kullanmadıgı için sütü atmak zorunda kalıyorum onada çok acıyorum içim acıyo resmen,annelik ne zormuş Yarabbim...

16. 16 Haziran 2010
  17. arimayacim

arimayacim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Daha önce de yazdıgım gibi baska bi sayfada, bana 7 ay boyunca oldu. Ateş de yaptı hastanelik de oldum. Antibiyotikle gecti çogu zaman. Göğsünüz uzun zaman tıkalı kalmışsa o sütü bebeğinize vermeyin. zaten kıvamı koyu olur ilk cıkarken. Benim de tavsiyem ilk önce masaj ve sık sık emzirmek. Masaj, soguk sıcak kompres ve ardından emzirme ya da pompa deneyebilirsiniz...:)Havluyu ütü ile ısıtıp koyabilirsiniz, ya da sıcak su dolu bir kaba havluyu batırıp çıkarabilirsiniz. Her türlü yolu her şekilde denemiş birisi olarak ağlaya ağlaya da olsa bu masajları yapın ya da yaptırın. Hastanede doktorunuzun yönlendireceği hemşireler olabilir.bunlar yenidoğan hemşireleri oluyor genelde, bu konularda çok bilgililer. Size nasıl masaj yapacagınızı da gösterirler...Yukardan başlayarak, aşağıya dogru.cok sıkarak değil, parmak vuruşlarıyla yapılmalı. Tıkalı göğüs yani bu masist denen olay geçmezse daha kötü şeyler olabiliyor gittikçe sertleşerek. Daha sonra cerrahi mudahele yapılıyor göğüs yarılarak. Umarım sizlerinki daha cabuk kolayca geçer.

18. 18 Haziran 2010
  19. Shbo

Shbo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Söylediklerine bende katılıyorum.Bende de 10 gün önce oldu emzirirken ağlayacaktım taş gibi oldu.Bol bol emzirdim kalan sütü sağdım hem yumuşadı hemde ağrı azaldı bazen arada bir ilk seferki gibi olmasada tekralıyor hemen emziriyorum çok şükür artmadan geçiyor.bununla ilgili nette bayağı bi araştırma yaptım şöyle yazıyordu.Emzirirken bebişlerin memenin kahverengi kısmının tamamını ağzının içine almasına dikkat edin sadece ucunu alınca çatlaklar oluşuyor bunlar çok çok küçük çatlaklar canınıza yakmayacak şekilde olanlarda olabilir.Bu çatlaklardan içeri mikroplar giriyor hatta bunlar bebişlerin ağzından bile bize geçebiliyormuş.Bu mikroplar süt kanallarının tıkanmasına yol açıyormuş bol bol emzirerek süt kanallarının açılmasını sağlayabilirsiniz.Bi de bu çatlaklar için size çok etkili bi tedavi söyleyeyim ben denedim birkaç günde geçti.Pamuk ya da emzirme pedinin üstüne saf zeytinyağı dökün ve sürekli orda kalsın .umarım sizlerde de işe yarar.