Memeden nasıl kesebilirim :-(

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve mommy tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

30 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mommy
  1. mommy

mommy Gül ve bebekleri... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Kızım 13 aylık çok yoğun olmasa da hala emiyor nasıl keserim bilmiyorum
    aslında kıyamıyorum da sadece uyurken emmek istiyor ama bu defa ben olmadan uyuyamıyor,babannesi bakıyor ama uyuturken çok zorlanıyor,bi yandan da zayıflama hapı kullanmak istiyorum ilaçları aldım bile ama emzirirken alamam:eek:lmaz:

Bana bi akıl verin sizce nasıl bırakılır?Memene kıl yapıştır,salça sür demeyin lütfen daha akılcı bir yöntem arıyorum bu süreç çok zorrr,ve çok duygusal sanki emmeyi bırakınca benden soğuyacakmış gibi veya bağlılığı azalacak gibime de geliyor karışık duygular içindeyim belki de ben bırakmaya henüz hazır değilim ama bunun bir sonu olacakdimi...Ahh ahhh 1 yıl önce aman emsin aman bırakmasın derken şimdi nasıl bırakırım diye düşünüyorum zor bu
    işler.
    :umursamaz:
  2. 1 Ekim 2009
  3. aysenagul

aysenagul Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sevgili arkadaşım benim şu an 3.5 yaşında bir kızım var.Bende onu memeden kesmek için çok uğraşmıştım.değişik yöntemler denedim hiçbirinde başarılı olamadık geceleri her saat uyanıyordu çok bunalmıştım hatta bir daha çocuğum olursa 6 aydan fazla emzirmiycem demiştim.Şu an 16 aylık bir oğlum var ve halen emziriyorum ve her geçen gün memeye dahada düşüyor kıyamıyorum da fakat yapmamız gereken şey 2gün sabredip ne olursa olsun meme vermeyip unutmasını sağlamak.Bu kolay değil özellikle geceleri ama en fazla iki gün sonra bırakıyorlar.Kızımı öyle kesmiştim ve memeden kestikten sonra geceleri deliksiz uyumya başladı
  4. 1 Ekim 2009
  5. DeSu

DeSu Hayatımın baharı Sude'm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben kızımı 2 gün önce kestim sütten.aktarlarda sarı sabır taşı var.alıp sürdüm.acımsı ve tiksindirici bir tadı var.o tadı alınca ikinci bir defa istemedi ve çok düşkün kızım memeye.kızım çok uyumludur fakat 2 gündür sürekli ağlıyor.hırslanıyor acı diye.çok zor bir süreç.
  6. 1 Ekim 2009
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZIM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar bilmediğimden soruyorum, memeden kesmemek gerekmiyor mu? yani çocuk kendiliğinden bırakması gerekiyor dimi.konu sahibi arkadaşım senin mazertin var ben merakımdan souyorum yanlış anlama sakın . komşum var 20 aylık bebeği, hala kendi bırakmayınca bıraktırmam diyor.ben de 2 ay sonra kucağıma alıcam meleğimi, hamileyim şuan, merakımdan soruyorum.hepimizin evledını bağışlasın rabbim.
  8. 1 Ekim 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım ya.sen annesisin.elbette daha iyi bilirsin ama 2 yaşına kadar emzirsen olmazmı?
    organ gelişimi için çok gerekli biliyorsun emzirmek.
    ah benim kızım emseydi de emzirseydim ben o kadar imreniyorumki.
    o zayıflama haplarına hiç tamah etme hiç bir şekilde zayıflanmıyor ben denedim yapamadım.aksine sağlıklı bir diyetle zayıfladım.sende sağlıklı bir diyetle hem bebeğini emzirirsin he zayıflarsın..
    ama nolur nolur bırakma memeden..
  10. 1 Ekim 2009
  11. aysenagul

aysenagul Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    aslında bebeklerin 2 yaşına kadar emmesi gerekiyor ama eğer bebek iştahsızsa meme emmekten dolayı iştahı iyice kapanıyor ve hiç yemek yemiyor.buda ona faydadan çok zarar sağlıyor.çünkü biliyoruz ki anne sütü ilk 6ay besleyici değere sahip büyüyen bebeğin ihtiyaçlarına yetersiz kalıyor.ayrıca bebeklerin uyku düzenide etkileniyor.Çünkü bebek artık tiryaki oluyor.sürekli uyanarak meme emmek istiyor.Buda deliksiz bir uyku uyumasını engelliyor.anne içinde çok zor sürekli uyanmak
  12. 2 Ekim 2009
  13. mommy

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar güzel diyosunuz da yok ben sabredemiyeceğim 2 yaşına kadar
    hem o 2 yaş muhabbeti gelişmekte olan ülkeler için dünya sağlık örgütünün tavsiye ettiği süre allaha şükür açlık çekmiyoruz benim sütüme muhtaç değil çocuğum besin ve gıdaları kendisi direk tüketebilecek durumda şu anda yani emzirmek artık bana çileden başka bişey değil .
    Açlık durumunda veya çocuğun yeterli beslenmediği gibi durumlarda anne sütü 2 yaşına kadar öneriliyor ama kızım iştahlı da hani yemeyip de memeye güvenen bebeklerden değil.Keyfine beni emiyor sadece.

Kız saruböceq seni de kzınıda ayrıca ıssırırım kullanacam işte,zayıflama hapını yoksam ben değil psikolojim çok fena zayıflayacak
    zemuszemus
  14. 2 Ekim 2009
  15. mommy

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Olur mu canıııım valla 4 yaşında süt olmadığı halde emmeye devam eden çocuk biliyoum sen kesmessen askere gidene kadar emer bu veletler iliğini kemiğini sömürürler valla:roflol:
  16. 2 Ekim 2009
  17. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    bir kadınla tanıştım okula gelmişti kızını emzirmeye kızı 7 yaşındaydı düşün sen kesmezsen kesmiyorlar öyle görünüyor sonra kzın öğretmeni kes artık kızı sütten bu yüzden kadın kesti 7 yaşında
  18. 3 Ekim 2009
  19. mommy

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Hadi yaa 7 yaşında mı ohaaa diyorum:bbo:
    öyle valla emen emiyor,bağımlılık yapıyor çocukta kesmek lazım

Ben de Adanalıyım canımvereliniortak