mevsim meyveleri hakkında

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve casser tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

6 Eylül 2009
    Konu Sahibi : casser
  1. casser

casser öğrenci anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili anneler.
    Oğluma mevsim meyvelerinden taze taze veriyorum ve meyveyide seviyor.Sanırım bende biraz abartıyorum meyveyi.
    Mesela muz fiks bizde onun yanınada gün içinde şeftali armut üzüm vs neyse veriyorum.
    Şu sıralar taze böğürtlen ve incir çok pazarlarda
    Bende böğürtlen ve incirde yedirmeye başladım her gün.Bir kaç gündür kaşınıp duruyor ve gece sık uyanıyor ağlıyor baya.Hiç yapmazdı acaba incirdenmi oldu benmi evham yapıyprum yoksa.
    Diş dönemi aynı zamanda amabilemiyorum.Ben kırmızı meyvelere bağladım durumu.
    Sizde böyle bir durum oldu mu?:1shok:

2. 6 Eylül 2009
  3. bengxuxzar

bengxuxzar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla benım bıldıgım kadarıyla ıncır 1 yasından once verılmıyordu benım kız da dıs donemınde gecelerı donup duruyo uyanmaya yer arıyor dıger meyvelerı bende verıyorum ama kasıntı yok

4. 23 Eylül 2009
  5. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım yeni gördüm mesajını bende oğluma incir verdiğimde aynısı olmuştu.Bende bıraktım .Bağırsaklarını bozdu.Karnını ağrıttı.Biraz geç oldu ama.

6. 23 Eylül 2009
  7. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    bebeğinizin 1 yaşından küçükse incir,kivi,portakal vermemeniz gerekir. Hatta bazen 2 yaşına kadar verilmez. Bunlar alerjik meyvelerdir.

Ayrıca meyve porsiyonunuz çok fazla. Bir muz yada bir şeftali günlük meyve ihtiyacını karşılar. Meyvenin fazlası çeşitli rahatsızlıklara sebep olabilir.

Sevgiler.

8. 27 Eylül 2009
  9. casser

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yorum için teşekkürler.
    Benim oğlum 16 aylik,1-2 kez incir verdim kaşinti yapinca biraktim.Mevsiminde meyveleri vermek çok güzel tabii ki dediğin gibi fazlasi zarar ama ben günde 2 nadirende 3 porsiyon meyve veriyorum bir zarari olduğunu sanmam.Her şeyi çok düzenli çünkü ve çok şükür bu güne dek 1 kez ufak bir grip oldu onun haricinde hiç hasta olmadi.Ben bunu sebze meyve ağirlikli beslenmesine bağliyorum.Anne sütüde veriyorum ama bazi yakinlarim var küçük bebeği olan anne sütü vermesine rağmen çocuklar hep hasta oluyor.Pek meyve sebzeye dikkat etmiyorlar ne bulurlarsa veriyorlar çocuklara.

doktorlarda özellikle yaz aylarinda artan sivi ihtiyacina istinaden meyve porsiyonunu artirmayi tavsiye ediyor.

Herkesin bebişine bol iştah ve sağlik.

10. 28 Eylül 2009
  11. sevval_naz

sevval_naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar benim kızım da 5 ayını yeni doldurdu. artık ek gıdalara yavaştan geçiş yapmaya başladık. 2-3 akşamdır mevsim meyvelerinden(armut, şeftalı) 5-6 kaşık veriyorum ama geceleri yatarken çok sorun yaşamaya başladık. uykusundan ağlıyor (gaz sorunu var) daha önce bu sorunlar yoktu. armut ve şeftalı gaz yaparmı ?

12. 28 Eylül 2009
  13. casser

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence karnini ağırtmış olabilir.Ben 4,5 aylıkken sınava gitmem gerektiği için şeftali püresi verdirmiştim anneme çocuk 2 gün kaka sorunu ve buna bağlı sancı yaşadı.Bence alışması için veriyorsan akşam saati yerine öğlenleri azıcık yoğurt verebilirsin.Tabii en iyisini doktorun bilir onada danış bence.:eek:lmaz:

14. 28 Eylül 2009
  15. casser

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence karnini ağırtmış olabilir.Ben 4,5 aylıkken sınava gitmem gerektiği için şeftali püresi verdirmiştim anneme çocuk 2 gün kaka sorunu ve buna bağlı sancı yaşadı.Bence alışması için veriyorsan akşam saati yerine öğlenleri azıcık yoğurt verebilirsin.Tabii en iyisini doktorun bilir onada danış bence.:eek:lmaz:

16. 28 Eylül 2009
  17. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bence böğürtlenden olabilir.inciirn fazlası ishal yapar.
    yiyorsa yemek öğününde de yiyorsa hani meyve doyurup engellemiyorsa ne güzel.vitamn alsın işte ne güzel.

18. 28 Eylül 2009
  19. ahlal81

ahlal81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar benim kızım da 5 aylık herşeye uyanıyor çok geç uykuya dalıyor uyandıktan sonra da hemen uyumak istiyor. sizin bebişler de böyle mi bir yol gösterseniz ... siz bebeişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz sallıyor musunuz...:ecrin_bebek: