merhaba arkadaşlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve serpilyurt tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

7 Eylül 2009
    Konu Sahibi : serpilyurt
  1. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim size bi sorum olacak nolur bana yardım edin tüp bebek tedevisi oldum ancak tutmadı aradan altı ay geçmesine ramen adetlerim her ay çok düzensiz tedaviden sonra benim gibi adet düzensizliği olan varmı varsa ne kadar sürdü hep mi böyle düzensiz olacak yoksa belli bi müddet sonra tekrar düzelirmi çok canım sıkılıyor yardım edin cevap yazın lütfen yoksa dr gitmeliyim

2. 7 Eylül 2009
  3. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    dr a gidip muayene olmalısın bence.kistin varsa düzensizlik yapabilir....

4. 7 Eylül 2009
  5. witch26

witch26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ayrıntılı muayne oldunmu bende 2 kez yaşadım birinde kist vardı diğerindede nedeni belli degildi 2 ay adet olmadım sonra adet düzenleyici ilaçlar kullandım şimdi çok düzenli....

6. 8 Eylül 2009
  7. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok tedaviden sonra hiç dr gitmedim belki tedavide kullandığım ilaçlardan kaynaklanmış olabilir diye belki düzelir dedim ama hiç bi düzelme yok
    kist olmuş olsa belli olmazmıydı zaten bir buçuk ay tedavi süresince ve varsa eğer nolacak ilaçmı kullanmam gerekecek yani ilaçmı veriyor dr yoksa ameliyat falanmı gerekiyo cevabınız için şimdiden teşekkürler

8. 8 Eylül 2009
  9. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kistler tedaviden sonra oluşmuştur zaten.daha önce belli olmaz.
    nasıl bir tedavi uygulanır bilemiyorum.kistlerin boyutu ve çeşidi önemli.çok büyükse ve adetle kaybolmuyorsa ameliyat gerekebilir.Ama daha küçükse ya da adetle kaybolup tekrar oluşuyorsa doğum kontrol haplarıyla oluşması engellenebiliyor.
    dr a gitmeden bişiy bilemezsin.vakit kaybetme dr agit bence....

10. 8 Eylül 2009
  11. lotus33

lotus33 ALLAHIM SANA EMANETIZ.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    2 tup bebek denememden sonra bende ayni sorunlari yasadim....ilk denememden sonra 2.denemeye baslamak icin doktora gittigimde...kocaman bir kist(bos kese denildi)goruldu...agrim pek yoktu sadece adet duzensizligim vardi...operasyonla icini bosalttilar...2.denememden sonrada 40 gunde 1 olmaya basladim....bu ayda olayim kontrole gidecektm...cok sancili oldu adetim ve 3 gun parcalar dokuldu...ben yine kist olusmus dokuldu diye yorumladim ama yinede doktora gitcem....ilk denememden sonra doktoruma sormustum neden gecikir diye...ilaclarin etkisi...olgun yumurta olusur catlamaz...veya tedaviden kalan sonrasinda olusan yumurtalar dusmez buyur oda kiste neden olur dedi...
    bence en kisa zamanda git muayne ol...kucukse ilacla dokebilirsin...duzenli olman icinde gunluk hap veriyorlar...

12. 8 Eylül 2009
  13. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun arkadaşlar cevabınız için önümüzdeki ay giderim ancak

14. 9 Eylül 2009
  15. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar size bi sorum daha olacak kusura bakmayın dr gidemiyorum her rahatsızlıkta adetim biteli bir hafta oldu normalde bel agrım ve adet ağrım çok farklı olur şimdi üç dört gündür tıpkı adet olacakmışım gibi belimde ve kasıklarımda hafif ağrılar var neden böyle oluyor aceba normalde hiç olmaz ama, bu sorumada yardım ederseniz sevinirim