Metioninden fakir diyet yapan var mı arkadaşlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sinopee tarafından 26 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sinopee
  1. sinopee

sinopee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    günaydın arkadaşlar
    geçen hafta mthfr 677 heterozigot oldugumu ve b12imin düşük homosisteinimin yüksek oldugunu öğrendim.ilaç tedavisinin yanında bir de metionin diyetine başladım ama zaten çok fazla şey seçtiğim için cok zorlanıyorum.allahım nasip eder de inşallah hamile kalabilirsem o zamanda iğneye başlayacagım off offfffff
    metionin diyeti yapan varsa paylaşımda bulunalım lütfen arkadaşlar ..hoşçakalın

2. 26 Mayıs 2010
  3. gelincik37_34

gelincik37_34 hasretine gebeyim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım Allah şifa versin inşallah en kısa zamanda hamiş kalırsın bu konu hakkında bilgim yok malesef inşallah atlatırsın

4. 27 Mayıs 2010
  5. sinopee

sinopee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim canım , benden başka bu sıkıntıyı yaşayan yok sanırım :KK43:(
    dileğin için de ayrıca teşekkür ederim ama en az 3 ay hem dıyetı hem tedavıyı uygulamam gerekıyor.sonrası için de umarım hayırlısı olur..

6. 28 Mayıs 2010
  7. asiraslim

asiraslim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

var canım hem de çok.bende 1-2 ay yaptım ama bi zaman sonra ister istemez olmuyo çok zor çünkü yiyecek hiçbişey bulamıyosun.üstelik benim gittiğim doktor herkese bu diyeti veriyor bunun üzerine bıraktım saçma geldi.doktorun kim ankarada hacetteepede mi?bilmiyorumkismile

8. 28 Mayıs 2010
  9. sinopee

sinopee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    evet gerçekten çok zor,zaten çokşey seçerim birde böle kısıtlandım,aç geziyorum resmen.ama bırakmak da istemıyorum 5-6 gündür devam etmeye çalışıyorum .evet ankara hacettepe de sinan bey ,senin de o mu

10. 30 Mayıs 2010
  11. asiraslim

asiraslim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım sinan beksaça gittim doktor ismi vermek istememiştim. aynı tedaviyi birçok kişiye uyguluyor.bilmiyorum ne kadar doğru ben dayanamadım.şuan sanırım hamileyim başşka bi doktora gitcem.açıkçası herkese bu diyet,aspirin iç folik asit falan diyo.kafam karışık benimde???

12. 31 Mayıs 2010
  13. sinemmss

sinemmss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam herkese..bende sinan beye gidiyorum! 6 aylık hamileyim;mthfr 677 heterozigot mthfr 1298 heterozigotum..hem heparin ignesi yapıyorum hemde bu diyeti yapıyorum..ama sinan bey bu diyeti önermese bu aylara gelemezdik,cünki ailecek ablamlarla cok acı hikayelerimiz var bu konuda.lütfen bırakmayın,kaç ay aç kalıcaksınızki! bol bol sebze yeniliyo zaten,yaz geldi meyve bol..bu yasak olan şeyler gercekten bebeklerimize zararlı,zayıflama diyeti değilki bu.hem bu hastalıkta en önemlisi kilo almamak ki bölece kilo alımıda olmuyo,ben 6. aydayım,3.aydan beri sadece 3 kilo aldım!sinan hocadaysanız emin ellerdesiniz unutmayın!biz ailecek bu konuda cok cektik cok acı tecrübeler yasadık..ailedeki tek sorunsuz gecen hamilelik yasayan benim,sinan hoca sayesinde....

14. 2 Haziran 2010
  15. asiraslim

asiraslim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sinan bey iyi bir hoca sözüm yok.ancak benim bebeğimi kaybediş sebebim kan pıhtılaşması değildi.öle olsa 20.haftaya kadar gelemezdi.lütfü önderoğlu yada sinan bey de birine gidicem zaten.sinan bey çok yoğun oluyo ve çok bekliyorum hastanede bi kere 9 da gel sonuç göster dendi saaat 3 de anca elime geçti adam. :KK43:

16. 3 Haziran 2010
  17. sinemmss

sinemmss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet ne yazıkki cok bekleniyo..bende en son gittiğimde,randevum 3 teydi.aksam 7de girebildim yanına.ama bence değer cünki benim için büyük bir güven sinan hoca..tabi senin pıhtılaşma sorunun yoksa,bu diyet biraz mantıksız,cünki bu tamamen pıhıtlaşma olmaması için verilen ve yapılan bi diyet..senin kaybetme sebebin nedir?

18. 3 Haziran 2010
  19. asiraslim

asiraslim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim amniyosentez sonrası suyu bitti ve suni sancıyla doğdu erken olduuğu içinde yaşamadı:KK43: sonra tetkik falan yapınca mthfr 677 heterozigot çıktı. ama 20 .aya kadar gelemzdi sanırım kan pıhtılaşması olsa? bi ara clexan vuruldum 1 ay kadar sonra doktor bıraktırdı gerek yok dedi.şimdi 5 haftalık hamileyim lütfü beye mail attım haftaya gel aspirin iç yeterli dedi.