Merhaba ve yardm

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elif_basak tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : elif_basak
  1. elif_basak

elif_basak Guest

Merhabalar araniza yeni katildim. Cok samimi bir ortam var burada. Cok guzel.
    Fikirlerinize ihtiyacim var hanimlar.
    Ben yurtdisindayim ve 6 aylik evliyim. Haliyle ailemi cok ozluyorum. Her Tukiyeye geldigimizde cok geriliyorum ama. Nedeni bir cogunuz gibi benimde ailemin ikinci planda kalmasi. Esimin ailesi bana karsi hic birsey soylemiyor ama ben farkindayim. Planlar biz gitmeden kafalarina gore yapilir, ama icinde bizimkiler hic yok. Biyere gidip uzun kalsak oooo nerde kaldinizda bilmeme ne, hesap sormalar. Dedigim gibi aramizda gergin bir konusma falan olmadi henuz hic.Ama tavirlardan belli oluyor. Bekliyorumki benim halimden anlasinlar, bu kiz uzakta buraya geldiginde ailesine zaman ayirsin falan diye dusunsunler. Ornegin,kayinvalidem simdiden cocuk yapinda gelip bakayim falan modunda. Hic dusunmuyormu kizin annesinemi banami yakisir falan diye anlamiyorum. suan aramizda benim alttan almamadan dolayi bir sorun yok. Bakalim yanimiza gelecekler onumuzdeki gunlerde. Ilk defa agirlayacagiz evimizde. Ben hic saygisizlik etmem eminim ama bazi seyleri icime cok atiyorum. Nasil davranmam gerekli saygisizlik etmeden, birsey dusunurken beni ve ailemide goz onunde bulundurmalarini nasil saglamaliyim? Evliligimizin cok basindayiz ve ileride sorun yasamak istemiyorum bu konular yuzunden.

2. 14 Aralık 2009
  3. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bu kadar içine atma be güzelim
    Çocuk deyince yok annecim siz yorulmayın annemde bakabilir
    Hem onunda torunu değil mi de gülümseyerek
    Annecim canım cicim şeklinde başlayan hitaplarla ve güler yüzle
    Seninde bi ailen olduğunu onlarında hakları olduğunu hatırlat
    Yoksa ilerde allah muhafaza içine attıkların başına iş açar

4. 14 Aralık 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bunu yapma sakin iste, kendilerinden bunu düsünen bu tür konularda anlayisli olan insanlar malesef cok nadir olur güzelim. Bu tür beklentilerin olmasin hic bir zaman, cok hayal kirikligi yasarsin.:nazar:

Seni ve aileni göz önünde bulundurmalarini istiyorsan, aileni saydircaksin canim, ailenin senin icin ne kadar kiymetli ve degerli oldugnu onlara söylemelisin, gitmek istedignide....her zaman acik ve net ol:nazar:

6. 14 Aralık 2009
  7. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Aslında bu durum sadece gurbette olanlar için geçerli değil biliyor musun?...

Ne yazık ki şahsım adına konuşayım ben bile bu tavırlarla karşı karşıya kalıyorum zaman zaman... Her ikimizinde ailesi aynı yerde hepimiz bir ilde olmamıza rağmen...

Hatta geçenlerde kayınvalidem birinin gelini annesinin evinden çıkmıyor, çıkmayacaktı niye evlendi gibi konuştu durdu bana da dokundurma vardır içinde elbet...

Tabi sen uzakta olunca bizden bir adım öndesin aileni görme isteğini de anlıyorum ama bence çok takıntı yapma daha yenisiniz zamanla daha düzenli olur herşey...

Eşinin ailesi evine geldiğinde de kendin ol anladığım kadarıyla geçimsiz insanlar değiller, sonuçta eşinin anne babası saygını, yerini koru gerisi gelir canım....

8. 14 Aralık 2009
  9. SultanSena

SultanSena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sen ailene ne kadar önem verdiğini ve onları çok özlediğini sık sık dile getir.Hemen hemen her erkek tarafı böyle düşünüyor gelinlerini sahipleniyorlar kendilerinin daha öncelikli olduğunu düşünüyorlar.Sen taviz verme daha yeni evlisiniz onlar da zamanla kabul edeceklerdir.

10. 14 Aralık 2009
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evlilk nasıl gidiyor gibi konuşmalara anneni çok özlediğini anlat. insan dışarı gidince daha iyi anlıyor herşeyi çok özlüyorum. de sık sık. belki gelin özlüyor diye düşünüp ona göre düşünebilirler. senin ailenin oraya gelme şansı varmı? onlarda gelseler çok iyi olacak ben daha alışamadım uzun zaman görmesem çok üzülücekmişim gibi oluyo tel.de seslerini duymaya dayanamıyorum gibi özlem msjları verebilirsin.

bende senin gibi yeni evliyim. ve herşeyi dengede nasıl tutsam ne yapsam diye içim içimi yer.
    eşinin görüşü her konuda çok ööönemli. siz oraya 10 günlüğüne gidiyorsanız 5 sizinkilerde 5 onunkiler kalınmalı. bu eşitlik sağlanmalı.
    eşim genelde planları bana göre yapar. aileside eşimin isteğine göre hareket eder. bu yüzden sıkıntı yok.
    eşinle yavaş yavaş konuşarak çözümleyebilirsin.

12. 14 Aralık 2009
  13. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    hiiççç alttan alıyorum almalı mıyım derdine girme.

Son düzenleme: 9 Ocak 2010
  14. 15 Aralık 2009
  15. elif_basak

elif_basak Guest

Bayanlar cok tesekkur ederim gercekten, yorumlariniz icin. Cok sukur esim o konuda yardimci oluyor bana (bazen ne kadar ailsine karsi fikrini soylemekten cekinsede) genel anlamda ezdirmiyor beni. Birsekilde mutlaka benim istedigim oluyor ama olana kadar bir sikinti atlatiliyor. Kafama takilan o sikinti neden olsundu, kendileri neden anlamiyorlardi.. Tekrar tesekkur ediyorum yalniz olmadigimi anldim :) Soylediginiz takdikleri uyguluyordum demekki devam etmeliyim, dogru yoldayim:))

16. 15 Aralık 2009
  17. elif_basak

elif_basak Guest

er_ca, canim yorumun icin tesekkurler. Evet benim aileminde gelme sansi var fakat simdi degil. Annemde benim gibi yanlis anlasilmalardan cekindigi icin. Once kayinvalidenler gelsin gitsin biz daha sonra geliriz falan dedi. Sanirim onlarida seneye getiririz.:Saruboceq:

18. 25 Aralık 2009
  19. sanal

sanal Annesinin paşası Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    erkek tarafları malesefki hep böyle oluyo ve sen sanmaki susunca onlara tavır falan yapınca anlarlar.bunu konuşmalısın özellikle eşinle sen nasıl ailenin yanında olmak istiyosun bende istiyorum de.ama bu işi baştan sıkı tut.yani bu konuda taviz vermiyceğini eşine ve ailesine hissttir.belki başta sorun olur ama düzlir sonra.SULAR BULANMADAN DURULMAZ: