Metabolomix, pgt, akupunktur.

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve SAKUNYA tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : SAKUNYA
  1. SAKUNYA

SAKUNYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    Süleyman bey, 4. tüp bebek denememi inşaallah Ekim ayında size yaptıracağım. 1 ay önce size gelmiştim ve hormon testi sonuçlarımı da fakslamıştım.

Bu yeni metabolomix yöntemini kullanıyor musunuz? Artık hiç bir şeyi es geçmek istemiyorum. Uygun olan ve işe yarayan bütün teknikleri istiyorum. Yaşım 31 oldu.

Bir de embriyolara PGT yaptıralım diye konuşmuştuk. Bunun için daha çok yumurta ve embriyo gerekir. Önceki tedavilerde hormonlarım çok dengeliyken;

1.tedavi: günde 175 UI Puregon la 15 yumurta, 6 embriyo ve 2 adet 1 sınıf;
    2.tedavi: günde 175 UI Puregon la 18 yumurta 5 embriyo ve 3 adet 1 sınıf;
    3.tedavi: günde 175 UI sonra da 185 UI ya çıkılarak 6 güçsüz yumurta 1 embriyo o da 3. kalite (TSH biraz yükselmiş, şimdi tedavisi yapılıyor) Zaten bu üçüncüsünde ne önce ne de sonra hiç bir test yapılmadı, yumurtalar gelişmedi, sonradan doz yükseltildi ama işe yaramadı. Hiç memnun kalmadım.

Ben çalışan bir insanım 2 3 tur yumurta alma işinden korkuyorum. Acaba ilaç dozunun PGT hesaba katılarak düzenlenmesinde hassas davranıyor musunuz? İşsiz kalmak istemiyorum.

Çok soru sordum biliyorum ama bu sefer 1 ay önceden akupunktur a da başlamak istiyorum. Daha önceden grubunuzda bir doktor varmış ama şimdi yokmuş. Acaba anadolu yakasında önerebileceğiniz bir merkez var mı?

Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

2. 22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : SAKUNYA
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

merhaba
    hassasiyetinizi tabiki anlıyorum.metabolomix yöntemini uyguluyoruz ancak yumurta toplama işlemini karşı kliniğimizde(bahçeci kliniği) yapmamız daha uygun olacaktır.çünkü embryoları taşımak istemiyoruz.ilaç dozu başlanmasında sadece pgd için değil her hastada zaten hassas davranırım.Akapunktur konusunda ben çok olumlu düşünen biri değilim.Çünkü biz vaktiyle çok yoğun akapunktur uyguladık ama gebelik oranlarında farkedilir bir değişiklik yaşamadık

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.