merional iğne kullanmış olanar ya da kullananlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sweetbaby tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

20 Mart 2009
    Konu Sahibi : sweetbaby
  1. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar.bugün doktora gittim. geçen ay klomenle bir yumurtam oluşmuştu.ve bu ay iğneye geçtik adı merional. gösterdiler yarın kendim göbekten vurmaya başlıcam 5 gün sonra kontrol.ama fazla yumurta olma ihtimali de var çok olunca tedaviyi kesiyolarmış. yanibeklenen en fazla 5-6.baklım umarım buayım da boşa gitmez. ama denemek zorundayız. mutluyum ama başladığım için.arnızda bu iğneyi kullanan ya da kullanmışolan varmı.kaç yumurtanız oldu.

2. 20 Mart 2009
  3. bebetom

bebetom Teyzesinin gülü o Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben o ıgneyı kullandım.fakat kalcadan olması lazım.gobekten vurulanı varmı bılmıyorum.Cok guzel bır ek ıgne yumurtan az ıse onu verıyorlar.ek olarak bır veya ıkı yumurta daha olgunlastırıyor.Insallah :KK46: olur.

4. 20 Mart 2009
  5. bebetom

bebetom Teyzesinin gülü o Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benım dort yumurtam olustu ıkı tanesı saglıklı ıdı.sen kac yasındasın.

6. 20 Mart 2009
  7. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlısı olsun canım bende kullandım göbekten tüp tedavisinde 4 yumurta oluşmuştu senin aşılamamı olacak

8. 21 Mart 2009
  9. sakaduda

sakaduda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canım benim ilk tüp bebek denemem.doktorum merional verdi ,hergün göbekten.bugün 8. günüm 2 gün daha devam edicekmişim.hayırlısı olsun doktorların kişiye göre seçimi bu heralde ,herkeste farklı ilaç kullanıyorlar

hoscakal bunu beğendi.
  10. 21 Mart 2009
  11. ikizler17

ikizler17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben bu iğneden kullandım
    hem göbekten hem kalçadan yapılabiliyor
    ama kaç ünite kullandığına bağlı,ben 300 ünite kullandığım için suyu çok oluyordu o yüzden kalçadan oldum
    eğer hastane yakınsa kalçadan olmanı tavsiye ederim
    benim tek yumurtalığım var 6 7 tane oluyor

12. 21 Mart 2009
  13. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mrb kızlar. çok sağolun cevaplar için ben 25 yaşındayım.tedaviye yeni başladık o yüzden yeterli yumurta olusa normal ilişkiyle denicez. benimki 75 ml. il gün 2 toz bi su yani 150 ml .ikinci gün yine aynı. sonra. 3 gün 75 mllik 1 toz bi su. göbekten dediler valla öle yapıcam. bakalım kaç yumoşumuz olcak perşembe randevum var.irtibatı koprmayalım arkadaşlar.

14. 3 Kasım 2010
  15. ravelheart

ravelheart Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben 4 gun menagondan sonra merional kullanmaya basladim.3 gun kullandim, yarin doktor randevum var.

hayirlisi olsun

16. 3 Kasım 2010
  17. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hepiniz için hayırlı olsun arkadaşlar bu göbekten iğneler yakıyor mu merak ettim acıtıyor mu çok cevaplarsanız çok sevinirim bende 19 kasımdan sonra göbekten iğnelere başlıcam kısmetse doktor söylemişti ama hangi marka iğne onu bilmiyorum o gün geldiğinde söylicek doktor bana söylenen göbekten kendin vurucaksın dedi bnde korktum haliyle merak etme alışırsın dedi tereddüt de kaldım günlerde geçiyo her geçen gün sıkıntı basıyo kan görmeye bile dayanamazken iğneyi nasıl vurulcam ya sizleri gerçekten takdir ediyorum iyi cesaret walla ama başa gelen çekilir tabi herşey bebeklerimize kavuşmak için....

18. 4 Kasım 2010
  19. ela2008

ela2008 hoşgeldiniz miniklerim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    baby hem tüp bebek tedavisi sırasında hem de gebe kaldıktan sonra kanda pıhtılaşma problemim dolayısıyla yaklaşık 3 aydır her gün kendime göbekten iğne yapıyorum. iğneler hazır ve tek kullanımlık, yani ilaç şırınganın içinde hazır şekilde açıp iğneyi vuruyosun ve atıyosun. iğnenin ucu boy olarak bir toplu iğnenin yarısı kadar ve çok ince. acı veren birşey değil sinek ısırığı gibi düşün, çok çok nadiren bazen sızlama yapabiliyor vurduktan sonra çok kısa bir süre. stres yapma ve kendin vurmaya alış derim ya da hiç yapamazsan eşine vurdur. umarım tedavin başarılı geçer, hakkında hayırlısı olsun inşallah..