Mevlit kandili 2009

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve neslihanaltuntas tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : neslihanaltuntas
  1. neslihanaltuntas

neslihanaltuntas Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili arkadaşlar yaklaşan mevlit kandili için sevdiklerimize yollayabilceğimiz mesajlar,o güne özel yapılması gereken ibadetler,dualar ve mevlit kandilinin güzelliklerini paylaşalım diyorum.Ne dersiniz?

2. 4 Şubat 2009
  3. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    çok güzel düşünmüşsün a.s.

kuran okuyup namazla geçirdiğimiz bi gün çünkü

4. 4 Şubat 2009
  5. neslihanaltuntas

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Mart 2009
  6. 4 Şubat 2009
  7. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    bana en son gelen bi kandil mesajini paylasiim sizinle cok hosuma gidenleri cebime kayit ediyorum

allah sana yusuf un güzelliginden
    karun un malindan
    lokman in hikmetinden
    süleyman in mülkünden
    eyüp ün sabrindan
    ebubekir in kalbinden
    ömer in adaletinden
    osman in hayasindan
    alin in ilminden nasip etsin...
    kandiliniz mübarek olsun

(umarim begenirsiniz)

8. 5 Şubat 2009
  9. neslihanaltuntas

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emek vermiş yazmışsın beğenilmez mi?
    Ben de o geceye özel yapılabilcek ibadetlerden biraz derleme yapmak istiyorum.

Bu gecenin manevî zenginliğinden istifâde etmek için en azından bir Tesbih Namazı kılalım, bir de Hatm-i Enbiyâ yapalım.
    . Kur'ân–ı Kerim okunmalı; okuyanlar dinlenmeli; uygun mekânlarda Kur'ân ziyafetleri verilmeli; Kelamullah’a olan sevgi, saygı ve bağlılık duyguları yenilenmeli, kuvvetlendirilmeli.

2. Peygamber Efendimiz (sas)’e salât ü selâmlar getirilmeli; O’nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmeli.

3. Kaza, nafile namazlar kılınmalı; varsa o geceye ait nakledilen namazlar, onlar da ayrıca kılınabilir; kandil gecesi, özü itibariyle ibadet ve ibadette ihsan şuuruyla ihya edilmeli.

4. Tefekkürde bulunulmalı; “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah’ın benden istekleri nelerdir” gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli.

5. Geçmişin muhasebe ve murakabesi yapılmalı; ve şimdinin ve geleceğin plân ve programı çizilmeli.

6. Günahlara samimi olarak tevbe ve istiğfar edilmeli; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek nedamet ve inabede bulunulmalı.

7. Bol bol zikir, evrad ü ezkarda bulunulmalı.

8. Mü’minlerle helalleşilmeli; onlarla irtibatımız cihetinden rızaları alınmalı.

9. Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmeli.

10. Kişi kendine ve diğer Mü’min kardeşlerine hattâ isim zikrederek dualar etmeli.

11. Üzerimizde hakları olanlar aranıp sorulmalı; vefa ve kadirşinaslık ahlâkı yerine getirilmeli.

12. Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, sakat, yaşlı olanlar ziyaret edilip, sevgi, şefkat, hürmet, hediye ve sadakalarla mutlu edilmeli.

13. O gece ile ilgili âyetler, hadîsler ve bunların yorumları ilgili kitaplardan ferden veya cemaaten okunmalı.

14. Dini toplantılar, paneller ve sohbetler düzenlenmeli; va’z ü nasihat dinlenmeli; şiirler okunmalı; ilâhî ve ezgilerle gönüllerde ayrı bir dalgalanma oluşturmalı.

15. Kandil gecesinin akşam, yatsı ve sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı.

16. Sahabe, ulema ve evliya türbeleri ziyaret edilmeli; hoşnutlukları alınmalı; ve manevî iklimlerinde vesilelikleriyle Hakk’a niyazda bulunulmalı.

17. Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli.

18. Hayattaki manevî büyüklerimizin, üstadlarımızın, anne ve babamızın, dostlarımızın ve diğer yakınlarımızın kandilleri bizzat giderek veya telefon, faks yahut e–mail çekerek tebrik edilmeli; duaları istenmeli.

19. Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı.
    :nazar:

10. 5 Şubat 2009
  11. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    canimsin paylasimin icin tsklerrrrrrrrrrr
    emegine saglik
    allahim kabul etsin tüm dualarimizi insallah.......

12. 5 Şubat 2009
  13. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Çok güzel bir paylaşım olmuş!Allah razı olsun!!!

14. 5 Şubat 2009
  15. tuba88

tuba88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar çok sağolun inşallah o günü hakkıyla ibadetlerle dualarla geçiririz.mevlid kandili yaklaşıyor.bol bol salavat okumaya ve okutmaya ne dersiniz

16. 5 Şubat 2009
  17. beNnadiye

beNnadiye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar allah kabul etsin dualarınız çok güzel düşünmüş arkadaşimiz allah razı olsun.

18. 6 Şubat 2009
  19. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

Kızlar emeklerinize sağlık konu için ancak ilgili hafta gelince, konuyu diyanet başkalığından alacağımız yazı ile açacağız Henüz erken

Şimdilik kilitliyoruz

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.