Memleket

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve PorseLenBebek tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : PorseLenBebek
  1. PorseLenBebek

PorseLenBebek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim bu aralar en büyük sorunlarımdan biri sevgilimin mardinli benim kastamonulu olmam.ailem ve arkadaşlarım ileride bu memleket farklılığının büyük bir sorun olabileceğini söylüyor.fakat ben erkek arkadaşımdan vazgeçmek istemiyorum :KK43: 3 senedir çıkıyoruz acı tatlı herşeyi beraber yaşadık ama çok arada kaldım sizce ne yapmalıyım??

Son düzenleme: 25 Ağustos 2009
  2. 25 Ağustos 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bence önce erkek arkadaşıma güvenmelisin
    şu da var ki insanların hayatları ,beklentileri ,yaptıkları ,karakterleri önemlidir..
    eminim ben evlenmeden önce burada şöyle bir yazı yazsa idim herkes bana ayrılmalısın kesin anlaşamazsın ,sıkıntı yaşarsın derdi..
    ben istanbulda doğdum büyüdüm, eşim kürt ve doğu kökenli..ailesi ile aramızda uçurum var ,geleneklerimiz birbirininden farklı ,onlar çok içli dışlıdır ,çat kapı pat kapı gelirler bizde ise bu yoktur..vsvs...
    bir sürü farklılık sayabilirim ama hiçbirisini yaşamadım çünkü beni böyle kabul ettiler..senide böyle kabul ediyor ve saygı gösteriyorlarsa ileridede sorun olmayacaksa ,sözlerinde duracaklarsa bence mesele yok..ama sağ gösterip sol vuracaklarsa tabii sorun olur

4. 25 Ağustos 2009
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    yani illa Kastamonulular Kastamonuluyla; Mardinliler Mardinlilerle mi evlenecek ki??

değil aynı şehir aynı mahalleli bile olsanız karşılıklı anlayış saygı olmadıkça yürümez zaten.
    saygı duyduktan sonra ne önemi kalıyor bunun?

6. 25 Ağustos 2009
  7. nurnberg

nurnberg Kızım yaşama sevincim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben sakaryalı eŞım konyalı kÜrt kÖkenlı. EŞımle aramda hıc problem yok. Aılelerımızde cok ıyı gecınıyo. Mardınde yaŞamıcaksınız demı?

8. 25 Ağustos 2009
  9. PorseLenBebek

PorseLenBebek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yok hayır istanbulda yaşıcaz zaten kendileri bile nerdeyse 10 senedir mardine gitmemişler

10. 25 Ağustos 2009
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.680
    Ödül Puanları:
    463
    kalbinin sesini dinle tabii ki
    ama bu aileler ve çevreleriniz arasında yıllar sonra bile hala konuşulur malesef, bu bi gerçek, yorucu da bişey, bi arkadaşımdan biliyorum, 10 senelik evliler hala konuşulur bu konu

12. 25 Ağustos 2009
  13. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    sevgilinin ailesinden bu konuda müzdaripmisin.?.yanyana geldiğinizde bi problemmi yaşadın.? yoksa sadece senin kafanı kurcalayan bir sorunmu ..
    Şuda warki 3 sene önce veya bu zamn içerisinde hçmi düşünmedin neolur diye.sonçta küçümsenecek bi süre
    değil

14. 25 Ağustos 2009
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.680
    Ödül Puanları:
    463
    bi de kültürler çok farklı haliyle bu gelenek görenek farkı demek, yani evlenirken o diyo bizim adetimiz şu bu diyo hayır bizim adetimiz şu, akrabalarımız ne der bunu yapmalıyız gelenek görenek icabı, bu tip durumlara hazırlıklı olmalısın, hatta yemek kültürünü farklı olması bile sorun olabiliyo, anlaşılan mardin yemekleri öğrencen bol bol yapcankaydirigubbakcemile3

16. 25 Ağustos 2009
  17. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Milletin Ağzı Torba değilki Büzesin demiş Atalarımız:))

18. 25 Ağustos 2009
  19. aile çok önemli.kültürde örf ve adette farklılıklar olabilir.ama bunlar seni rahatsız etmiyosa sorun yok.aslında kimin nereli olduğu değil,iyi niyetli olup olmadığına bakmak lazım.umarım burda sevilen kaynanalar gibi olur kaynanan.bi ömür çekmezsin