Mesigyna Aylik Koruma Iğnesi

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve yasemin10 tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : yasemin10
  1. yasemin10

yasemin10 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    HERKESE SELAMLAR...
    BENİM Bİ SORUNUM VAR. 6 AYDIR MESİGYNA KULLANIYORUM. ADETLERİMİ 2 AYDA BİR DÜZENSİZLEŞTİRİYOR. MESELA S.A.T. 21/05/2008 Dİ VE 03/06/2008 DE TEKRAR ADET GÖRDÜM. 3. GÜN HALE DEVAM EDİYOR.ARA KANAMA YAPABİLECEĞİNİ BİLİYORUM AMA 3 GÜNDÜR SÜRER Mİ ARA KANAMA BUNU BİLEMİYORUM. BAŞINA BÖLE BİŞİY GELMİŞ OLAN VARMI. YADA MESIGNA KULLANAN.. VERECEĞİNİZ CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

:utangac:

2. 5 Haziran 2008
  3. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende kullanıyorum.Bende düzensizlik gibi bir sorun olmuyor.Çok ta rahat bir korunma yöntemi 6aydır kullanıyorum.Bazılarında düzensizlik yaptığını biliyorum.Doktorunla görüşmelisin.Başka yönteme başvurabilirsin.

4. 7 Haziran 2008
  5. MonaPisa

MonaPisa Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Yasemin. Ben de 8 aydır kullanıyorum bu yöntemi. İlk iğneden 15-20 gün sonra bir ara kanama oluyor, bu gayet doğal. Benim henüz bir şikayetim olmadı ama doktorumun verdiği bilgiye göre ilerleyen aylarda da zaman zaman ara kanama yapması normalmiş ve üzerinde durmamak gerekiyormuş. Ayrıca kanaman lekelenme tarzındaysa 3 gün sürmesi normal ama yoğun bir kanamaysa hemen bir doktora görünmeni tavsiye ederim.

6. 23 Mayıs 2009
  7. yesilmelek

yesilmelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yeni kullanmaya başladım mesigyna iğne.bakalım bende şimdilik herhangi bi sorun yok.20gün oldu ara kanama falanda olmadı.bişey merak ediyorum iğneyi yaptırdıktan ne kadar sonra koruma başlıyor.peki bu iğneyi kulanıpta 1 ay hiç adet görmeyen varmı 3 aylık .ğne öyle bi etki yapıyomuş. inşallah bu iyidir de memnun kalırız.arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum...

8. 3 Eylül 2009
  9. azradilan

azradilan kozmetik delisi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende ilk kez bugun yaptırdım arkadaşlar(1 aylık iğne mesigyna)adetimin ilk günü yapturmıs oldum.adetin ilk günü yapılırsa hemen kormaya başlıyormuş daha sonraki günlerde yaptırısan 1 hafta ek korunma yöntemi uygulaman gerekiyormuş.
    15-20 gün sonra genelde ara kanama yaptıgını duydum.uamrım bende yapmaz çünkü eşim 14 gün sonra askerden gelecek.:kedi:
    bu arada benim endişelendiğim konuda sigara kullanıyorum günde en az 10 tane içiyorum.:nazar: dr sigara kullanmamamı söyledi.yada en fazla 5 tane içebilirsin dedi.bunu başaramayacagımı bildigim halde yinede yaptırdım.duruma göre bu korunma yöntemine devam edicem yada etmeyecegim..:uhm:yerimseniben

10. 3 Eylül 2009
  11. bayanmawi

bayanmawi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 1,5 sene kullandım bu iğneyi ilk 4 ay ara kanamalarım oldu 2 -3 gün sürdü.arkadaşlarımdan duyduğuma göre aylarca adette görülmeyebiliyomuş yani bunlar normal.geçen ay iğneyi bıraktım ve bu ay ara kanamam oldu acaba bu normalmi bende bunu öğrenmek istiyordum kullananlardan...

12. 21 Eylül 2009
  13. yesilmelek

yesilmelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben hala kullanlıyrum düzensizlik yaptı bended.mesela 10gün geciktim.sonra 10 gün adet oldum.miktarı az ama süresi uzun.oysa benim çok düzenli bi adet dönemim vardı.yani içine etti bu iğne.ama başka yöntemde denemek istemiyorum artık buna devam edicem.bırakınca vücut bikaç ayı buluyomuş toparlaması.yani hemen hamile kalınırmı bilmem.ben uzun bi süre daha kullanıcam.bakalım ne olcak...

14. 27 Eylül 2009
  15. azradilan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben yaptırdıgıma pişman oldum.ilk kez kullandım.igneden tam 20 gün sonra ara kanama oldu lekelenme tarzında ama 1 hafta oldu hala devam ediyor.bu normalmi bilmiyorum?
    bu arada iştahım inanılmaz açıldı.hamileyken bile bu kadar yemiyordum.birde sigara kullanıyorum onunda tedirginligi var.benim adetim normalde çok düzenlidir günü gününde olurum.umarım adetimin düzeninide bozmaz.
    bu kadar şeyden sonra bir daha yaptırmamaya karar verdim.

16. 27 Eylül 2009
  17. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bana dogum kontrol hapi pek iyi gelmedi..simdi bu igneler ilgimi cekti.. Doktor'da mi yaptiriyoruz bunlari? nasil oluyor?

Sorularim icin özür dilerim, ama artik sastim ne kullanacagima :sinifsinif:

18. 27 Eylül 2009
  19. azradilan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bana doktorum bu ignelerin dogum kontrol haplarıyla aynı etkiye sahip oldugunu söylemişti.yani yan etkileride aynı.tek farkı hap içmeyi unutanlar için igne avantaj dedi.dogum kontrol hapı ben hiç kullanmadım.igneyide
    ilk kez yaptırdım.(3 eylülde) 1 haftadır lekelenme tarzında ara kanamam oluyor.hala kesilmedi.belki sonraki aylarda bunlar düzelir ama yinede bir daha yaptırmayı düsünmüyorum.