memeyi nasıl kestininiz?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Nilhan75 tarafından 8 Kasım 2007 başlatılmıştır.

8 Kasım 2007
    Konu Sahibi : Nilhan75
  1. Nilhan75

Nilhan75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar,

18 aylık bir oğlum var .4,5 aylıktan beri ek gıda verdiğimiz halde,memeyi hiç bırakmadı.geceleri halaa çok sık uyanıyo meme emmek için ayrıca iştahsız .memeden kesmem gerektiğini biliyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum.memesiz uyumuyo,özellikle gece uyandığı zman.arada su istediği de oluyo ama genelde meme istiyo.dışarda,arabada ya da ben yokken gündüz kendi kendine uyuyo ama ben varsam asla memesiz uyumuyor.

sizlerden öneriler bekliyorum,nasıl ve ne zman kestiniz.salça,bant,limon,kahve gibi çözümler duydum ,başka neler olabilir?

2. 8 Kasım 2007
  3. baransel

baransel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam nilhan,ben de 19 ay emzirdim.biz süte başladık biberonla içmeye başladı sanırım onu tatmin ettiki hiç zorluk çekmeden bıraktı.umarım sende zorlanmazsın fazla..aslında o günleri özlemiyor da değilim:))

4. 8 Kasım 2007
  5. Nilhan75

Nilhan75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizimki süt,biberon,emzik kullanmıyo kesinlikle..sütü hertürlü denedim ama ı-ıh...benden başka süt istemiyo:KK43:(

6. 8 Kasım 2007
  7. baransel

baransel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bi öneri daha o zaman,arkadaşım gögsüne rimel sürmüş çocukta görünce tiksinmiş bırakmış.walla çaresizlik insana herşeyi yaptırıyo ...

8. 8 Kasım 2007
  9. byndemir

byndemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2 yaşına kadar emzirdim.Salça sürmüştüm ve acıdığını söyledim.Çok uğraştırmadı çok şükür huysuzluk falanda olmadı

10. 8 Kasım 2007
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Bir arkadaşımdan duymuştum , göğüs ucuna bolca sirke sürmüş, çocuk da iğrenip emmemiş, kesin çözüm demişti..Ama 1-2 kere tekrarla..

12. 8 Kasım 2007
  13. Nilhan75

Nilhan75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkürler öneriler için,ben de bu sabah sirke diye düşünmüştüm.çünkü limon&kahve falan bayılıyo benimki...sanırım onu deniycem ama ne zman????

14. 8 Kasım 2007
  15. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    canım benim velet sanırım 15 aylıktı gündüzleri benim yanımda olmadığı için emmiyordu ama akşam olunca mama yerine bana dadanıyordu. bide tüm gün görmediği için iice sıkıcı olmaya başlamıştı gece kalkıp kalkıp sokuluyordu. Ben hiç bir şey sürmeden o istedikçe ilgisini başka yöne çekerek vazgeçirdim. normalde benimkide başka şeyden süt içmez, emzik kullanmaz. biberonda su veya adaçayı falan varsa içer... sana kolay gelsin canım.

16. 8 Kasım 2007
  17. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    aynı ben işte aynı bentatlicadiarzutek fark benim oğlum 20 aylık.tam topik açacaktım,bende burdan devam ediim artıksüprizzzzz
    yav nası bırakacak bu veletler memeyi yaasenağlama

18. 8 Kasım 2007
  19. Vazgeçtim

Vazgeçtim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar arkadaşın biri ip bağlamış biride viks sürmüş aklınızda bulunsun yakında bende bıraktıracam bilgilerinize ihtiyacım olacak kolay gelsin