Memeden kesmek istiyorum ama nasıl?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ipexgximu tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

22 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ipexgximu
  1. ipexgximu

ipexgximu Tombik Pamuğum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,
    Kızım 16 ayını bugün doldurdu. Memeye çok düşkün. Sadece meme ile uyuyabiliyor. Doğduğundan beri emzik veya biberon almadı. Birçok markayı denedim ama istemedi. Beni hem emzik hem biberon olarak kullanıyor :))
    14 haftalık hamileyim. Çocuk dr'u 20. haftaya kadar emzirebilirsin demişti. 6 haftaya kadar bıraktırmak istiyorum. Sizde işe yarayan yöntemleri yazar mısınız? Özellikle memede uyuyan bebekleri olanların fikirlerine gerçekten çok ihtiyacım var.

2. 22 Ekim 2010
  3. ESSEM

ESSEM CANIM KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım benim kızımda 19 aylık biz de aynı durumdayız kızım bende meme dışında uyumuyor. üstelik geceleri çok kalkıyor. Ben de bunu memeye bağlıyorum ve yakın zamanda bıraktırmak istiyorum ama nasıl olacak bilemiyorum geceleri meme verene kadar ağlıyor. Uzun zamandır aralıksız 4-5 saatlık uyku uyumadım bakalım belki başaran arkadaşlar yazarlarsa ben de faydalanırım allah yardımcımız olsun

4. 22 Ekim 2010
  5. ipexgximu

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bugün bir tavsiye üzerine limon sürdüm. Hoşuna gitmedi. Emmedi. Biberon verdim. Onu da nazlanarak içti. Ama uyumadı. En büyük sorun bu. Memesiz uyuyamayacağını sanıyor.

6. 22 Ekim 2010
  7. kocayanak

kocayanak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sizi oluyunca kendim aklıma geldim 2 yaşa kadar çok emzirmek istedim ama olmadı kızım 13 aylıkken doktoru kesmek zorundasın dedi çünki ağzın lokma sokmadı başka gelişimi üste giderken meme yetersiz kalmaya başladı çok bağımlıydı mümkün deyil kesilmez diyodum hep erteledim ne çiş ne kaka yapmazdı çünki beslenmiyodu bide yalnızım bir insan şart keserken memede uyurdu gece sürekli uyanırdı gözümü karartım ve şunu söyliyim karalı olmak yetiyo çok ağladı zor dayandım ev sitres topu oldu arabasını evde sürdüm onda uyuttum ama hep ağladı en sonunda anladı sabır taşı diye bi taş var onu sürdüm zararsız çok üzüldüm yıprandım ama gece emzirmesini bir buçuk ay sonra yaptım çünki bebeklere çok zor hep ouduklarım gece kesmesini en sona bırakın diyodu çok doğru gündüz alışmıştı hep ee diyodu böyle yazmak koly ama çok zor hele bağımlı bi bebekse şimdi gece uyanmıyo atlattık darısı size allah yardımcınız olsun sinirleriniz sağlam olmalı

8. 22 Ekim 2010
  9. elmiranisa

elmiranisa Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar allah yardımcınız olsun benim kızım 5 aylıkken kendi bıraktı,emmek istemedi çok zorladım ama olmadı bunda sütümün az olması ve erken doğduğu için 1 hafta ayrı kaldık ve sütüm hep azdı mama takviyesi yapmak zorundakaldım oda 5 ay emdi çok şükür sonra bıraktı.Yegem elma yağı sürmüştü göğsüne zararsız ama acı lduğu için bir daha yaklaşmadı oğlu birde tiksinsin diye saç yapıştırdı onuda görünce emmedi inşallah yardımcı olabilmişimdir.Allah sabır versin

10. 23 Ekim 2010
  11. ipexgximu

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar çok teşekkürler. Evet kararlı olmak şartmış. Çok zor bir olay. Emmeyen çocuklara üzülürdüm ama böylesi de zormuş.

12. 23 Ekim 2010
  13. bebeto

bebeto aşksın sen cansın sen Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    benim kuzenimin eşide emzirirken hamile kaldı sanırım oğlu 16 aylıktı memeden kesmek için kardeşinin olduğunu eğer o meme içerse kardeşinin aç kalacağını söyleyerek 1 haftada bıraktırdı başka yöntem kullandımı bilmiyorum ama oda meme deyisiydi kadına hiç rahat vermiyordu bide sevmediği şurup felan verse sürüyormuş gibi yapa bilirsin inşallah işe yarar canım allah kolaylık ve sabır versin sanada kuzunada

14. 23 Ekim 2010
  15. nepertes

nepertes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    113
    canım aynen benim kızım da meme düşkünüydü.hele son zamanlarda artık sütte doğru düzgün gelmiyordu ama o dakikalarca mememle aşk yaşardı.nasıl bırakcak diye kara kara düşünüyordum.o dönem anneme gittim.göğsüme sarımsak ve bal sürdük(yanlış hatırlamıyorsam)ama işin mucizevi yanını da anlatmadan geçemicem.Allaha çok dua ettiğimden olsa gerek meme düşkünü kızım 1 gün boyunca tarafıma bakmadı.cuma günü sela ve ezan arası son kez emzirmek istedim yine emmedi.düşün artık peşinden koşuyorum nolurrr emm diye.kurban olduğum Rabbim kızıma ve bana acıdı da kendi kendine bıraktı diyebilirim.sonra aklına günde bi iki kere gelince çaktırmadan o karışımdan sürdüm o da acı dedi hep ve istemedi.biberon emzik hiç kullanmadı.kolay gelsin dua et kesinlikle üstesinden gelirsin

16. 23 Ekim 2010
  17. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen benim kızımı anlatmışsın memesiz uyumaz biberon emzik almaz.o bibeberon ve emziklere verdiğim parayla 2 çocuk büyürdü bir umut belki bunu alır diye her markanın çeşit çeşit ürünlerini aldım yok yok...geçen bi mağazada tutturdu biberon diye aldık ama o mutluluğu anlatamam şimdi attı köşeye ben odaya biberonla gireyim onu görmeyeceğimiz bir köşeye kaçıyor..babasınla geçen hafta sallayarak uyutmaya alıştırmaya çalıştık 1buçuk saat salladık kollarımız uzadı sanki kaydirigubbakcemile3 aşırı ağladı eşimde çocuğu çatlatmayalım dedi mecbur yine emzirdim.rabbim çocuklarımıza sabır verir inşallah ağlamadan kesilirler memeden..

18. 25 Ekim 2010
  19. ESSEM

ESSEM CANIM KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sanırım ben memeden kesmeyi biraz erteleyeceğim o kadar çok ağlıyor ki ama inşallah zamanı gelince kendiliğinden bırakır.