merhaba

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve zulalcat tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

22 Ocak 2010
    Konu Sahibi : zulalcat
  1. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar yeni katildim araniza 5 aylik evliyim 28 yasindayim ilk denemem olacak hic beklemedigimiz bi seydi esimin sperm sayisi 15 milyon dr normal yolla gebelik uc senede yuzde on iki dedi tup bebek onerdi para problemimiz yok ama cok endiseliyim sizlerden duydugum kadariyla ya gen bozuklugu pihtilasma bozuklugu varsa diye hep pozitif dusunuyorum Rabbime dua ediyorum hepimizin Allah yardimcisi olsun:a015:

2. 22 Ocak 2010
  3. gullucan

gullucan Guest

gunaydın zulalcat gecmıs olsun canım.neden dırekt tup bebek yapılıor sıze neden once zoru tercıh ettınız cunku sperm sayısı 5 mılyon ve uzerı olanlara once asılama yapılıyor sız dırekt tupe nıye gecıyonuz bence merkez konusunda ıyı arastırmalısın.ben umutta denedım ama benım esımın spermı sayıyla senınkı bayagı varmıs.benım doktorum ulun bey senın gıbı hastaları sadece sperm sayısında problem varsa asılama yapıyor bence once basıtten baslamalısın keske bıızmde sızın gıbı zamanaımız olsaydı ama nasıp.ıyı arastır ve kendını kobay gıbı denettırme canım bırde tup yaptıranlar artık asılama yaptıramaz bılgın olsun cunku zordan kolaya gecılmıyor bu tedavılerde canım sana bol sans

4. 22 Ocak 2010
  5. yasemin33

yasemin33 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Daha 5 aylık evlisin ,iyice araştırmadan tüp bebeğe gecmeyin derim.Eşine bir kezmi sperm tahlili yaptırdınız??Sen rahim filmi çekildinmi,tüplerin açıkmı?Biz aşılama yaptırırıken eşimin sperm sayısı 19 milyon cıktı,tüp bebek yaptırırken 66 milyondu ve aradan 3-4 ay zaman geçmişti.Bizdeki sorun başkaydı ama sperm tahlilini baska bir yerdede denemeniz sizin açınızdan iyi olur,doktorlar yeni evli çiftlerde 1sene geçmeden tedavi önermiyorlar ...aklını karıştırmak istemem ama baska bir doktorlada gorusseniz iyi olur bence.....

6. 22 Ocak 2010
  7. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yasemin ve gullucan33 arkadaslarim cok sagolun Allah razi olsun bilgilendirdiginiz icin benim kendimdede prolaktin hormonum ust sinirda yurt disindayim burasi tup bebek konusunda bulundugum yerin en iyisi bulundugum ulke dunyada ilk mikro yapilan ulke dr asilama icin zaman kaybi dedi baska bir yerde yapilan sperm sayimizda 17milyon cikmisti ben aslinda hic bir yere guvenmiyorum her yerin ticari kaygilarinin daha on planda oldugunu dusunuyorum ama baska care iyi yok iyi bir arastirmadan sonra bir yere sonuna kadar guvenmek mecburiyetindeyiz