Mesleği çocuk doğurup satmak!

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve Halikarnas tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  1 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 1. Halikarnas

  Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  15.417
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  198
  [​IMG]


  Ekonomik sıkıntıya düşen genç anne, 7 yaşındaki kızıyla birlikte geçimini sağlamak için başkalarına "çocuk" doğuruyor.


  Küresel ekonomik kriz dünyanın her köşesinde insanları istemedikleri işleri yapmak zorunda bırakıyor. Krizin vurduğu ülkelerin başında Ukrayna geliyor. Ukrayna'da genç bir anne, 7 yaşındaki çocuğuyla birlikte hayatta kalmak için "taşıyıcı anne" olmak zorunda kaldı.

  Şu anda 11 bin euro karşılığında bir Rus çiftin bebeğini doğurmaya hazırlanan 27 yaşındaki Lida, doğumdan hemen sonra bebeği teslim ediyor. Bir otelde çalışan ancak bu parayla geçinemeyen Lida çareyi "taşıyıcı anne" olmakta buldu.

  Maddi sıkıntı yaşamasa kendi çocuğunu doğurmak istediğini dile getiren Lida, "Ancak benim yaşadığım koşullarda bir çocuğa daha bakmam çok zor. Taşıyıcı anne olarak para kazanıyorum. Bu işte aslında herkes mutlu. Ben para kazandığım ve bebek sahibi olmak isteyen aileleri sevindirdiğim için ayrıca mutlu oluyorum. Aileler de bir çocuk sahibi oldukları için mutlu oluyorlar" dedi.

  Avrupa'nın bir çok ülkesinde "taşıyıcı annelik" yasal değil ancak 2004 yılından bu yana Ukrayna'da kadınlar yasal olarak taşıyıcı annelik yapabiliyor. ABD, Kanada, Belçika ve İngiltere'de "taşıyıcı annelik" için 20 bin euroyu gözden çıkaran aileler bulunuyor. Ukrayna'da ortalama aylık gelir kriz öncesinde 159 euroydu. Krizden sonra çalışanların ücretleri yüzde 16 oranında geriledi.
   
 2. 1 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 3. cemre_SU

  cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.942
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  insanlar ne hale düştüü :bbo: