Mesane sarkmas olan ve ameliyat olan bayanlar yardmc olun

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sebsin tarafından 15 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : sebsin
  1. sebsin

sebsin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkdşlr bende mesane sarkması çıktı ve ameliyat diyorlar ama kimi arkdşlrda tekrarladığını söylüyorlar sarkamanın ameliyat olan varsa tekrar sarkma oldumu cevap yazarsanız sevinirim sevgiler

2. 28 Ağustos 2009
  3. baht

baht Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım çoğu insan bunda yakınıyo ama hiç kimse doğru düzgün paylaşmamıştı topiğin hayırlı olsun güzel bir konu

4. 29 Ağustos 2009
  5. tugce86

tugce86 eylül gelini Üye

Beğenildi:
    25
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    48
    ya bunu sen mı anlayaıp doktora gııtım yoksa agrı fılan mı vardı bende cok agrı varsa

6. 1 Eylül 2009
  7. dlek

dlek Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de de 10 yıldan beri mesane sarkması var,ilk doğumumda oldu...ikinci doğumumda da ,yani bundan 6 yıl önce üniv. prof. u acil ameliyat ,böyle devam edemezsin demişti.ürolog akrabam da olma , biraz daha yaşın ilerlesin,yoksa geri sarkma yapar dedi.ben de onu dinledim ve olmadım.şu anda 3. bebeğime hamileyim. doğumdan sonra ne olur bilemiyorum...

8. 1 Eylül 2009
  9. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl anlaşılıyor

10. 1 Eylül 2009
  11. dlek

dlek Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dr muayenesinde anlaşıldı benim ki...ama en belirgin özellik,sık idrara çıkma ,hapşırık ,öksürük gibi durumlarda idrar kaçırma..ben de idrar kaçırma olmuyor Allah a şükür,dr da şaşırmıştı bu vaziyette nasıl kaçırmıyorsun diye...ama benim tek sorunum günümü tuvalette geçirmem :KK43:

12. 4 Eylül 2009
  13. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    6.650
    Beğendikleri:
    2.533
    Ödül Puanları:
    113
    Yengem mesane ameliyatı oldu,
    bildiğim kadarıyla belirtileri arasında ağrı,sancı yok ama en anlaşılır belirtisi,hapşırma,öksürme,gülme sırasında idrar kaçırma,ilerleyen safhalarda idrarınızı yürürken bile kaçırmaya başlıyorsunuz.
    Yengemin hastalığına iki şey sebep olmuştu,biri 2 sağlıklı doğum ve 9 kürtaj+ağır kaldırma,
    rahim mesane üstüne düşerek sarkmasına sebep olmuş,
    başlarda yani sadece hapşırdığında,güldüğünde veya öksürdüğünde idrar kaçırırken ameliyatı düşünmedi,hatta doktora gitmedi bile fakat hastalık ilerleyince ve yaşamını olumsz etkilemeye başlayınca hemen bir uzmana başvurdu,doktor derhal ameliyat olmasını tavsiye etti,ameliyatta iki operasyon geçirdi,yaşı 40ın üzerinde olduğu ve doğum yapmayı düşünmediği için rahimi aldılar ve mesaneyi yerine yerleştirdiler,ameliyat sonrası doktorun en önemli tavsiyesi hayatı boyunca asla ağır kaldırmamasıydı.
    Yengem bu tavsiyeye uydu, ameliyat olalı 6-7 sene oluyor,çok şükür şimdi bir sorun yaşamıyor ama ameliyat sonrası tekrarlayan vak'alar olduğunu duydum,doktoru da yengeme dikkat etmezse tekrarlayabileceğini söylemişti.
    Bu yüzden sanırım ameliyat kararı verdiğinizde doktorunuzun tavsiyelerine uyarsanız bu hastalığı tekrar yaşama olasılığınız düşük bir ihtimal.

14. 4 Eylül 2009
  15. bana da söylediler ama doktorum kırk yaş sonrası yapılmasını daha uygun buluyo.benim de ilk doğumum normal yolla ve çok zor olmuştu.ondan eser kaldıçbence geciktirebildiğin kadar geciktir ameliyatı

16. 27 Temmuz 2013
  17. meralnm

meralnm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merabalar kadınlarda idrar torbası sarkması ameliyatyla hangi bölüm ilgileniyor acaba ?