Memeden ayırmak

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve kestane tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

13 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kestane
  1. kestane

kestane Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar oğlum 10 aya girmeküzereve ben 14 haftalık hamileyim bebeğim hala emiyor dokor emzirebilirsin dedi ama yavaş yavaş ayırmalıyım diye düşünüyorum karnımçabkçıkıyo oğlumdada erken dönemde çıkmıştı peki nasıl ayırcam memeden bana yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım nasıl kolayca ayırabilirim

2. 13 Eylül 2010
  3. simlamutlu

simlamutlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Senin oğlanın aylarında kolayca ayrılır bence benim kızım 20 aylık çok zorlanıyorum ancak gündüzü kesebildim ama gece hala emiyor ben limon sürmüşdüm ama bence sen direk emme aralarını uzatarak azalt sütünde azalır ozamansonra gündüzü kes kısa bir süre uykuda emzirmeye devam et komple kes ondan sonra çok itiraz edeceğini sanmam yaşından sonra çok bilinçleniyorlar meme konusunda ve zaman geçdikce kesmek zorlaşıyor

4. 13 Eylül 2010
  5. kestane

kestane Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    zaten öyle çok emmiyor 1 haftadır geceleri uyanmıyo emmek için sabah kalkınca emiyo acıktığı için gün içinde bazen 1 bazen hiç ama yavaş yavaş ayırmalıyım zaten 6 bay sürekli emdi mama kullanmadım heralde alması gerekeni almıştır şimdiye kadar

6. 16 Eylül 2010
  7. cicibebek

cicibebek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım benim de 9 aylık kızım var sadece sabahları emiyor 5-1o dakika gun icinde ve gece emmiyor açsa sütümde azsa çok sinirleniyor ağlıyor ek gıda ile besleniyor zaten memeyi öyle sbaha istemese de emmiş olsun diye veriyorum ilk 6 ay sadece anne sütü aldı ama ek gıdalara geçince sütüm çok azaldı mesela son 48 saattir hiç meme vermedim şimdi de vermeye korkuyorum sütüm ekşimişmidir diye öyle sağıp boşaltılacak bi göğsüm de yok ne yapayım şimdi sütten keseyim mi yoksa uzun aralklarla verdigim süt ekşimiş olup bebeğime zarar verir mi ? ( ayrı konu açmak istemedim, tecrübeli anneler düşüncelerinizi bekliyorum )

8. 16 Eylül 2010
  9. Esrs

Esrs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    süt ekşirmi ilk kez duydum

10. 16 Eylül 2010
  11. cicibebek

cicibebek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ekşidiğini söylüyorlar bana da saçma geliyor ama bebegime tadı kotu bi sut de icirip iyice sogumasindan cekiniyorum :sm_confused:

12. 16 Eylül 2010
  13. Esrs

Esrs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki ne kadar sürede ekşiyo acaba ben kızıma sağıp biberonla içiriyorum gece boyunca sağmıyorum sabah sağıyorum ve içiriyorum acaba o sürede ekşir mi?

14. 16 Eylül 2010
  15. beren15

beren15 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs içinde süt ekşimez ekşise zaten bebek emmek istemez arkadaşlar

benimde 16 aylık bi kızım var bende ayırmaya çalışıyorum ama çok ağlıyo gündüz oyalıyorum ama gece meme olmazsa uyuyamıyo offffff zor bi durum

16. 17 Eylül 2010
  17. simlamutlu

simlamutlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı dertten bende muzdaribim benim kızımda 20 aylık gündüzü hallettim ama geceyi bende halledemedim 15 gündür ona çabalıyorum ama bir yol alamadım henüz

18. 18 Eylül 2010
  19. ley_li

ley_li Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde 12 aylık bir kızım var.emmeyi çok seviyor.bende hamileyim.ne zamana kadar emzirebiliriz acaba,nasıl keseceğim bilmiyorum.