Mesleki sinir

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sisem tarafından 2 Haziran 2009 başlatılmıştır.

2 Haziran 2009
    Konu Sahibi : sisem
  1. sisem

sisem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba meltem hanım.ben ben berbat insanların doluştuğu berbat bir köyde öğretmenlik yapıyorum.normalde de insanların kabalığı ve düşüncesizliği beni sinirlendirir görev yaptığım yerde bu tür insanlar tavan yapmış durumda.arkamdan edilen küfürlerin(bu küfürleri edenler 1.sınıf çocuğu)ve çantamdan aşırılanların hırsı mı bilmem onlara karşı şiddet kullanmaktan çekinmiyorum.istemiyorum ama engel olamıyorum kendime.ben yeni evliyim ve kaçınılmaz son bir gün çocuğum olacak ona karşı öfkemi kontrol edemem diye çok korkuyorum.çocukken ben de şiddet gördüm.annem kaynanasıyla yaşamanın verdiği sıkıntıyla çok sinirli bir insandı.onu suçlamıyorum ama sanırım payı büyük.onun gibi dövdüğümü fark ettim.bana yardım ederseniz çok mutlu olurum.çünkü bir çocuğum olursa elimden gelenin en iyisini yapmalıyım .teşekkkürler....

2. 29 Haziran 2009
    Konu Sahibi : sisem
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Sisem, şiddetin tabii ki asla haklı bir gerekçesi olamaz. Yaşadığınız köydeki sıkıntılı süreçte bile şiddet kullanmamak doğrusu olacaktır.
    Çocuğunuz olduğunda ise, çocuğunuzla sevgi ve saygı dolu bir ilişki oluşturmayı başarırsanız, zaten şiddete yer olmaz.
    Sağlıkla,
    Dr. Meltem