mesigyna aylık iğne

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve turkuazz_81 tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : turkuazz_81
  1. turkuazz_81

turkuazz_81 melis ela nur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR MERHABA
    doğumdan sonra spiral taktırdım fakat çok akıntım vardı dr gittiğimde iltahap ve yara olduğunu ve hemen spiralimin çıkması gerektiğini söyledi ve çıkarttık ilaçlarımı kullandım birazda ara verdikten sonra tekrar gittim ama hala devam ediyormuş şimdi iltahap için tedavi görüyorum ve bu tedavim biraz uzun sürebilirmiş yarayı yakalım dedim dr yakarsak rahmini parçalarız olmaz dedi ilaçlara devam etmem gerektiğini söyledi bende hamile kalmaktan çok korkuyorum 2. çocuğa hazır değilim ve kızım 2.5 yaşında çok küçük 3 aylık iğnelerden kullanayım dedim aylık iğneler daha iyi dedi hemen aldım fakat yan etkisi varmı gerçekten koruyormu rahat olabilirmiyim emin değilim çok tereddüt yaşıyorum aranızda mesigyna adlı aylık iğne kullananlar varmı yan etkileri nelerdir ve aylık iğnelerde mesigyna dışında başka varmı ? birde arkadaşlar bu iltahap ve yara ile ilgili ne önerirsiniz bana
    teşekkürlerr...
  2. 21 Temmuz 2009
  3. assu4

assu4 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğum kontrol hapı kullanamıyomusun aylık iğnelerın yan etksıı çok oldgnu duymustum varız felan yaptgını
  4. 21 Temmuz 2009
  5. yesilmelek

yesilmelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben kullanıyorum mesigyna iğne 3 aydır çok güvenilir çok rahat.ama tabiki yan etkileri oluyo.adetimi düzensizleştirdi mesela ama 3 aylık iğneler adetten kesiyomuş.bu kesmiyo.ya o kadar yan etki hapta spiraldede oluyo yaşamışsın sende arkadaşım.sonuçta her yöntemin artıları ve eksileri var.bana doktorum önerdi.bende tavsiye ederim.kesinlikle bebek istemiyosan kullan.benimde bebeğim 1 yaşında.
  6. 29 Temmuz 2009
  7. OZGENUR26

OZGENUR26 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yaklaşık 6 aydır aylık iğne ile korunuyorum ama adet düzensizliğim başladı sizce ne yapmalıyımmmm?
  8. 29 Temmuz 2009
  9. turkuazz_81

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dün adetimin 3. günüydü ve gittim ilk iğnemi yaptırdım ama hala korkuyorum hamile kalmaktan kesin kalmam değil mi?
  10. 18 Ağustos 2009
  11. yesilmelek

yesilmelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam.bende kesinlkle hamile kalmak istemiyorum.bbeğim daha çok küçük.4 aydır oluyorum iğne ama sizdede geciken varmı arkadaşlar.bu iğğne çokgüvenl dimi
  12. 20 Ağustos 2009
  13. turkuazz_81

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba
    bildiğiniz gibi bende aylık iğne kullanıyorum fakat doktorum uzun süre kullanma çünkü hormonlu dedi.iltahap ve yara için tedavi oluyorum ve doğal olarak spiralim çıkarıldı bu tedavi sürecinde kullnacağım uzun süre kullanımı tavsiye edilmiyor.tedavim biter bitmez spiral taktıracağım hemen.iğneyi yaptırdım ve 22 gün sonra hemen adet oldum bendeki yan etkisi şimdilik bu
  14. 27 Ağustos 2009
  15. diller

diller Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    arkdaşlar ben 1 yıldır iğneyi kullanıyorum hiç bir yan etkisini görmedim.ancak iğneleri ebelerin söylediğine göre yaptırmayın 4 haftada bir aynı gün yaptırdınız takdirde hiç bir yan etkisini görmezsiniz ben öyle yapıyorum ve adetlerimde çok düzenli.
  16. 27 Ağustos 2009
  17. selinayca88

selinayca88 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bende yenı evlenecegım dogum kontorol hapı almak ıstemıyorum ıgne daha kolay gelıyor evlenmeden ne kadar zaman once yaptırmak gerekıyor koldanmı yapılıyor jınekologa gıtmek sartmı yan etkılerı genel olarak ney bılgılendırırsenız sevınırım...
  18. 1 Eylül 2009
  19. diller

diller Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    canım sağlık ocaklarında ebeler var onlarla bir görüş derim onlardan bir sonuç alamazsan o zaman doktora gitmeni tavsiye ederim.ilk iğne adetin ilk üç içerisinde vuruluyor ve 4 haftada bir aynı gün vurduruyorsun eğer dikkatli gününü takip edersen adetlerinde sekmeler olmuyor canım.