"Meslek Hayatım "sizce ??

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU1 tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kızlar şu anda küçük bir şirkette
    firma sahibinin asistanlıgını yapıyorum...7 kişiyiz diger çalışanlarada yardım ettigim oluyor
    Kısaca anlatmaya çalışıyorum..Maaşım çok çok iyi ( gerçi kredi ödyoruz bana bişey kalmıyor-tatlicadiarzu-) 9 6 sistemi ve c.tesileri yok ssk çok şükür yatırıylıyor...29 ekimde 23 nisan da vs genelde tatil olur...Kadın ptronum iyidir..

2 sene Halka İlişkiler okudum 2.5 senede halkla ilişkiler pr şirketinde h ilişkiler asistanlıgı yaptım bayagı ilerlemiştim...orası kapandı ve acıkta kaldım...yeni evleniyordum o sırada evime anneme yakın olan ; tamamen farklı bir sektör ((zevksiz))de iş buldum Allaha şükür bu kriz ortamında çok mükemmel bir iş ama yükselme imkanım yok

24 yaşındayım ne zamana kadar telefon baglıcam program randevu ayarlıcam...sadece şartlarım ii die burda kalayım mı

Bebişim yok 2 3 seneye allah izin verirse düşünüyoruz o zaman 3 sene kadar ara veririm çalışmaya yaş oldu 30 daha sonra ne iş yaparımmm

Çalışmayı seven biriyim evde kesinlikle duramam...

Meslegimi daha dogrusu sevdiğim işi ( halka ilişkiler )çok özlüyorum istiyorum...sizce bu işten çıkarsam ne olur ? çıkayım mı çıkmalımıyım kendi gelecegim için ??

Çıkarsam evime anneme yakın bir iş bulamayabilirim maaşımda bu kadar olmayabilir 6 da mümkün degil çıkamam organizasyonlar toplantılar olucak mutlaka...

ve tabi ki kk ya da bu kadar fazla giremem...yaşım geçiyor ve mutlaka bir meslegim olmalı
    Dışardan İşleeetme bölümünü okuyorum 3 sınıftayım

2. 21 Kasım 2008
  3. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    806
    Ödül Puanları:
    153
    Bana sorarsan maaş iyi ssk ödeniyor , çalışma saatlerin güzel dana ne istiyorsun be canım...
    Benimde işim aynı senin gibi tamam sıkılıyorum, hep aynı iş bir ilerleme yok ama inan benim yaptığım işi yapmak isteyen bir sürü arkadaşım var...

Eğer başka iş istiyorsan araştır şartlarını , koşullarını ama olduğun işten çıkmadan ..
    Gönlüne göre bulursan çıkmayı düşün derim ben...

4. 21 Kasım 2008
  5. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    canım orda yükselme imkanın sıfırmı?evine yakın olması senin için büyük avantaj ve paramda iyi diyosun..
    bende seninle aynı işi yapıyorum ama burası günden güne büyüyen bi şirket aöf dış ticaret 1. sınıfa başladım bu sene benim yükselme imkanım var okulu bitirirsem ihracata geçebilirim...

6. 21 Kasım 2008
  7. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    banada herkes 40 yaşına kadar sekreterlikmi yapıcaksın diyip kafamı bulandırıyo ama ben hırs yaptım okulu bitirip yükselicem ingilizcemde var...benden önceki sekreter arkadaş şu an muhasebede 3 yı sekreterlik yaptıktan sonra muhasebeye almışlar

8. 21 Kasım 2008
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    çık ya da çıkma diyemem ama ben de 2 sene önce seninle aynı ikilemde kalmıştım. kariyer mi, işin rahatlığı ve ücretin dolgunluğu mu? ben ikincini seçtim. çünkü evliyim, srumluluğum var, eve girmes gereken bir para va, çocuk düşünüyorum ve bu esnek çalışma saatlerini başka bir yerde bulamam.

sizde kredi ödüyormuşunuz. dolayısıyla evin bütçesi sizin de maaşınıza göre ayarlanmış. kariyer deyip işten çıkınca daha az bir maaşla evi döndürebilecek misiniz? ayrıca çocuk olunca 3 sene çalışmayacağım diyorsunuz. o zaman şimdi bu işten çıkıp yükseleceğiniz bi işe girmeniz pek iyi olmaz çünkü zaten eninde sonunda çıkıcaksınız ordan.

bence şimdi çalıştığınız yerde kalın. çocuktan sonra daha iyi bir iş bakarsınız kendinize derim ben.

10. 21 Kasım 2008
  11. EU2

EU2 Guest

Tatlım aynı işi yapıyoruz seninle ve bende bir ara çıkmayı düşündüm fakat ebnde yeni evlenicem eşya falan alıcamm eee birde şuan kriz dönemindeyiz zaten çoğu firma işçi çıkartıyor küçülmye gidiyorlar madem memnunsuz rahatsın maaşın iyi sigortan ödeniyor biraz daha sık dişini güzelim en azından güzel bir sağlam iş bulduğuna inanana kadar şu kriz ortamında biraz bekle canım

12. 21 Kasım 2008
  13. EU1

EU1 Guest

evet cnm bu gibi işlerde çalışmak isteyen bir çok genç hanım arkadaşım akrabalarım var
    can atıyorlar bu tarz bir işde olabilmek için...

Allaha her zaman şükür ediyorum....

ama nereye kadar yani :bbo:

14. 21 Kasım 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Mervecim çokkkkk dogru diyosunnn
    Arkadaşlarım maaş bile alamıyor....
    Allaha şükürler olsun...
    Çok güsel yazmışsına.s.

16. 21 Kasım 2008
  17. EU2

EU2 Guest

Biz kadınlar maalesef ki evlilik..çocuk derken kariyer şansımızı hiçe sayarak bulunduğumuz yerle idare etmeye çalışıyoruz
    Eğer gerçekten kariyer hedefliyorsanız riskleri de göze alıp ona göre davranmalısınız
    Şunu da düşünmelisiniz ki bu uğurda pirinç isterken eldeki bulgurdan olmak da var
    Borçlarınız varmış..bu yüzden şu anda kendi adınıza birşey düşünemezsiniz
    Fakat ilerisi için sizi tatmin etmeyen bir işte daha fazla kalmanızı tavsiye etmem
    Bedenen yorulmasanız dahi ruhen yıpranacağınıza eminim
    Ve hayatınızda"keşke"lere fazla yer vermek istemiyorsnaız iyi tartıp kararınızı verin
    Ama ilk önce şu borçlarınızı ödeyin,ondan sorna önünüze bakın.

18. 21 Kasım 2008
  19. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bu kriz ortamında daha iyi iş peşinde gezmek hayal olur bence
    ben devletteyim çok kariyer bir işim var,
    28 yaşında sınavlardan geçerek buralara geldim
    sonra evlendim ve çocuk oldu,
    kariyer yapayım, işimi aksatmayayım derken 2.çocuk yapma yaşım geldi geçti

şimdi 2. bebeğe hamileyim
    yaş 39
    çocuk olunca insan kariyer mariyer düşünmüyor,

birde çocuk olunca işten çıkmanızı anlamıyorum neden?

kendini yabancı dil konusunda geliştir,
    okulunu bitir ve çocuk olmadan ne yapacağına karar ver,

ama illaki herşey kariyer değil

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.