Mesigyna iğne ve ağrı hakkında?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve funeral tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : funeral
  1. funeral

funeral Guest

Merhaba.
    perşembe günü ( adetimin 3. günü ) mesigyna aylık iğne vurdurdum. Şuanda iğne vurulan yerde hala yürürken ve ani bir harekette batma gibi ince bir ağrı oluyor. yapan hemşire yağlı bir iğne olduğunu ve normal olduğunu söyledi fakat ben endişeliyim ve ağrılar bazen dayanılmaz olabiliyor.

Bu normal mi acaba? Ne yapmalıyım?

En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

2. 17 Mayıs 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun. Iğne yağlı enjeksiyon olduğundan yapıldıktan sonra da ağrısı bir süre devam edebilir ama bu süre günleri almamlıdır.

4. 18 Mayıs 2010
  5. funeral

funeral Guest

çok teşekkür ederim ilginiz için... şuan ağrı geçti fakat başka bir sorum olacak.

Ben Farlutal ile adet olmuştum bu ay... ve adet gördükten sonra 3. günümde vurdurdum iğneyi normalde ilk 3 gün içinde vurulduğunda anında koruma sağladığını okumuştum fakat farlutal ile adet olmam bunu etkiler mi?
    Yani ben adetim bittikten sonra eşimle olan ilişkimden hamile kalabilir miyim?
    ılaç kullanıp adet görmem korumaya başlama süresini etkilemez değil mi?

6. 19 Mayıs 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kanamadan hemen sonra rahim içinin yeni bir gebeliğe kendini hazırlaması zaman alan bir süreçtir. ancak farlutali adetnizin hangi döneminde kullandığınızı bilmiyoruz. kaçak yumurtlama olabilir. çok çok düşük olasıklıktır sorduğunuz ama tıp da herşey mümkündür. bu nedenle endişeleriniz çok ise doktora başvurabilir ya da 10-15 gün sonra kanda gebelik testi de baktırabilirsiniz. dediğim gibi olasılık çok düşük.

8. 19 Mayıs 2010
  9. funeral

funeral Guest

Şimdi ben vajinal mantar hastalığı idrar yolu enfeksiyonu falan geçirdim ve bunlar için bir çok ilaç ve fitil kullandım... bu sebepten adet olamamıştım 2 ay yaklaşık. sonra doktorum hcg testi yaptı ve gebelik olmadığını farlutal ile hastalanmam gerektiğini söyledi... ben farlutal kullanıp adet gördükten sonra iğneyi vurdurdumda... bu yüzden endişelendim.

çok teşekkürler.

10. 20 Mayıs 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    anladım endişelenmeyin sorun yok gibi duruyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.