Merhaba:))benim bu konuyla bilgisi olanlardan ricam şu

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve gabri tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : gabri
  1. gabri

gabri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :Saruboceq:senağlamaArkadaşlar anlataçağım konuyla ilgili bilgisi olanlardan beni bilgilendirmeleri için rica ediyorum şimdiden teşekkürler
    ben 1986 da evlendim 1987 ve 1992 doğumlu 2 oğlum var buyük oğlum 1yıldır evli ve bu sene dışarıdan lise eğitimini bitiriyor ve gelecek yıl açıköğretim fakültesinden devam edecek küçük oğlum ise hala lise 2de oda açıkdan lise eğitimi görüyor eşim alkolikdi ancak 20 yıl dayanabilidim ve 2008.11. ayında eşimden boşandım ev temizliklerine giderek çocuklarımın eğitimini devam etmesini ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmaya çalışıyorum ama eşim buyıl 6 mart 2010da vefat etti ve arkasındında 27 milyarlık kredi kartı borcu bırakarak gitti.
    BENıM BU KONUYLA BıLGıSı OLANLARDAN RıCAM ŞU
    Biz bu borcu asla ödeyemeyiz çocuklarım mirası red davası açacaklar,(bu arada eşimin hiç bir mal varlığı kalmadı hepsini satarak alkola verdi )ama
    1)babannelerinin mirası var onlar öldüklerinde çocuklarım bu mirasda hak albileceklermi ?
    2)eşim temmuz 2010 da ssk dan emekli olacak dı buna göre çocuklar açıkdan liseye devam ediyorlar babalarının maaaşını okudukları için alabilirlermi alabildiklerini okudum internetten ama alabilirlerse okurken bir yandanda ssk li bir işde çalışdıklarındada almaya devam hakları varmıdır ?
    3)birde ben 2008.11. ayında boşandım ve hiç evlenmedim evlenmediğim için eşimim maaşını almaya hak edebilirmiyim?
    4)birde ben boşanırken mahkme bana eski parayla 12 milyar maddi 8 milyar manevi tazminat ve küçük oğluma125 banada 125 milyon nafaka bağlanmişdı eşimin hiç bir geliri bulunmaması nedeni ile talep edemedim şimdi bu haklarım ölümü halinde ne olacak
    LÜTFEN BU KONUYLA BıLGıSı OLANLAR BANA YARDIMCI OLABıLıRSE SEVıNıRıM AVUKAR TUTAMAM BOŞANIRKEN BARADAN ADLı YARDIM ALMIŞLDIM TEKRAR ıSTEDıM AMA BU SEFERDE KABUL ETMEDıLER BıLGıLERıNıZ ıÇıN ŞıMDıDEN TEŞEKKÜR EDERıM

Son düzenleme: 28 Nisan 2010