Merak Bazen Tatlidir Da

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 25 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    MERAK BAZEN TATLIDIR DA...

Keyifsiz gittim...Kuaför yardımcısı çocuğun,halini hatırını sorup,gönlünü alıyorum..Ama ona yetmiyor olmalı ki,sorular yöneltiyor ard arda..Sordukça ,onun merakının geçeceği yok biliyorum.Cevaplıyorum bilmesi gerektiği kadar.Elime gazete alıyorum.Canı sıkılıyor.
    Saçının boyası bitene kadar gazetemi okuyacaksın gibilerden... Çekiştiriyor,acıtıyor saçlarımı..umursamıyorum..İçimden bakalım ne olacak diyorum ki...“Size abla diyebilir miyim” diyor.“De tabi ki ben senin ablanım”.“Siz kimgillerdensiniz“...Küçük yerlerde öyledir “Siz kimlerdensiniz”Çok önemlidir çok..

Of! uzun hikâye,başım çatlıyor zaten ..Biz buralı değiliz diyeceğim...Bu kez neredensiniz soruları..Öylece elinde fırça,durmuş bekliyor.
    Aniden “biz nohutgillerdeniz” diye çıkıyor ağzımdan..Saçımı acıtmaya ara veriyor
    “Adları ne ablacığım”..“Hani emekli... . ...Albay var ya,onun geliniyim”..“Öyle desene ablacığım,o Albayı kim tanımaz.Yaz kış denize girer,yürürken kaldırımlar titrer..dimi”..Gülümsüyorum..Soruyor “Ama sen niye nohutgiller dedin abla”..İzah ettim "giller"dememesini...Baktım olmayacak.
    Baştan sona anlattım.Gelmişimi geçmişimi.Elleri durmadı artık,saçımda uçuştu..Ara verip, susup yutkunsam,ellerde duruyor..Konuşmaya başlayınca,saçı boyamaya devam..
    Kuaför sahibiyle göz göze geliyoruz.Kaşlarını kaldırıp indiriyor..Ne demek istediyse.. bilemedim..“konuşmazsanız siz bilirsiniz,isterseniz susun görün gününüzü..mü”...“Başa gelen çekilir mi” dedi bilemedim..

İşim bitti, ama saçımı harika boyamıştı.Giderken hoşçakallaştık. “Ablacığım sohbet güzeldi,öbür gelişinde daha çok sohbet ederiz,bu olmadı” dedi.Kuaför sahibi,bir daha uğramam endişesiyle,yine kaşlarını kaldırdı indirdi..Ne demek istediğini yine anlamadım...Ama.. İkinci gidişimde çocuk yoktu...Sordum,müşteriler şikâyet etmiş..
    Kaşlar onun için kalkıp iniyormuş..."Bu günlük İdare edin" gibilerden...Birden içim burkuldu..
    Yeşilimin duygularıa.s.

2. 25 Mayıs 2007
  3. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    yazık amaaaa...
    ne yaparsın.?.kediyi de merak öldürmüş..
    Zavallım çenesi yüzünden işsiz mi kaldı.?Kıyamam ay..
    Bu arada saçlarını güle güle eskit Yeşilim...yine zevkle okudum..

4. 25 Mayıs 2007
  5. utopia

utopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :Roflol: yazıkk yaa ama çoğu kuaför öyle çok konuşuyorlar suratsız oldularmıda insanı kuaföre gidesi gelmiyor

6. 25 Mayıs 2007
  7. EU2

EU2 Guest

ayyyy ya kötü olmus cocuk icin ama bazen fazla geliyor isde yesilim.sagol paylasimin icin...

8. 25 Mayıs 2007
  9. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Tuliana.. yeni gitmedim kuaföre çocuğu yolda görünce bu gün bir tuhaf hissettim kendimi.yazmıştım hadi paylaşayım dedim.
    utopia..bazen çok konuşuyorlar.bazende hiç
    ceyhanlı..valla içim acıdı çocuğa..
    katılımlarınız için sağolun.

10. 25 Mayıs 2007
  11. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten yazık olmuş ...kuaförlerde bazen çok konuşurlar sen konuşmak istemessin,bazende o kadar susarlarki uykun gelir ,sen konuşmak istersin...
    paylaşımın için teşekkürler...

12. 27 Mayıs 2007
  13. pasa07

pasa07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yağmur görümcen kuaförünse çok konuşsada birşey diyemezsin zaten.
    :dance:

14. 27 Mayıs 2007
  15. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yeşilim,her şeyde bir hayır var demek isterim.Bakarsın çocuk dersini almıştır ve yeni işinde daha dikkatli olur.

16. 27 Mayıs 2007
  17. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yesilim haklisin kuaforlerde bu konusma uzuyorda uzuyor yazik uzuldum isinden olmus ama insallah bundan sonra hatasini anlar ve daha dikkatli olur, ben Istanbul'a geldigimde tabiki beni tanimiyorlar kuzenimle gittigimizde ablan kim nerede oturuyor deyince aman diyorum nereden geldigimi soylemeyelim sohbet bitmez uzarda uzar, ama bazen agzindan kaciriyor o zaman yandim ben kuafor salonundan cikana kadar ecel terleri dokuyorum artik yasadigim ulkenin ekonomik durumu hava durumu nevar ne yok bir hesap veriyorum gittigime pisman oluyorum dersem yeridir, ama konusulsunda dozunda nabza gore serbet verseler, bazi musteri cok konusuyor o halde konusulsun beraberce, ama bazisida cok konusmak istemiyor bu sohbette zorla olmazki, hele birde araya musterilerden bir kaci da katilinca of of, ben buradaki halimden memnunum cok konusan yok ama yazin kismetse basima gelecekleri biliyorum

18. 27 Mayıs 2007
  19. Nisan21

Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yeşilim valla harika anlatmışsın yine...

çocuğa yazık olmuş ama bazen insan sinir oluyor çok konuşan olunca ya da acaba bizim ruh halimize uymadığı için mi öyle düşünüyoruz biz neşeli olduğumuz zaman konuşmak isteriz mutsuz olunca içimize kapanıp sadece düşünmek isteriz o yüzden kuaförün konuşması bazen sıkar bazende sorun olmaz