Memurluk kompleksi

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve kendim1987 tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kendim1987
  1. kendim1987

kendim1987 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar hepinize günaydın ;

23 yasında ünüversite mezunu maddi durumu ülke sartlarına göre iyi özel sektörde calısan bir vatandaşım.Maaşım ıyı sigortam yatıyor özel hayat sigortam var falan fişman.

27 yasında bogazına kadaar borca batmıs ailesıne kardeslerıne bakmak onların harc paralarıydı falan her seyı ile ilgilenmesı gerektıgını daha osonradan anlamıs bır ünüversite mezunu polisle sözlendim.

Daha sonra bu adamın ailesi özellıkle ablası sen nıye bunla sözlendın bu doguya gıttıgınızde nerde calısıcak ne yıyıp ne iççeksin ewe anneme nasıl para gonderceksın falan dedıler buda bana ben memur bır kızla ewlenıcem senın işin gücün yok kapalı degılsın sen baskın olmak ıstıyosun her seyde işsiz güçsüzün tekısın kpss gıt gır bana göre bir işin bıle yok falan dıyıp durdu ve ben şuan psikolojık olarak çökmüş durumdayım ayrılalı ıkı ay oldu 7 kılo verdım ne yapmalıyım sizce destek almam şart mı

2. 28 Eylül 2010
  3. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Vallahi asla işinden vazgeçme bence.Onlar oğullarını mutlu edecek bir eş değil,sağılcak bir inek (bu benzetme tabi yanlış anlama)arıyorlarmış anlaşılan.Zaten evlensen bile asla mutlu olamazdın.İyiki ayrılmışsınız.Üzülmen tabiiki normal ama zaman herşeye ilaçtır.Zamanla aşacaksın.Belki bunları söylemek size kolay gelir diye düşünüyor olabilirsin ama gerçek böyle.Üzülme canım.İnşallah çok daha hayırlı insanlarla karşılaşırsın.Sana mutluluklar diliyorum.opuyorumnanaktan

4. 28 Eylül 2010
  5. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    değil 7, 17 kilo da versen asla geri dönüp yüzüne bakma
    bu kompleksi aşması çok güç o beyefendinin
    suni çözümler ancak bi süre idare ederdi sizi
    sonrasında yine saçmalamaya başlardı çünkü zihniyet çürük
    ayrıca kimse evlendikten sonra ailesine yardım etmek zorunda değil
    ileride bu da aranızda sorun olurdu
    böylesi senin için en iyisi
    kendini geçmişte yaşayarak hırpalamak yerine kaldıgın yerden hayatına devam et

6. 28 Eylül 2010
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    aaa hasta ayol bu adam.

2 ay değil 10 yıl geçse bu kompleksten kurtulamaz bu adam. En hayırlısı bu bacım senin için.

8. 28 Eylül 2010
  9. kendim1987

kendim1987 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende öyle yapmak istiyorum her sabah böyle dıyerek uyanıyorum ama sonra söyledıklerı aklıma gelıyor
    dıyorum nıye memur degılım devlette calısmıyorum benım ne işim var özel sektörde yarın bır gun ne olucegım bellı degıl düşünmekten çıldırcak gıbı oluyorum

10. 28 Eylül 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Yaşın daha çok genç.Kpss ye hazırlanıp girebilirsin sınavlara.
    Ama bencede kesinlikle geri dönme,çünkü bu borç ailesinin sürekli para isteme durumları devam edecek gibi duruyor.
    Sen verilmiş sadakam varmış diyip bence bir açı doyur ,hiç arkana bile bakıp pişman olmadan yoluna devam et.
    Çok daha iyi bir durumda olan,ailesiyle ilişkileri düzgün,içini fazlasıyla titreten biri zamanla çıkacaktır karşına:teselli:

12. 28 Eylül 2010
  13. kendim1987

kendim1987 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kpss kursuna o kadar paraverdım hanı sözlüm olmasada zaten ıstıyodum ama olursa olur olmazsa olmaz dıyordum bu adam benı koplekse soktu kendımı cok degersiz hissedıyorum offf

14. 28 Eylül 2010
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Kesinlikle bu düşüncede olan birisiyle
    bir hayat düşünmeyin derim.Okumuş,aklı başında,
    ayağı yere basan ,akıllı bir hanımın,cahilce ama inanarak söylenmiş bu sözler karşısında,
    o kişilere karşı tavrını almalı ve kendi yolunuzu çizmelisiniz diye düşünüyorum.
    Destek alacak bir durumda değilsiniz bence,
    asıl desteğe eski sözlünüzün ve ailesinin ihtiyacı var diye düşünüyorum.
    sevgiler.

Son düzenleme: 28 Eylül 2010
  16. 28 Eylül 2010
  17. kendim1987

kendim1987 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar katılıyorum kı sıze memur olmayan ınsanlara ınsan olarak bakmıyolar memur olmazsak aç kalcaz sanıyorlar anlmadım bu nasıl bır iş anlamadım

18. 28 Eylül 2010
  19. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Saçmalama arkadaşım ya, niye kendini değersiz hissedecekmişsin bir uyuzun yüzünden. Asıl kendine baksın o. Yerleşik bir işi bile olmayacak. Bugün burda yarın bilmem nerde. Gecesi gündüzü yok. Madem iş bir diğerini kötülemeye geldi alın size meslek kötülemek. Hiç gerek yok böyle şeylere. Seviyorsa sizi siz olduğunuz için sevsin. ha sevmiyorsa da taaa arşa kadar yolu var beyfendinin.