Menepoza mı girdim?

Konusu 'Menopoz' forumundadır ve kuze tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

8 Eylül 2009
    Konu Sahibi : kuze
  1. kuze

kuze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ben otuzbir yaşındayım adetlerim üç ay öncesine kadar düzenliydi sonra onbeş gün arayla iki kez oldum. eşimle çocuk düşünüyordk. 35 gün gecikince test yaptım. sonuç negatifti. doktoruma gittim bir terslik olmaz dedi. ultrasonda yumurtalığın biri görünmüyordu. adet olunca 3. gün bazı testler verdi ama menopoz olabilirsin dedi. şu an 3. aya girdim ve hala adet görmedim. kendimi uçurumdan düşmüş gibi hissediyorum ve doktorum çok umursamaz. acayip sinirleniyorum. ve bu olay beni çok üzdü. sanırım eşimi de ama çaktırmamaya çalışıyor. benim için. soğan suyu da içtim ama faydası olmadı bir bilen varsa yardım etsin lütfen.:çok üzgünüm:

2. 13 Eylül 2009
  3. betty38

betty38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hormon testi yaptır istersen.tiroit bezinde problem varsa ondan da olur.dr un tahlillerine bakmadan menopoz teşhisi koyamaz bence sen başka dr a git ve menopoz testi yaptırmak istediğini söyle.ben de guatr dan dolayı menopoza girdim ama kürlerle çıktım şimdi regl olmaya başladım.ama menopozdan önce benim de 15 gün gibi kısa aralıklarla geliyordu reglim.bundan dolayı guatr olup olmadığına da baktır derim.geçmiş olsun.

4. 19 Eylül 2009
  5. kuze

kuze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim hormon testlerini yaptırdım fsh değeri 105 çıktı bu yüzden umutsuzum şu anda hayıt tohumu ve incir suyu alternatif olarak bir de cylo pyngnova adlı ilacı içiyorum ama karnım şişti daha bir hafta oldu morallmen iyi olmaya çalışıyorum ama kimseyle bir şey paylaşmadığım için yalnızım:çok üzgünüm:

6. 19 Eylül 2009
  7. zeugma_78

zeugma_78 Atam nur içinde yat.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hemen umutsuzlanma yaşın genç menopoz için bence başka bir doktorada görün çünkü her doktor bir değil

8. 23 Eylül 2009
  9. semos427

semos427 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    kuze canım bence şu an incir suyu içme.faydası olmaz.hayıt tohumu civanperçemi iç.yürüyüş yap.karnın şiştiyse activa probiyoruk yoğurt ye.lavoboya gidersin rahatlarsın canım.incir için şu an erken.10 gün soğan suyu yap canım.inşallah faydasını göreceksin