meyveli yoğurt

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve prenses tera tarafından 3 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : prenses tera
  1. prenses tera

prenses tera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu satılan meyveli yoğurtlar bebeklere zararlımı arkadaşımın doktoru dalak büyümesi yapıyor demiş meyveli yoğurtlar bilgisi olan varmı

2. 3 Ağustos 2008
  3. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bızım dr umuz ıçınde çok fazla katkı maddesı var sakın yedırmeyın demıştı 2 oglum var ıkısınede hıç vermedım

4. 3 Ağustos 2008
  5. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de vermedim ama çocuklar büyüdükçe reklamlardan etkilenip istiyorlar markette gördüklerinde:1no2:yine de çok yemedikleri için memnunum çünkü "katkısız"deseler de o yoğurtlar eski usulle mayalanmıyor,(faydalı bakterileri yok) bazen kendim yoğurda reçel karıştırıp veriyorum hem daha lezzetli,hem doğal:icecream:

6. 4 Ağustos 2008
  7. xixlgxixns

xixlgxixns KUZULARIM VE BEN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende verme taraftarı değilim dr.asla önermedi. Ama çocuklar büyüdükçe istiyor ama mümkün oldugunca az alıyorum.Evdeki yoğurdu yemiyorlar o boyalı katkılı yoğurları üçer beşer yiyorlar yaramazlar.

8. 8 Ağustos 2008
  9. ASYAA

ASYAA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bızım doktor bılındık bı marka olduktan sonra sorun olmaz werebılırsın dedı..

10. 8 Ağustos 2008
  11. prenses tera

prenses tera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

canımya internette okudum az önce bu bilindik markaların hepsinde kansorejen madde varmış düşününki sütlerde bile :eek:klava::eek:klava:

12. 8 Ağustos 2008
  13. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar işinize karısmayayım ama neden hazır meyveli yoğurt veriyorsunuz bebklerinize ya onların içinde bir sürü karısım lar var kücücük onlar mutlaka bir zarar verir zamanla
    ben size tarif vereyim yapmak isteyene ben kzım için tabi uzun yıllar önce paket sütlerden küçük kavanozlara mayalardım meyveli yoğurdu sütü ılıtıp seker atardım içerisine o an hanği meyvem varsa randeleyip karıstırır ve üzerine makarna süzgüsü kapatıp üzerine bir battaniye örter ve mayalanmasını beklerdim ve cok severek yerdi yinede siz bilirsiniz yapmak isteyen olursa buyrunnnnnnnnn minik bebkleriniz severek yiyecektir emin olun

14. 11 Ağustos 2008
  15. floras79

floras79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    paket sütle once yogurt mu mayalardınız anlayamadım.tarifi tekrar verebılır mısınız??

16. 16 Haziran 2009
  17. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben veriyorum valla , itirar edeyim.
    tarif çok güzelmiş.denemeli.küçük kavanoza yoğurdu mayalıyoruz,şeker ve meyve de katıyoruz aynı anda.
    başka biri kutu sütlerde de katkı maddesi var demiş, devam sütü veriyoruz onlar da katkılı .
    e nasıl kaçınacağız bu katkı maddelerinden.

18. 16 Haziran 2009
  19. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Valla çok kısa süre bir hafta kadar verdim danone çilekli. Sonra elim titredi kendim mayalamaya başladım. Dedim kendi kendime kolaya kaçma. Yoğurt matiğin var, yoğurdun var, sütün meyven var. Eee balında var tadlandırmak için. Ne duruyorsssun kendin mayalasana