merveege'nin 8.günü test sonuçları:

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve merveege tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : merveege
  1. merveege

merveege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaşlar.bugün 8.günüm ve benden istenen E2 ve progesteron testini yaptırdım.E2 330 çıktı.progesteron da 23 küsur.doktorum negatif yada pozitif bişi diyemem dedi.pazartesiyi bekleyip kan testini beklicez dedi.sizden bu testleri yaptıran varsa bana yorumlayabilir mi acaba?

2. 16 Temmuz 2009
  3. momi

momi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım yaa hiçbir fikrim yok desem. benimde biliyorsun 8. günüm ama bu değerleri istemedi hiç doktorum umarım iyidir değerlerin.
    bildigim tek birşey var normal dönemlerde (tedavide değil) 21. gün ölçülen progesteron değeri 15in üzerindeyse yumurtlama olduğunu gösteriyor. ama e2nin bugünler için değeri kaç olmalı bilmiyorum. bu kadar ilaç alıyorken bu testler nasıl anlamlandırılıyor doktorlar bilir herhalde

4. 16 Temmuz 2009
  5. merveege

merveege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    doktor hamilelik yok degil dedi.nasıl bi cümle ama olumsuzun olumsuzukaydirigubbakcemile3
    başka kimsenin fikri yok galiba:sinifsinif:

6. 16 Temmuz 2009
  7. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ya açıkcası benimde bi fikrim yok bu e2 testi nedir bende bilmiyorum hamileliğin yok veya var olduğunu bhg testiyle anlıyoruz sanıyodum budamı varmış yane... tatlım çok merak ediosan bhcgne baktır ya.. ben 9. günümde idrar testinde çıkmıştı.. 10. günde bhgde baktırmıştım.. e2 nedir bilmiyorum...

8. 16 Temmuz 2009
  9. cans

cans Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hamılellık yok degıl cumlesı aslında biçimce olumsuz yanı anlamca olumlu bır cumle .. işin şakası bır yana bence bu degerlerle hamılesın .. cunku hamılelık olustugu zaman once progesteron hormonu artıyor kı senınkı 20 nın uzerınde gayet guzel .. e 2 de ona paralel olarak artıyor ... inşallah ....

10. 16 Temmuz 2009
  11. fanita

fanita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    iyi de merveciğim hamilelik baktıise doktor neden direk beta hormona bakmadı da progesteron ve e2 baktı ?

12. 17 Temmuz 2009
  13. mydaisy260621

mydaisy260621 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 3. aşılamamı oldum ve her seferinde doktorum aşılamadan sonra progesteron istedi.Sebebi ise yumurtanın çatlayıp çatlamadığını kontrol etmek.Çatladıysa ki senin çatlamış hamiile kalabilme ihtimalin var demek çatlamammışsa yani progesteron düşük çıktıysa hamile kalman mümkün değil.Kısaca bu hamilelik için değil yumurtanın çatlayıp çatlamaması ile ilgili bir test.E2'yi ben de bilmiyorum

14. 17 Temmuz 2009
  15. rokoko

rokoko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merveege bendende istemişti doktorum.sonucuna göre 1/4 ovitrella iğnesi vurulmuştum.

16. 17 Temmuz 2009
  17. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Progesteronu bilmem ama e2gebelik baslarında yükselmeye baslar çünkü ben ilaca başlamadan önce e2 olcturdum 44 çıkmıştı bana kalırsa hamilesin canım

18. 17 Temmuz 2009
  19. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah hamilesindir canım yaaa. ne kadar stresli yorucu bir süreç bu. inşallah çektiğin sıkıntılara değer. inşallah bebeğin seninledir.