Memeden nasıl kesmeliyim ?

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve fpassion tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : fpassion
  1. fpassion

fpassion Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar ;
    Benim şuan 22 aylık bi kızım var ve halen emziriyorum fakat mayıs ayında 2 yaşına girecek ve mayıs ayından itibaren memeden kesmem gerektiğimi düşünüyorum fakat geceleri kalktığında da emmeden de tekrar uykuya dalmıyor, bunu nasıl ve ne kadar zaman içerisinde yapmalıyım bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var !:uhm:

2. 15 Mart 2009
  3. adar2007

adar2007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım aynı det bendede var. OĞlum 18 aylık bÜtÜn gece meme aĞzında uyumak ıstıyor.yataĞında yatmak ıstemıyor.bılen,mıyorum ama sancılı olacak gÖrÜnÜyor memeden kesmek.2 yaŞına kadar emzırmek ıstıyorum ama bana da Çok baĞımlı hale geldı

4. 19 Mart 2009
  5. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum haftaya yaşına girecek ve hala emiyor ama en heç haziranda memeyi kesmek istiyorum
    uzun zamandır gece beslenmesini bıraktım ben uyanınca su veriyorum içip uyuyor tekrar
    yemeklerini yemediği için gündüz de vermiyorum onu da unuttu. şuan sadece gece yatmadan 15 dk önce ve sabah uyanınca veriyorum.
    kademeli olarak azalttığım iyi oldu zira benimki memeye aşırı düşkün bir bebekti.
    arada da süt vermeye çalışıyorum alışırsa içim rahat olacak.
    aslında artık kessem bile etkilenmez sanırım ama emzirmenin faydaları ve onun mutluluğu yüzünden birkaç ay daha vereceğim.

6. 19 Mart 2009
  7. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    benim 2 nolu küçüğüm 2 yaşına kadar emdi
    nasıl kestim memeden
    ensesinden kendi saçını kestim ve bir para bantıyla saçını iki mememe yapıştırdım
    emmek istediğinde şok oldu ve ve o bırakış olsu
    bu sefer biberona sarıldı sütü kesmemek için sabah ve gece sütünü biberondan içti diğer ögünlerde de yemeklerini düzenli yemeye devam etti

8. 20 Mart 2009
  9. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bu durumu hiç düşünemiyorum
    ya
    gei gece emmesi epey azaldı ama
    bana çok düşkün yanımda yatıyo ya
    yatağına yatıramıyorum asla

10. 23 Mart 2009
  11. adar2007

adar2007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kadis merhaba. beğin ne kadarlık. benim oğlumda benimle yatıyor. ne yapacağız

12. 23 Mart 2009
  13. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben iki kızımıda üc gün gündüz hic vermedim uyurkende vermedim ama gece uyurken uyandığında verdim dördüncü gecede tümden kestim hem anne açısından cok kolay oluyor memeden süt yavas yavas cekiliyor hem bebek rahat kesiliyor sadece 4 gece biraz ağlıyor onada katlanmak lazım ve gece kaltığında biberon vermeyin anne icin cok zor oluyor sonra onuda bırakamıyor en güzeli iyce karının doyurup tercihen kasık mamamısı veya muhallebiyle öyle uyutmak
    kolay gelsin

Son düzenleme: 23 Mart 2009
  14. 23 Mart 2009
  15. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    bir hemşire ablam var onun kızıda 1.5 yaşında acayip düşündü memeye. gece yatarken falan memeyle uyuyordu çocuk.
    kadın meme uçlarını ıslatıp tuz sürdü bir parça. emmek istediğinde ağzını yüzünü buruşturuyordu çocuk:))))))) 1 haftada bıraktı vallahi....

16. 26 Mart 2009
  17. sencer

sencer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de17 aylık afacan bir erkek çocuk var nasıl memeden kesicem bilmiyorum bütün gün peşimde memeeeee diye geziyor bir ay sonrakesicem inşallah amaben kızımda bir günde kestim çok kolay olmuştu belki bu da öyle olur

18. 2 Nisan 2009
  19. delibalik

delibalik meleğimin annesi :) Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    308
    benim oğlum 22 ayının içinde. memeye çok düşkündü, uyurken de memeyle uyuyordu. çalıştığım için haftaiçi gündüzleri ememiyordu ama akşamları bi emişi yarım saati hatta bazen 1 saati bile bulabiliyordu. ona en son memeyi geçtiğimiz pazar günü verdim seçimin oldüğü gün.tabii 1-2 ay öncesinden onu psikolojik olarak hazırlamaya çalıştım. bak oğlum sen artık abi oldun, abiler meme emmezler diye... ruj sürdüm memeye.kan olmuş bak oğlum, acıyor emme istersen dedim. her akşam açalım, bakalım diyor. bakıyor ki hala aynı, emmiyor. geceleri de babamız ilgileniyor. ilk gece ağladı. artık alıştı sayılır. ben de 2 gün sıkıntı çektim. birkaç kez sağdım. sütüm çok da azalmamış onu farkettim.ama şimdi her şey yolunda. akşam gidince yine soracak ama kararlılığım devam ediyor. kararlı ve tutarlı olmak zorundayız zaten, yoksa çok zor.