Michael Jackson (king of pop)

Konusu 'Biyografiler' forumundadır ve EU3 tarafından 22 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 1. EU3

  EU3 Guest

  [​IMG]

  ben michael jackson'ı çok seviyorum.
  ondan başka bir daha böyle star gelmez.
  bükreş konserini izlediniz mi bilmiyorum ama
  ben hayatım da böyle performans böyle sahne show u görmedim.
  göreceğimi ve göreceğinizi de sanmam.

  LÜTFEN mj hakkın da kötü şeyler yazmayın.
  ben onu çok seviyorum ama bildiğiniz türden değil,merhametle seviyorum.
  üzüldüğüm için yazmayın dedim yanlış anlamayın:çok üzgünüm:
  hiç bir şey göründüğü gibi değil.
  [​IMG]  Babasının ‘Koca Burun’ olarak çağırdığı Michael, 28 ağustos 1958 tarihinde, Jackson ailesinin dokuz çocuğundan biri olarak dünyaya geldi.

  Afrikalı–Amerikalı melezi ufaklık, başarıları ve sansasyonel yaşam biçimi ile Amerika’nın en büyük pop starı.

  Birbirinden yetenekli kardeşleriyle beraber "Jackson 5"ı oluşturduğunda Michael henüz beş yaşındaydı.

  Grubun en küçük üyesi olan Michael Jackson, 1970'lerin en popüler şarkıcı starlarından biri, yalnızken ise 1980'lerin en büyük pop starıydı.

  Michael Jackson, ‘Jackson 5’ grubunun belki de tek ilgi odağıydı. 11 yaşında Motown etiketiyle tek başına çıkış yaptığı zaman kazandığı başarı inanılmazdı.

  Ardı ardına gelen dört hit parçasından ilki 'I Want You Back' ile solo bir sanatçı olarak göze batmaya başladı ve asıl başarısını 1971'deki 'Got to Be There' ile yakaladı.

  Ardından 1972 tarihli yenilenmiş 'Rockin' Robin' ve 'Ben' geldi.

  1970

  ‘Jackson 5’ın düşüş yılları

  Michael Jackson ve Jackson 5, 70'lerin başında düşüşe geçti. Jackson geçici olarak solo kariyerini iptal ederek ismi "Jacksons" olarak değişen grubun liderliğine soyundu.

  Grup kendi birikimi ve materyalini kullanarak eski popülerliğini kısa sürede kazandı. Jackson 1979 solo kariyerine, 'Off the Wall' ile geri döndü.

  Albümün diğer hitleri ise, 'She's Out of My Life', 'Don't Stop 'til You Get Enough' isimlerini taşıyordu. Bu çalışmalar daha önceki grup ve solo çalışmalarını da geride bırakıp dört tane hit parçasını çıkardı.

  1982
  müzikal bir fenomen: 'THRıLLER'
  Jackson, tekrar 'Jacksons' grubuyla kayıt yapmaya ve turneye çıkmaya başladı, ancak bir sonraki solo albümü 1982'deki 'Thriller' müzikal bir fenomen oldu.

  Tüm zamanların en büyük albümlerinden biri olan albüm; sadece Amerika'da 20 milyon sattı ve aralarında "Billie Jean" ve "Beat It" isimli hitlerinin de bulunduğu yedi Top 10 hit'i çıkardı.

  Açıkça Jackson kendi kardeşlerini geçmişti ve bu albümüyle şubat 1984’te Grammy ödülünün sekiz dalda sahibi oldu.

  1987
  'BAD' altı milyon sattı

  Bir sonraki albümü 'Bad' 1987 yılında çıktı. Amerika'da altı milyon satan albümün çıkışının hemen ardından Jackson, albümü destekleyen bir dünya turnesine çıktı.
  Albümden çıkan yedi 'single'dan altısı 'Top 10 hit' olurken tam sekiz hafta liste başı olmayı başardı.

  1991
  'DANGEROUS'la geri dönüş

  1991'de Michael Jackson büyük bir reklam ve tanıtım kampanyasıyla gelen 'Dangerous'la geri döndü. 1992 yılının ortalarına doğru yaklaşık dört milyon satan albümden 'Black and White', 'Remember the Time', 'In the Closet' ve 'Jam' gibi hit'ler çıktı.

  Jackson, bu albümün arkasından ikinci dünya turuna çıktı. 1992'de Avrupa'da başlayan turne 1993 yılına kadar sürdü. Hakkında onlarca kirli dedikodu çıkmasına rağmen Jackson'ın kariyeri hep temiz kaldı

  [​IMG]

  Tam adı Michael Joseph Jackson olan dünyanın en ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson, 29 Ağustos 1958'de Amerika'nın Indiana kentinde dünyaya geldi. Birbirinden yetenekli kardeşleriyle birlikte olduğu "Jackson 5"ın en küçük üyesi olan Michael Jackson, 70'lerin en popüler şarkıcı starlarından biri; yalnızkense 80'lerin en büyük pop starıydı.


  Michael Jackson, Jackson 5'dayken belki de tek ilgi odağıydı. 11 yaşındayken Motown etiketiyle tek başına çıkış yaptığı zaman kazandığı başarı inanılmazdı; ardı ardına gelen dört, bir numara hit'lerinden ilki 'I Want You Back' ile solo bir sanatçı olarak göze batmaya başladı ve asıl başarısını 1971'deki 'Got to Be There' ile yakaladı. Ardından 1972 tarihli yenilenmiş 'Rockin' Robin' ve 'Ben' geldi.

  Michael Jackson ve Jackson 5, 70'lerin başında düşüşe geçti, grup Epic'e geçti. Jackson geçici olarak solo kariyerini iptal ederek ismi "Jacksons" olarak değişen grubun liderliğine soyundu. Grup kendi birikimi ve materyalini kullanarak eski popülerliğini kısa sürede kazandı. Jackson 1979 solo kariyerine hislice söylenmiş, olgun dans şarkıları derlemeleri 'Off the Wall' ile geri döndü; 'She's Out of My Life', 'Don't Stop 'til You Get Enough'. Bu çalışmalar daha önceki grup ve solo çalışmalarını da geride bırakıp dört tane bir numara hit'i çıkarttı.

  Jackson, tekrar Jacksons'la kayıt yapmaya ve turneye çıkmaya başladı, ancak bir sonraki solo albümü 1982'deki 'Thriller' müzikal bir fenomen oldu. Tüm zamanların en büyük albümlerinden biri olan albüm; sadece Amerika'da 20 milyon sattı ve yedi Top 10 hit'i çıkardı. Açıkça Jackson kendi kardeşlerini geçmişti, ama onlarla bir albüm daha yaptı ve 1984'te turneye çıktı.

  Bir sonraki albümü 'Bad' 1987 yılında çıktı. Amerika'da altı milyon satan albümün çıkışının hemen ardından Jackson, albümü destekleyen bir dünya turnesine çıktı. Albümden çıkan yedi single'dan altısı Top 10 hit'i olurken bunlardan sadece beş tanesi bir numaraya kadar yükselebildi.

  1991'de Michael Jackson büyük bir reklam / tanıtım kampanyasıyla gelen 'Dangerous'la geri döndü. 1992 yılının ortalarına doğru yaklaşık dört milyon satan albümden 'Black and White', 'Remember the Time', 'In the Closet' ve 'Jam' gibi hit'ler çıktı. Jackson, bu albümün arkasından ikinci dünya turuna çıktı. 1992'de Avrupa'da başlayan turne 1993 yılına kadar sürdü. Hakkınca onlarca kirli dedikodu çıkmasına rağmen Jackson'ın kariyeri hep temiz kaldı. 1993'e kadar imajında büyük hasarlar oldu. Jackson çocuk taciziyle suçlandı, ancak tüm iddiaları reddeden Jackson, 1994'e kadar tüm bu davalardan kurtulamadı.

  Mahkemenin ardından 1994'te 'History' üzerine çalışmalarına başlayan Jackson, 20 Haziran 1995 günü bir yeni albüm, bir de greatest hits'ten oluşan derlemeyi piyasaya dürdü. Yine aynı yıl, Mayıs 1994'te gelmiş geçmiş en ünlü rock efsanesi kabul edilen Elvis Presley'nin kızı Lisa Marie Presley ile evlenen Jackson, bu evliliğini ancak 19 ay sürdürebildi ve çift, 1996 yılının başında ayrıldı.

  1996 yılında 'History' adlı albümünün tanıtımı için dünya turnesine Jackson, 1997 yılında da konserlerine devam etti. Bu sırada ''Blood on the Dancefloor - HIStory in the Mix' adlı albümünü piyasaya sürdü ve bu kasette 5 yeni şarkı ve 8 remix yer aldı. Albüm kısa sürede Avrupa'da 1 numara oldu ve en çok satan remix albümü oldu. Çocuk taciz suçlamaları ve bu taciz suçlamalarındaki medyanın yoğun baskısı, Debbie Rowe ile sürpriz ikinci evliliği yapması bile onun, hayranlarının kalbindeki "Pop'un Kralı" unvanını yok edemedi.

  2001 yılında otuzuncu sanat yılını kutlayan Jackson, yine aynı yıl, uzun süren sessizliğini 'Invincible' adlı albümüyle bozdu. Jackson, evlat edindiği 2 çocuğuyla birlikte hayatına ve stüdyo çalışmalarına devam etmektedir.


  KARAR ; SUÇSUZ

  31 Ocak 2005 tarihinden beri mahkeme salonlarının en ünlü konuğu olan Michael Jackson, hakkındaki sayısız iddiayı geride bırakarak suçsuz olduğunu kanıtladı. Yaklaşık beş aydır hayatının en zor anlarını geçiren şarkıcının bu süreçte neler yaşadığını analiz ettik.

  Pop müziğin bir numaralı ismi Michael Jackson, müzik dünyasında var olduğu ilk günden bu yana tüketicinin olduğu kadar magazin aleminin de ilgisini çekti. Kameraların her daim üzerinde olduğu Jackson, kimi zaman basından kaçmak için enteresan yöntemlere başvurdu; kimi zaman da izole bir hayat sürmek için devasa çiftliğine kapandı. Ancak hiçbiri onun ve saklamaya çalıştığı hayatının gazete sütunlarına taşınmasına engel olmadı.
  Hollywood dünyasının ünlü isimleriyle olan arkadaşlıkları, evlilikleri ve her şeyden önemlisi Michael Jackson denince ilk olarak akla gelen estetik ameliyatlarıyla gözler hep onun üzerindeydi. Yakın arkadaşı Elizabeth Taylor için gecenin bir yarısı ıngiltere'nin en prestijli mağazasını açtırması, Elvis Presley'e olan hayranlığı yüzünden kızı Lisa Marie Presley ile evlendiğinin iddia edilmesi, sokağa çıkarken taktığı maskeleri, küçücük çocuğunu kaldığı otelin balkonundan aşağı sallandırması, koruma ordusuyla gezmesi, milyonlarca doları bulan klipleri onu hep manşetlere taşıdı.
  Sadece bunlar mıydı Michael Jackson'ı bu denli magazinel bir konu haline getiren? Değildi tabi ki de. Çok satan albümlerinin ve ilk etapta tuhaf gelen davranışlarının ardından Michael Jackson adını, tüylerimizi diken diken eden bir olayla bir arada duymaya başladık: Çocuk tacizi!
  Çocuk tacizi haberleri ilk kez 1993 yılında medyada kendine yer buldu. ıddiaların gün yüzüne çıkmasıyla beraber Michael Jackson cephesinde de sular bulanmaya başladı. Bu iddialardan kurtulmayı başaran Jackson, 2003 yılına gelindiğinde bombayı patlattı: "Yatağımı erkek çocuklarıyla paylaştım, ancak bunda cinsel yön olmadı."
  Bir yıl sonra 2004'te Michael Jackson adı yine gündeme geldi. Bu seferki konu 15 yaşındaki bir çocuğun Jackson'ın Santa Barbara'daki Neverland Çiftliği'nde arazi aracından düşmesi ve yaralanmasıydı. Çocuk, helikopterle hastaneye kaldırılmıştı; ancak şarkıcının olay sırasında çiftlikte olup olmadığı hiçbir zaman açıklık kazanmadı. Bu olaydan sadece 5 ay gibi kısa bir süre sonra ise Michael Jackson'ın kariyerini yerle bir edebilecek nitelikte bir haber gazetelerde yer aldı. Haber metni kısaca şöyleydi: "Geçen yıl kasım ayında polisin yaptığı baskında ele geçen pornografik dergilerin üzerinde Michael Jackson ve kendisini tecavüzle suçlayan çocuğun parmak izleri çıktı! Jackson, komplo ve bir çocuğa alkol vermekle suçlanıyor."
  Bu haberin ardından tüm dünya medyası kameralarını Neverland Çiftliği'ne ve çiftliğin ünlü sakini Michael Jackson'a çevirdi. Michael Jackson, her zaman olduğu gibi sessizliği korumayı tercih ederken tek açıklaması 'suçsuz' olduğu yönünde geldi. Çocuklara olan düşkünlüğünün yanlış anlaşıldığını ısrarla söyleyen Michael Jackson'ı sarsan asıl şok, Ocak 2005'in ilk günlerinde geldi. Kendisine dava açan çocuk haricinde, Michael Jackson ile herhangi bir şekilde cinsel bağlantısı bulunduğunu o tarihe kadar basında ya da özel olarak anlatan 7 çocuk daha taciz davasında hazır bulunup Jackson aleyhinde ifade verecekti.
  5 Kasım 2004'te açılan dava, 31 Ocak 2005'te görülmeye başlanmıştı. Michael Jackson'ın tuhaf olarak nitelendirilen davranışları mahkeme döneminde de dikkatlerden kaçmamıştı. Mahkeme salonuna korumalarının yardımıyla gelmesi neyse de pijamalarıyla mahkemeye katılması herkesi şaşkına çevirmişti. Peki Jackson'ın aklanmasıyla sona eren mahkeme sürecinde neler oldu dersiniz?
  31 Ocak 2005 tarihinde görülmeye başlanan davayı, daha ilk günlerinden itibaren dünyanın dört bir yanından gazeteci ordusu takip ediyordu. Mahkemeye beyazlar içinde gelen Jackson, zafer işareti yaparak salona girerken, 10 ayrı suçtan hakim önüne çıkıyor ve alabileceği ceza da 20 yıla kadar ağır hapis olarak nitelendiriliyordu. Mahkemede savcılığın görgü tanığı olarak çağıracağı kişilerin arasında Jackson'ın ikinci eşi ve çocuklarının annesi Debbie Rowe'un da adının geçmesi ister istemez çift arasındaki gerilimi arttırdı. Rowe'un Jackson'ın tuhaf yaşam tarzı ve alışkanlıkları ile ilgili olarak ünlü yıldıza zarar verecek ifadeler verebileceği belirtiliyordu. Bu iddiaların ortaya atıldığı dönemde Jackson'ı ilk suçlayan kişi olan Jordy Chandler'ın başına gelenleri anlattığı teyp kayıtları da ilk kez yayınlandı. Jordy, psikiyatrist Dr. Richard Gardner'a, Jackson'ın kendisine sarılarak uyuduğunu, dudaklarından öptüğünü ve eğer kendisini reddederse Jackson'ın ağladığını anlatıyordu.
  Gün geçtikçe aleyhinde gelişen olayların artması Jackson'ın da sinir sistemini alt üst etmişti. Ayakta durmakta zorlanan Jackson, mahkemeye korumalarının kollarında gidip geliyordu ve manen çökmüş olduğu medyaya yansıyordu. Ancak iddiaların ardı arkası kesilmiyordu. 14 yaşındaki Star Arvizo, Jackson'ı çiftlikte iki kez kardeşine sarkıntılık ederken gördüğünü söylemekle kalmayıp şarkıcının çocuklara alkol verdiğini ve porno izletip çıplak dolaştığını da iddia etti. Tüm bu iddiaların yanı sıra Jackson'ı rahatlatan ifadeler de alınmaya başlandı. Jackson'ı tacizle suçlayan çocuklardan biri, öğretmenlerinden birine şarkıcı ile aralarında hiçbir şey geçmediğini söylediğini kabul ederek Jackson hakkında ileri sürdüğü iddiaların asılsız olduğunu belirtti Jordy ve Star'ın ardından.
  Ancak iddiaların ardı arkası kesilmiyordu. Jackson'ın eski hizmetçisinin oğlu Jason Francia, mahkemede gözyaşları içinde şarkıcının kendisini 7 yaşından 10 yaşına kadar üç kez taciz ettiğini ve annesine söylememesi için para verdiğini iddia etti. Böylece 1994'te 2 milyon dolarlık bir anlaşma ile kapandığı söylenen mesele ilk kez kamuoyu önünde açıklanmış oldu. Nisan 2005'te ortaya atılan bir diğer iddia ise Neverland Çiftliği'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Ralph Chacon'dan geldi. Chacon, Jackson'ın 9-10 yaşlarındaki bir çocukla oral seks yaptığını iddia ediyordu. "Banyodan gelen sesleri duydum ve içeri baktım. Michael çocuğa oral seks yapıyordu" diyen Chacon, iddiasıyla herkesi sarsmıştı.
  Davanın son dönemecine girildiğinde ise birbiri ardına Michael Jackson lehinde tanıklık yapılmıştı. 'Evde Tek Başına'nın yıldızı Macaulay Culkin, mahkemede tanık kürsüsüne çıkarak Jackson'a yöneltilen iddiaların saçma olduğunu ve kendisinin de şarkıcı tarafından tacize uğradığı yönündeki iddiaları da haberlerden öğrendiğini belirtti. Culkin'in yanı sıra ünlü talk-showcu Jay Leno ve Chris Tucker da mahkemeye gelerek Jackson'ın suçsuz olduğu yönünde ifade verdi. Jackson'ın ünlü tanıklarından bir diğeri ise efsane aktör Marlon Brando'nun 9 yaşındaki torunu Prudence Brando'ydu. Prudence'in Jackson'a dava açan çocukla ilgili olarak "O son derece yaramaz ve şımarık biriydi. Her tarafı karıştırır, gelen geçene elindeki şekerleri atardı. Porno dergileri Neverland'e getiren, gizlice şarap içen de oydu" dediği ileri sürüldü.
  Savcılığın 85, savunmanın 15 tanığının ardından karar için kapanan jüri üyeleri Michael Jackson hakkındaki nihai sonucu 13 Haziran 2005 tarihinde açıkladı. 14 hafta süren mahkeme ve 98 sayfalık tutanak sonucunda 12 kişilik jüri heyeti Michael Jackson'ı suçsuz bularak şarkıcının 10 ayrı suçtan beraatine karar verdi.

  [​IMG]

  [​IMG]
  (alıntı)

   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2009
 2. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 3. EU3

  EU3 Guest

  [​IMG] ABD'li ünlü şarkıcı Michael Jackson Müslümanlığa geçiyor. Jackson, Müslüman olduktan sonra Bahreyn'de kendisine yeni bir yaşam kuracak. Ağabey Jermanie, Michael Jackson'a ıslam'ı nasıl anlattı?
  ısrail gazetesi Panaroma'nın duyurduğu habere göre Jackson, Müslüman olduktan sonra Bahreyn'de kendisine yeni bir yaşam kuracak.
  1989'da Müslümanlığı seçen ağabeyi Jermanie "Benim ıslam'a yönelmem ile onun kafasında din değiştirme düşüncesi oluştu. Ayrıca çocuklara tacizde bulunduğu suçlamasıyla hakkında açılan ancak aklandığı davanın psikolojisinde etkisi büyük" dedi.

  ingiltere'deki bir Müslüman toplumu dergisine konuşan ağabey Jermanie "Mekke'den döndüğümde ona ıslam dini ile ilgili kitaplar aldım. Bana bir çok soru sordu. Ben de 'Müslümanlık barış ve güzellik dinidir' dedim.

  *************


  Michael Jackson Los Angeles’te bir dostunun köşkünde, ıslami kıyafetlerle, Kuran’a uygun ibadet ederken görüntülendi. ışte dünyayı sarsan haber.

  Beyazlamak için yaptırdığı onlarca estetik ameliyatı, müthiş sahne şovu ve dillerden düşmeyen parçaları ile dünyanın en tanınmış ismi olan Amerikalı sanatçı Michael Jackson’un Müslüman olduğu ileri sürüldü.
  ıngiltere’nin saygın gazetelerinden The Sun’un haberine göre, Michael Jackson Los Angeles’te bir dostunun köşkünde, ıslami kıyafetlerle, Kuran’a uygun ibadet ederken görüntülendi.
  Yerde otururken objektiflere takılan Michael Jackson ibadet ederken imamın arkasında başındaki küçük şapkasıyla görüntülendi. Ünlü sanatçı bir gün önce Arap şeyh tarafından dava edildiği Londra yüksek mahkemesinde görülmüştü.
  Bir kaynaktan edinilen bilgiye göre dostları Jackson’un inancı ve onu nasıl daha iyi bir insan haline dönüştürebileceklerini konuşmaya başladılar. Jackson daha sonra bu fikre ısındığını belirtti.
  Camiden bir imam çağırıldı ve Jackson ıslam’ın şartı olan Kelime-i şahadeti yerine getirdi ve Müslüman oldu. Mustafa ismini alması önerilen dünyaca ünlü yıldızın, önerilen ‘seçilmiş kişi’ anlamına gelen Mustafa ismini reddedip, 4 büyük melekten bir tanesi olan Mikail adını aldığı öğrenildi.
  Jackson’u ilk tebrik edense, Cat Stevens olarak meşhur olduktan sonra Müslüman olan ve Yusuf ıslam adını alan ıngiliz şarkıcı Yusuf ıslam oldu. Yusuf ıslam’ın Jackson’un Müslüman olma toplantısına katıldığı belirtildi.

  **************

  Ünlü popçunun yakın çevresinin yaydığı bu habere göre, ünlü popçunun son yaşadığı olaylardan sıyrılmak için insanlardan uzak yaşadığı, huzuru bulabilmek için ıslam dinini seçtiği belirtiliyor. ınternette dolaşan şarkının Michael Jackson tarafından seslendirilip seslendirilmediği bilinmiyor ama Londra'da yaşayan müslüman şarkıcı Jermain Jackson, aylık yayınlanan The Muslim News adlı ıngiliz dergisine verdiği demeçte iddiaları doğruluyor. Küçük kardeşi Michael Jackson'un müslümanlıkla çok ilgilendiğini ve ıslam diniyle ilgili bir çok soru sorup bir çok kitap okuduğunu belirtti. Bir başka iddia ise, ünlü popçunun 1,5 yıldır Bahreyn'de yaşadığı şeklinde.

  ***********

  En yakın dostları olan şarkı sözü yazarı Dawud Wharnsby Ali (David Wharnsby) ve yapımcı Idris Phillips'in de (Phillip Bubal) teşvikleriyle önce inançlarını tartıştılar daha sonra Jackson Müslüman olmaya karar verdi.

  ılk tebriğini Efsane sanatçı Yusuf ıslam'dan alan Mikail Jackson, tüm gereklilikler bittikten sonra Mekke yoluna düşecek.

  (alıntı)
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2009
 4. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 5. EU3

  EU3 Guest

  ten rengini neden değiştirdi?

  Michael Joseph Jackson Dünyada milyonlarca hayranı bulunan Michael Jackson, çok geniş bir yelpazede rekorlara ve sayısız ödüle sahip şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve şöhret timsali bir kişidir. Bunların yanısıra O, kendisinden önce veya sonra dünyayı şaşkına çevirebilen birkaç kişiden biridir.

  olağanüstü bir şöhrete sahiptir. “ tüm zamanların en çok satan sanatçısı”, “dünyada şimdiye kadar en çok ödüllendirilen sanatçı”,” şov dünyası tarihindeki en popüler sanatçı” ve pek de tevazu içermeyen bir tabirle “dünyanın en ünlü insanı” ve tabiî ki “The King of Pop” (Pop’un kralı) olarak ilan edilmiştir.

  Michael Jackson'da 1980'li yıllarda fiziksel değişiklikler görülür. Kahverengi olan teninin açılarak beyazlaşması gibi bazı değişiklikler olmuştur. Michael Jackson'da vitiligo hastalığı vardır. Bu hastalık Dünya üzerindeki zenciler arasında milyonda bir oranında görülmektedir. Bu hastalığa ilk yakalandığı dönemlerde beyaz lekelerin oluştuğu bölgeleri koyu renk makyajla kapatmıştır. Daha sonra hastalık sebebiyle vücudunun büyük bir kısmı beyazlayınca koyu bölgeleri de açık renk makyajla kapatmaya çalışmıştır. Bu hastalığın teşhisi kendisine ilk olarak 1981 yılında konmuştur.

  [​IMG]

  [​IMG]
  Mayıs 2006'da ise Tokyoda, MTV'nin Japonya lokasyonu tarafından düzenlenen Video Müzik Ödülleri'nde Yaşayan Efsane ödülünü aldı. Uzun bir aradan sonra Michael'in ekranlarda göründüğü ilk geceydi bu. Kasım ayında, ünlü pop yıldızının, "Visionary: The Video Singles" adında, yirmiden fazla hit şarkısını içeren bir çalışması, yine Sony Müzik etiketiyle yayınlandı. Guiness Dünya Rekorları'nın Londra ofisinde 8 dalda layık görüldüğü ödülleri alan Jackson, Dünya Müzik Ödülleri'nde, 100 miyondan fazla satış rakamına ulaştığı için Elmas ödülün de sahibi oldu.

  2008 Şubat ayında Michael Jackson Thriller albümünün 25. yılı şerefine Thriller 25'i yayımladı.

  2009 Mart ayında Londra'da yaptığı basın açıklamasında Michael Jackson, Londra'da 8 Temmuz itibari ile 50 konser vereceğini açıkladı.Ayrıca Michael Jackson, bu konserlerin Londra için son konserleri olacağını belirtti.

  [​IMG]
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2009
 6. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 7. EU3

  EU3 Guest

  ALBÜMLERı;


  [​IMG]
  Got To Be There (albüm), Michael Jackson'un 13 Eylül 1971 çıkışlı ilk solo albümüdür.
  "Got to Be There" ve "Rockin' Robin" bu albümde bulunan büyük beğeni kazanmış parçalardır.
  13 Eylül 1971'de Motown'dan çıkan albümle birlikte Michael Jackson ismi müzik piyasasında ilk kez
  "The Jackson 5" isminden ayrı telaffuz edilmiştir.
  Albüme ismini veren şarkı, "Got to Be There" ise Jackson'nın ilk teklisi olmuştur.

  Got to Be There (albüm)
  A1 "Ain't No Sunshine" - 4:13
  A2 "I Wanna Be Where You Are" - 3:02
  A3 "Girl Don't Take You Love From Me" - 3:51
  A4 "In Our Small Way" - 3:41
  A5 "Got to Be There" - 3:24
  B1 "Rockin' Robin" - 2:34
  B2 "Wings of My Love" - 3:24
  B3 "Maria (You Were the Only One)" - 3:43
  B4 "Love Is Here and Now You're Gone" - 2:53
  B5 "You've Got a Friend" - 4:52

  [​IMG]

  Ben, Michael Jackson'un 4 Ağustos 1972'de çıkan 2. solo albümüdür.
  Albümle aynı adı taşıyan "Ben" aynı zamanda bu albümde en çok beğeni kazanan şarkılardan olmuştur.
  Bu şarkının diğer bir özelliği de şarkının Michael Jackson'un hayvan dostu olan bir fareye hitaben yazılmış olmasıdır.
  "Ben" aynı zamanda bahsi geçen farenin adıdır.

  Ben (albüm)
  A1 "Ben" - 2:46
  A2 "Greatest Show on Earth" - 2:50
  A3 "People Make the World Go 'Round" - 3:16
  A4 "We've Got a Good Thing Going" - 3:05
  A5 "Everybody's Somebody's Fool" - 3:01
  B1 "My Girl" - 3:10
  B2 "What Goes Around Comes Around" - 3:34
  B3 "In Our Small Way" - 3:40
  B4 "Shoo-Be-Doo-Be-Doo-Da-Day" - 3:22
  B5 "You Can Cry on My Shoulder" - 2:39

  [​IMG]

  Michael Jackson'un 13 Nisan 1973 çıkışlı 3. solo albümüdür.
  Bu albümün en çok bilinen parçası "Music and Me"dir.

  Music and Me (albüm)
  A1 "With A Child's Heart" - 3:29
  A2 "Up Again" - 2:46
  A3 "All The Things You Are, Are Mine" - 2:55
  A4 "Happy (Love Theme From "Lady Sings The Blues")" - 3:22
  A5 "Too Young" - 3:37
  B1 "Doggin' Around" - 2:55
  B2 "Johnny Raven" - 3:32
  B3 "Euphoria" - 2:50
  B4 "Morning Glow" - 3:35
  B5 "Music & Me" - 2:37

  [​IMG]

  Forever Michael, Michael Jackson'un 16 Ocak 1975 çıkışlı 4. solo albümüdür.
  Bu albümde en çok ün kazanan parça "One Day in Your Life" şarkısı olmuştur.
  Michael Jackson bu şarkı ile birlikte ilk kez ıngiliz müzik listelerine giriş yapmıştır.

  Forever Michael (albüm)
  "A1 We're Almost There" - (3:48)
  "A2 Take Me Back" - (3:29)
  "A3 One Day in Your Life" - (4:15)
  "A4 Cinderella Stay Awhile" - (3:11)
  "A5 We've Got Forever" - (3:12)
  "B1 Just A Little Bit Of You" - (3:10)
  "B2 You Are There" - (3:23)
  "B3 Dapper-Dan" - (3:08)
  "B4 Dear Michael" - (2:37)
  "B5 I'll Come Home To You" - (3:05)

  [​IMG]

  Off the Wall, Michael Jackson'ın 10 Ağustos 1979'da çıkardığı beşinci albümüdür.
  Michael Jackson ilk defa kendi istediği gibi çalışarak, albümün zirveye ulaşmasını sağladı.
  Albümün yapımını Quincy Jones üstlendi. Album çıktığı anda 5 milyon kadar sattı.
  Özelikle, Don't Stop 'Til You Get Enough ve Rock with You şarkıları çok ün kazandı.
  Ayrıca, Amerika'nın Billboard Hot 100'ün Top 10 listesine 4 şarkısını koymaya başardı.
  Bu rekor, 1982 yılında yine Michael Jackson ve daha sonra kızkardeşi Janet Jackson tarafından 1989'da kırılmıştır.
  Don't Stop 'Til You Get Enough'nun melodisi adeta bir klasik haline geldi. She's out of My Life şarkısının sonunda,
  sanatçının ağlama sesleri duyulmaktadır. Rock with You tam 4 hafta Billboard'ın top 10 listesinde birinci kaldı.
  Asıl sürümünün toplam uzunluğu 42:16, Özel sürümünün uzunluğuysa 60:17'dir. Albüm bugüne kadar, 22 milyon sattı.

  Off the Wall (albüm)
  "Don't Stop 'Til You Get Enough"- 6:05
  "Rock with You" - 3:40
  "Working Day and Night" - 5:14
  "Get on the Floor" - 4:39
  "Off the Wall" - 4:06
  "Girlfriend" - 3:05
  "She's out of My Life" - 3:38
  "I Can't Help It" - 4:39
  "It's the Falling in Love" - 3:48
  "Burn This Disco Out"- 5:24
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2009
 8. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 9. EU3

  EU3 Guest

  Thriller, ünlü ABD'li pop müzik sanatçısı Michael Jackson'ın 30 Kasım 1982 tarihinde çıkardığı albümdür.
  Albüm, Epic Records tarafından satışa sunulmuştur.
  Thriller, sanatçının, eleştirel ve satışlar bakımından olumlu olarak değerlendirilen önceki albümü
  Off the Wall'un büyük oranda benzeri bir albümdür.
  Albümde funk, pop, rock, pop rock, R&B, soul, dans gibi birçok müzik türü yer almaktadır.
  Eser, 750,000 dolarlık yapım bütçesiyle, 1982 yılının Nisan ve Kasım ayları arasında
  Los Angeles kentindeki Westlake Kayıt Stüdyoları'nda kaydedildi.
  Albümün yapımını kimi yerde Michael Jackson'ın desteğiyle beraber Quincy Jones üstlendi.
  Şarkı sözlerinin yazımının büyük bölümü, dokuz şarkıyla, Jackson tarafından gerçekleştirildi.
  Jackson, albümün çıkışıyla birlikte, Paul McCartney destekli şarkısı The Girl Is Mine'ı yayınladı.
  Bu şarkı Billboard Hot 100 listesinde iki numaraya yükselmesine rağmen, eleştirmenler albümü beğenmedi.
  Ancak 1983 yılının ilk haftalarında yayınlanan Billie Jean ile beraber,
  hem şarkı hem de albüm bir anda birçok dünya ülkesinin listelerinde zirveye yerleşti.
  Ayrıca albüm hem ıngiltere, hem ABD listelerinde aynı anda zirveye oturarak,
  bu başarıyı gösteren ilk albüm oldu. O dönemlerde kayıt ve yayın sektörü fazla gelişmemiş olmasına rağmen,
  albüm sadece bir haftada dünya çapında bir milyondan fazla sattı.
  Albüm, 1984 yılına kadar kesintilere uğrayarak Billboard 200 listesinde zirvede yer aldı.
  1984'te 50 milyonluk satışı geçen Jackson, bu albümle günümüze kadar 108 milyonluk bir satış elde etti.
  Albümdeki yedi şarkı tekli olarak satışa sunuldu. Bunların tümü Amerikan listelerinde ilk 10'da yer alırken,
  iki şarkı da bu listelerin zirvesine oturdu. Albüm, 1984 Grammy Ödül Töreni'nde yedi ödül kazanarak bir rekora imza attı.
  Albümden kısa süre sonra, sanatçının MTV kanalında Prince ve Lionel Richie ile beraber siyahi yasağını delmesiyle beraber;
  eser, bu kanal aracılığıyla da ilgi uyandırdı. Jackson, albümün etkisinin halen sürdüğü 1984 yılında, Beyaz Saray'ı ziyaret etti.
  2003 yılında albüm, Rolling Stone adlı derginin düzenlediği
  Gelmiş Geçmiş En ıyi 500 Albüm listesinde 20. sırada yer aldı.
  2008'de albümün 25. yılı anısına Thriller 25 adıyla yeni bir sürümle satışa sunuldu.
  Bu çalışmada, şarkıların yeni nesil yapımcı ve sanatçılarla olan sürümleri ve düetleri yer almaktadır.

  Michael Jackson'ın 1979 yılında yayınlanan önceki albümü Off the Wall, eleştirel açıdan kayda değer yorumlar almıştı.
  Off the Wall, ayrıca 15 milyon satarak 70'lerin müzik piyasasına göre önemli bir başarı elde etmişti.
  Off the Wall ve Thriller'ın çıkış yılları arasındaki zaman,
  Jackson'ın ailesiyle yaşadığı sorunlarla geçen ve Jackson'ın babasının boyunduruğundan kurtulmaya çalıştığı bir süreçtir.
  Sanatçı, Ağustos 1979'da 21 yaşına bastığında babası Joseph Jackson ile olan yapımcı-sanatçı ilişkisine son verdi ve
  John Branca'yı menajeri olarak işe aldı.
  Jackson, Branca'ya "gösteri dünyasının en büyük ve havalı ismi" olmak istediğini açıkladı.
  Sanatçı ayrıca "Off the Wall albümü benim için tam bir haksızlıktı.
  Bu albümle Yılın Kaydı Ödülü'nü alamadım. Bu bir daha yaşanamazdı." şeklinde bir beyanatta bulunarak,
  ne kadar mükemmeliyetçi ve azimli olduğunu ortaya koymuştu.
  Rolling Stone dergisine açıklamada bulunan Jackson, "Defalarca söyledim;
  siyahi insanların albümleri veya dergileri hiçbir zaman satmıyor...
  Ama bekleyin. Bir gün hepsi benimle bir röportaj yapmak için yalvaracaklar.
  Belki bir tane veririm, belki de hiç vermem." şeklinde, duygularını dile getirmişti.
  1973'te, Jackson'ın babası Joseph Jackson, kendinden 20 yaş genç bir kadından çocuk sahibi oldu.
  Yedi sene sonra, 1980 yılında, babası ailesine bunu açıklayınca Jackson, babasıyla bir daha barışmamak üzere yollarını ayırdı.
  Babasının bu yaptıklarını kendi suçu gibi üstlenen Jackson, bu durumu uzun yıllar boyunca bilinçaltında saklayacaktı.
  Jackson yıllar sonra bu süreç için: "Evimizde bile kendimi yalnız hissediyordum.
  Çoğu zaman odamda oturup ağlardım. Yeni arkadaşlar edinmek çok güçtü...
  Akşamları öylece mahallede yürür ve fikirlerimi paylaşacak birilerini arardım.
  Ancak eve dönmek için bu arayışa son verirdim." şeklinde beyanatta bulunacaktı.

  Jackson, Thriller için, önceki albümünde de çalıştığı Quincy Jones'u işe aldı.
  ıkili 300 şarkı üzerinde çalıştı, ancak bunların sadece dokuzu albüme dahil edildi.
  Albüm, 1982 yılının Nisan ve Kasım ayları arasında kaydedildi.
  Albüm için 750,000 Amerikan Doları bütçe ayrıldı ve Toto gibi gruplar da yapımda yardımcı oldu.
  Jackson, albümdeki şarkılardan Billie Jean, Beat It, The Girl Is Mine ve Wanna Be Startin' Somethin''i kendisi yazdı.
  Birçok diğer sanatçıdan farklı olarak, Jackson, şarkı sözlerini kâğıda değil, ses kayıt cihazına kaydetti.
  Jackson, kayıt sırasında devamlı olarak dans figürleri üzerinde çalıştığı için, şarkıcı ve yapımcısı Jones'un arasında gerginlikler yaşandı.
  Albümün dokuz şarkısı bittiğinde, hem Jackson hem de Jones, şarkılardan memnun olmadı ve
  her biri için birer hafta harcamak pahasına parçaları yeniden düzenlediler.
  Jones, Billie Jean adlı eserin albüme konulmamasını istedi.
  Jackson yapımcısının bu isteğini reddetti ve ona şarkıyı albümüne koymaya karar verdiğini açıkladı.
  Eserin yapım aşamasında, Jones, Thriller'ın önceki albümün başarısını geçemeyeceğini beyan etti ve
  bunun karşılığında Jackson da yapımcısını albümü yayınlamamakla tehdit etti.[
  Bir röportajında, Jackson, albümdeki her şarkının bir katil olmasını istediğini ve
  kayıt aşamasında bu amaç için çaba harcadığını söyleyerek: "Neden hiç kimse sanatsal şarkıları sevmez?" şeklinde bir soru yöneltmiştir.
  Yapım ekibinin Billie Jean'in yayınlanmasını istememesine ve parçanın çok kişisel bir şarkı olduğunu öne sürmesine rağmen, eser,
  Jackson'ın ısrarları üzerine albüme dahil edildi.

  (alıntıdır)
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2009
 10. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 11. EU3

  EU3 Guest

  Allmusic dergisinden Steve Huey, albümün, önceki albümün sınırlarını zorladığını açıkladı ve
  albümdeki rock şarkılarının çok daha kızgın, balladların ise çok daha ruh sahibi olduğunu belirtti.
  Albümdeki belirgin ballad şarkılar "Lady in My Life", "The Girl Is Mine" ve "Human Nature" olurken,
  "Billie Jean" ve "Wanna Be Startin' Somethin'" gibi funk şarkılar da dikkat çekti.
  "Beat It" bir rock şarkısı olarak nam salarken, "Baby Be Mine" ve "P.Y.T. (Pretty Young Thing)" gibi disko şarkılar da albümde yerini aldı.
  Şarkılardan "Wanna Be Startin' Somethin'", önceki albüm Off the Wall'ın tarzındaydı.
  Şarkıda Swahili dilinden vokaller ve korolar yer almaktadır.
  Bu korolar şarkının ve albümün sembolü olarak bilinmektedir.
  Albümdeki Paul McCartney düeti "The Girl Is Mine", konuşmalar içeren bir tür âşık atışmasını andırmaktadır.
  Albümle aynı ismi taşıyan "Thriller" adlı şarkının, gerek önceki,
  gerekse seksenlerdeki pop müzik şarkılarına göre çok daha postmodern olduğu öne sürülmektedir.
  Şarkıda, ayak sesleri, kurt uluması, kapı gıcırtısı ve
  gök gürültüsü gibi sesler kullanılarak teknoloji ötesi,
  paranoya ile örülü bir müzik elde edilmiştir.
  Bu şarkıyla beraber, Jackson, kendine paranoyalarla örülü karanlık ve ağır bir görüntü vermiştir.
  Albümdeki bir diğer parça olan "Billie Jean", Jackson'ın bir bayan hayranı tarafından ortaya atılan,
  gayrımeşru çocuk iddialarına karşı yazılmıştı ve dans tınılarıyla örülüydü.
  "Beat It", içerdiği rock unsurlarıyla, Michael Jackson'ı uluslararası müzik açısından önemli kılmıştı.
  Sokaktaki gangster şiddetine karşı gelen sözleri ve gitar soloları, şarkının önemli özellikleridir.
  Şarkı, baştan sona, erkekliğin şiddetle kanıtlanamayacağını ve erkek olmak için ölmek gerektiği inancının asılsız olduğunu savunmaktadır.

  Allmusic dergisinde, Jackson'ın albümdeki ses genişliği hakkında
  "göz kamaştırıcı yetenek" ve "ortalamanın çok üstünde" şeklinde yorumlar yer almıştır.
  Rolling Stone dergisi ise Jackson'ın yetmişlerden beri sesinin ilk defa "yetişkin gibi" çıktığını ve
  ses genişliğinin dinlemeye değer olduğu yorumunu yapmıştır

  Thriller, 30 Kasım 1982'de satışa sunuldu.
  Albüm, ilk haftasında hem ıngiliz, hem de Amerikan listelerinin zirvesine oturarak bu başarıyı gösteren ilk albüm oldu.
  Zirvede olduğu haftalar boyunca albüm, her hafta 1 milyon kadar sattı.
  Albümün yayınlandığı sıralarda, ilk tekli
  "The Girl Is Mine" yayınlandı ancak çoğu eleştirmen ve dinleyici tarafından albümün ilk şarkısı olması için
  fazla başarısız olduğu eleştirileriyle karşı karşıya kaldı.
  Bu nedenle albümün bir düş kırıklığı olacağı öne sürüldü.
  Ancak şarkının hemen ardından, "Billie Jean" yayınlandı, bu şarkı Jackson'ın kariyerindeki en başarılı şarkılardan biri olarak gösterildiği gibi,
  sanatçıyı ve albümü olumlu yönde etkiledi.Billie Jean, Amerikan listelerinde 7 hafta boyunca zirveye oturduğu gibi,
  dünya çapında çok önemli başarılara imza attı.Şarkıdan hemen sonra, içinde ünlü gitaristler
  Eddie Van Halen ve Steve Lukather'in gitar sololarını barındıran ve tarihin en iyi rock şarkılarından kabul edilen "Beat It" yayınlandı.
  Bu şarkı da, Billie Jean'e benzer bir etki gösterdi ve Amerikan listelerinde 3 hafta zirvede kaldı.
  Albümle aynı adı taşıyan "Thriller", albümün yedinci ve en son şarkısı olarak 1984'te yayınlandı.
  Bu son şarkı, dünyadan olumlu eleştiriler alırken, albüm çoğu albüm listesinde hala zirvedeydi.
  Thriller, eleştirilere bakıldığında oldukça başarılıdır.
  Rolling Stone dergisinden 4 yıldız alan albüm,
  yine aynı derginin yazarı Christopher Connelly tarafından "lezzetli bir LP" ve "tırmalayıcı,
  koyu mesaj" sıfatlarıyla değerlendirildi.
  Albüm bu olumlu eleştirilere rağmen, kimi kötü eleştirilerle de başbaşa kaldı.
  Bunlardan birisi, Thriller adlı şarkının "yozlaşmış" olduğuydu.Aynı şekilde The New York Times gazetesi de,
  albüme olumlu eleştiriler vererek, özellikle albümdeki Human Nature'ı övdü.
  Bu şarkıyı albümün en göz alıcısı olarak niteleyen gazete eleştirmenleri, albüme 5 tam yıldız verdi.
  Robert Christgau, yine aynı doğrultuda albümün yayınlanmasından birkaç gün önce yapılmış olan incelemede olumlu (A&#8722:KK66: verdi.
  Christgau, albümdeki farklılıklara dikkat çekerken, buna rağmen albümün neredeyse klasik olduğunu belirtmiştir.
  Eleştirmen, albümün en iyi şarkısı olarak Beat It'i gösterirken, The Girl Is Mine'ı da aynı şekilde,
  sanatçının 1973'teki Ben'den beri yaptığı en kötü müzik olarak değerlendirmiştir.
  Christgau, Jackson'ın da, şarkının bu özelliğinin bilincinde olduğunu ancak
  ırkçı kesime karşı durmak adına böyle bir şarkıyı yayınladığını belirtmiştir.
  Time gazetesi, albümün yayınlandığı sıralarda, albümün özellikle
  3 şarkısıyla göz doldurduğunu belirtmiş ve bunların Billie Jean, Beat It, ve Thriller olduğunu beyan etmiştir.
  Ancak bu olumlu eleştirilerin aksine, Melody Maker adlı dergiden Paolo Hewitt,
  albümü "sıkıcı" olarak nitelendirmiş ve "benzer şarkılardan örülü" olduğunu beyan etmiştir.
  Yine aynı doğrultuda albümde sadece Billie Jean ve Wanna Be Startin' Somethin''in dinlemeye değer olduğunu söylemiştir.
  Albüm, 1984 Grammy Ödül Töreni'nde "Yılın Albümü" başta olmak üzere 7 ödül alarak rekor kırdı.[
  Aynı şekilde albüm, 1984 Amerikan Müzik Ödüleri'nden 8, 1984 MTV Video Müzik Ödülleri'nden de 3 ödülle ayrıldı.
  Albüm, 7 Şubat 1984'te resmen "Dünya'nın En Çok Satan Albümü" olarak Guinness Rekorları'na işlendi.
  Albüm, tarihte 1 yılın tamamında Billboard 200 listesinde ilk 10'da yer alan 3 albümden biri olduğu gibi,
  37 hafta zirvede, 80 hafta da ilk 10'da yer aldı. Bu başarıyla, albüm, Amerikan müzik tarihinde,
  2 yıl ardarda (1983-1984) en çok satan albüm olmayı başaran ilk ve tek albüm oldu. Albüm, 2005 yılında Amerika'da
  27 milyonluk satışa erişerek, 27 kez platin plak kazandı.
  Albüm, Amerika Birleşik Devletleri dışında da büyük bir ses getirdi ve birçok ülkede zirveye oturdu.
  Bunlardan birisi olan ıngiltere'de albüm 3.7 milyon adet sattı.
  Albüm günümüzde halen popülerdir ve sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde yılda ortalama 130.000 adet satmaktadır.
  2007 yılı itibariyle, albüm, dünya çapında 108 milyonluk bir satışa sahiptir.

  (alıntıdır)
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2009
 12. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 13. EU3

  EU3 Guest

  Blender dergisi, Thriller'dan sonra Jackson'ı "seçkin çağ öncesi pop ikonu" olarak tanıttı.
  The New York Times ise sanatçıyı bir "müzik fenomeni" olarak nitelendirdi ve
  "dünya müzik piyasasında ya Michael Jackson'sındır, ya da başka birisindir." yorumunu yaptı.
  Birçok kişiye göre, Jackson, müzik sanayisindeki görünüşü ve duruşu değiştirdi ve aynı anda hem artistik, hem de kazançlı olabilmeyi başardı.
  Jackson'ın avukatı John Branca, bu konuda Jackson'ın müzik endüstrisinde albüm başına ortalama $2 kazanarak,
  müzik endüstrisinde yeni atılımlara ve oluşumlara sebebiyet verdiğini dile getirdi.
  Thriller albümünün hemen sonrasında, Mayıs 1984'te Jackson'ın oyuncak bebekleri mağazalarda $12'a satılmaya başladı.
  Bunun gibi daha birçok yan piyasanın oluşumunu sağlayan Jackson,
  biyografi yazarı J. Randy Taraborrelli tarafından Amerikan kültüründe büyük değişikliklere yol açan önder olarak tanıtıldı.
  Thriller'ın yayınlandığı sıralarda A&M Records'un başkanı Gil Friesen'ın yazdığı bir köşeyazısına göre Jackson,
  birçok sanayinin gelişmesinde rol oynadı. Aynı şekilde, Time gazetesine göre, Thriller, müzik piyasasındaki en iyi yılların kapısını açtı.
  Thriller albümü, yine Time dergisine göre müzik piyasasındaki güvenin yeniden kurulmasını sağladı ve yeni nesil sanatçılara örnek oldu.

  Thriller'ın yayınlanmasından önce, Jackson, şarkısının MTV ve bunun gibi birçok
  önemli müzik kanalında kliplerinin yayınlanamayacağı konusunda şüpheler duyuyordu.
  Çünkü Jackson bir siyahiydi.Bunun önüne geçmek için devamlı olarak çalışan Thriller ekibi,
  sonunda çareyi, çalıştıkları Columbia Records'un yönetimine giderek durumu anlatmakta buldu.
  Bunun üzerine Columbia'nın yöneticisi Walter Yetnikoff, MTV'ye yazılı bir açıklama göndererek
  "Eğer hiçbir videoyu yayınlamazsanız, size bir daha başka hiçbir video yollamayacağım ve
  o lanet olası isteklerinizi de tüm siyahi topluluğa söyleyeceğim" şeklinde sert bir beyanatta bulundu.
  Bu baskılar sonucu, ilk önce Billie Jean'in videosu MTV'de gösterildi.
  Daha sonra ise aralıklarla Beat It yayınlandı.
  Bu, müzik dünyasında siyahiler için yepyeni kapıların açılmasına ve Prince, Lionel Richie gibi
  siyahi yıldızların halk arasında ilgi görmesine neden oldu.

  Jackson, kliplerindeki dramatik tarzda, özel karakterlere sahip ve olağandışı dans figürleri sayesinde
  MTV aracılığıyla büyük ilgi uyandırdı.Thriller'ın 14 dakikalık kısa-film formatındaki videosu yayınlandığında,
  MTV tüm engellemelerine rağmen, yoğun istekler nedeniyle, saatte ortalama iki defa klibi yayınlamak zorunda kaldı.
  Video o kadar büyük bir etki uyandırdı ki şarkının yayınlanmasından bir süre sonra,
  Thriller albümü, Billboard 200 listesinde tekrar zirveye oturdu.
  Yazar, müzik eleştirmeni ve gazeteci Nelson George, 2004'te "Bizim zamanımızda, Thriller albümünden bir şarkıyı duymak çok güçtü.
  Bizler ancak tekli ve albüm kapaklarına bakarak şarkı hakkında yorum yapardık.
  Her ne kadar MTV, tüm şarkıları yayınladığını öne sürse de,
  Thriller'ın sanatsal değeri bile onların ırkçı tutumlarını yenemedi." şeklinde beyanatta bulundu.
  Albümdeki Thriller adlı şarkı, yıllar boyunca sadece Jackson'a özgü kalsa da,
  Billie Jean gibi klipler defalarca taklit edildi.
  Yine özellikle Thriller'ın video klibi, Hint sinemasında bir klasik haline geldi ve bu sanayideki filmlerin büyük kısmında
  Thriller'ın koreografileri kullanıldı.Seksenlerdeki bir siyahi sanatçıya göre Thriller'ın başarısının ve yaşananların,
  eşi benzeri görülmemişti. The Washington Post gazetesine göre, Michael Jackson, Prince gibi diğer sanatçıların önünü açtı.
  Yine Robert Christgau'ya göre, The Girl Is Mine, ırklararası sevginin destekçisi oldu.

  Albüm, aradan yıllar geçmesine rağmen halen olumlu eleştiriler almaktadır.
  Allmusic'ten Stephen Thomas Erlewine, albüme beş üzerinden beş yıldız vererek, çalışmanın herkese hitap ettiğini belirtmiş ve
  albümdeki ağır funk ve rock motiflerinin harika olduğunu söylemiştir.
  Yine aynı dergi, albümün en iyi şarkılarının Billie Jean ve Wanna Be Startin' Somethin' olduğunu ileri sürmüştür.
  Dergi, bunlara rağmen Thriller'ı gülünç olarak nitelemiştir.
  Slant Magazine, albüme aynı şekilde 5 yıldız vererek Wanna Be Startin' Somethin''in üzerinde özellikle durmuştur.
  Yazar Nelson George, Thriller'ın "Usher, R. Kelly, Justin Timberlake ve diğer birçoğunun ders kitabı" olduğunu söylemiştir.
  Albümün yıllar süren etkisinin ardından, Rolling Stone, albümü
  "Gelmiş Geçmiş En ıyi 500" albüm listesinde 20. sıraya, NARM adlı dernek ise üçüncü sıraya almıştır.
  2008 yılında, albüm 25 yıl aradan sonra bir Grammy Ödülü daha kazanmış ve Amerikan Müzik Derneği tarafından kültürel sembol seçilmiştir.

  Thriller albümü, 2001 yılında, parça sayısı arttırılarak, Thriller: Special Edition adıyla tekrar yayınlandı.
  Bu sürümde albüme yeni kitapçıklar, düzenlemeler ve aralarında "Someone In the Dark", "Carousel" ve
  Jackson'ın orijinal "Billie Jean" demosunun da bulunduğu yeni şarkılar eklendi.
  Bu yeni albümde ayrıca, yapımcılar Jones ve Temperton'un yorumları ve röportajları da yer almaktaydı.
  2008 yılında ise Epic Records, Thriller 25 adında yeni bir sürüm yayınlama kararı aldı.
  Albüme, eski şarkıların düzenlenmiş sürümlerinin yanı sıra yedi yeni şarkı daha eklendi.
  Albümde ayrıca Akon, Fergie, will.i.am ve Kanye West gibi yeni nesil sanatçılar, eski şarkıları yeniden yorumladılar.
  Albümün üç videodan oluşan bir DVD sürümü de bulunmaktadır.
  Thriller 25'ten, Akon destekli Wanna Be Startin' Somethin' 2008 ve will.i.am destekli The Girl Is Mine 2008 olmak üzere sadece 2 tekli yayınlandı.
  Thriller 25, yeni sürüm bir albüm olmasına rağmen, sekiz Avrupa ülkesinde bir numaraya, Billboard 200 listesinde iki,
  ıngiltere listelerinde ise üç numaraya oturdu.
  Albüm, ayrıca 30 ülkede ilk 10'a girdi. Thriller 25, 11 ülkede altın, Fransa'da 2 kez altın ve Polonya'da platin plak kazandı.

  (alıntıdır)
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2009
 14. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 15. EU3

  EU3 Guest

  [​IMG]

  Bad, Michael Jackson'ın 1987'de çıkan albümüdür.
  "Thriller" albümünün başarısının ardından Quincy Jones'la son ortaklık olan "Bad",
  tüm dünyada 32 milyonluk satış rakamıyla "Thriller" albümünden sonra Jackson'ın en başarılı ikinci albümüdür.

  Sanatçı 2001'de "Off the Wall", "Thriller" ve "Dangerous" albümüyle birlikte bu albümünde yeniden düzenlemiş ve
  çıktığı dönemde albüme alınmayan bazı yeni şarkıları içeren,
  yapımcı Quincy Jones'la yapılan bazı röportajların da bulunduğu yeni özel sürümünü yayınlamıştır.
  Bu sürümün kapağında arka plan beyaz yerine siyah renk olarak düşünülmüştür.
  Ayrıca albüm çıktığı yılın en çok satılan albümü olmuştur.
  Michael Jackson "Bad" albümünden 5 şarkıyla listelerde 1 numaraya yükselmiş ve günümüzde de koruduğu geçilmesi zor bir rekor kırmıştır.

  BAD (albüm)

  "Bad"
  "The Way You Make Me Feel"
  "Speed Demon"
  "Liberian Girl"
  "Just Good Friends"
  "Another Part of Me"
  "Man in the Mirror"
  "I Just Can't Stop Loving You"
  "Dirty Diana"
  "Smooth Criminal"
  "Leave Me Alone"

  [​IMG]

  Dangerous, 1991 çıkışlı bir Michael Jackson albümüdür.
  Albüm New Jack Swing tarzında hazırlanmıştır.
  "In the Closet", "Remember the Time", "Jam" ve "Black or White" adlı parçalar albümde yüksek başarı elde etmiş şarkılardır.
  Albüm, ayrıca en çok satmış New Jack Swing tarzda albümdür ve tüm zamanların en hızlı satan albümüdür.
  Dangerous, 37 günde 14 milyon kopya sattı ve 1992 yılının en çok satılan albümü oldu.

  DANGEROUS (albüm)
  "Jam" (Rene Moore, Bruce Swedien, Michael Jackson, Teddy Riley)
  "Why You Wanna Trip on Me" (Teddy Riley, Bernard Belle)
  "In the Closet" (Michael Jackson, Teddy Riley)
  "She Drives Me Wild" (Michael Jackson, Teddy Riley.)
  "Remember the Time" (Teddy Riley, Michael Jackson, Bernard Belle)
  "Can't Let Her Get Away" (Michael Jackson, Teddy Riley)
  "Heal the World" (Michael Jackson)
  "Black or White" (Michael Jackson)
  "Who Is It" (Michael Jackson)
  "Give in to Me" (Michael Jackson, Bill Bottrell)
  "Will You Be There" (Michael Jackson)
  "Keep the Faith" (Glen Ballard, Siedah Garrett, Michael Jackson)
  "Gone Too Soon" (Larry Grossman, Buz Kohan)
  'Dangerous'

  [​IMG]

  HIStory - Past, Present and Future, Book I, ABD'li pop şarkıcısı
  Michael Jackson'ın eski şarkılarıyla yeni şarkılarını birlikte bulundurduğu yarı derleme albümdür.
  1995 yılında çıkarılan albümün en tanınmış şarkılarından biri "They Don't Care About Us"tır.
  Birinci disk eski, ikinci disk yeni şarkılardan oluşmaktadır.
  Klip olarak They Don't Care About Us, You Are Not Alone ve Earth Song çekilen klipler arasındadır.
  Ayrıca Jackson'in kardeşi Janet Jackson ile çektiği "Scream" klibi 7,000,000 dolara mâl olmuştur.
  Böylece bu klip tarihte çekilen en pahalı klip olmuştur.

  HIStory World Tour - Michael Jackson'ın albümünü satışa sürdükten sonra
  çıktığı ve kendi turları içinde en fazla seyirci çekme rekoru olan dünya turnesi.

  HISTORY (albüm)
  disk-1
  "Billie Jean"
  "The Way You Make Me Feel"
  "Black or White"
  "Rock with You"
  "She's out of My Life"
  "Bad"
  "I Just Can't Stop Loving You"
  "Man in the Mirror"
  "Thriller"
  "Beat It"
  "The Girl Is Mine"
  "Remember the Time"
  "Don't Stop 'Til You Get Enough"
  "Wanna Be Startin' Somethin'"
  "Heal the World"

  disk-2
  "Scream" (Janet Jackson ile)
  "They Don't Care About Us"
  "Stranger in Moscow"
  "This Time Around"
  "Earth Song"
  "D.S."
  "Money"
  "Come Together"
  "You Are Not Alone"
  "Chilhood"
  "Tabloid Junkie"
  "2 Bad"
  "History"
  "Little Susie"
  "Smile"

  [​IMG]

  Blood on the Dance Floor, Michael Jackson'ın 1997'de piyasaya sürdüğü düzenleme albümü.
  HIStory'deki şarkıların değişik hallerinin yanı sıra yeni şarkılar da bu albümde yer almıştır. Uzunluğu 75:57'dir.

  Blood on the Dance Floor (remiks albümü)
  Blood on the Dance Floor
  Morphine
  Superfly Sister
  Ghosts
  Is It Scary
  Scream (yavaşlatılmış sürüm)
  Money
  2 Bad
  Stranger in Moscow
  This Time Around
  Earth Song
  You Are Not Alone
  HIStory
   
 16. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 17. EU3

  EU3 Guest

  [​IMG]
  Invincible, pop şarkıcısı Michael Jackson'ın 1997-2001 yılları arası kaydettiği ve 30 Ekim 2001'de piyasaya sürdüğü albüm.
  Toplam uzunluğu 77 dakika 8 saniyedir. Michael Jackson'ın bu albümü 13 ülkenin pop müzik listesinde 1 numaraya oturmuştur.
  Albüm hakkında [değiştir]Şarkılar tekli olarak piyasaya sürülmüştür.
  Ayrıca "You Rock My World" ve "Cry" parçalarının klipleri mevcuttur.
  "Cry" klibinde Michael Jackson bizzat oynamamıştır, el ele tutuşup birlik olarak, dünyanın çevresini saran insanları göstermektedir.
  "You Rock My World" klibi ise bir çok kişinin bilmediği gizli bir ayrıntıyı saklamaktadır:
  Geçmişteki kliplerine göndermeler içerir (Smooth Criminal, Jam, The Way You Make Me Feel).
  Albüme alınmayan, Backstreet Boys tarafından da sonradan yorumlanan,
  son derece hareketli bir parça ünvanına sahip "Shout" isimli parçada Michael Jackson'ın soluğundan,
  hareketli New Jack Swing alt yapısı üzerine kesif Rock kokulu bir vokal sezinlenmektedir.
  Bu şarkı, Cry teklisinin B yüzünde yer almıştır.
  Ayrıca, Michael Jackson'ın bu albüm için yaklaşık 100 adet parça kaydettiği bilinmektedir.
  Tamamlanamadığı için her iki tarafın hayranlarını bir hayli üzen Seeig Voices şarkısı bir Ray Charles düetidir.
  Albümün bir başka özelliği, Norveç doğumlu Ganalı bir genç olan
  Benjamin Hermansen'in Neo-nazi bir çete tarafından 2001'de öldürülmesi üzerine Jackson tarafından Hermansen'e ithaf edilmesidir.

  INVINCıBLE (albüm)
  Unbreakable
  Heartbreaker
  Invincible
  Break of Dawn
  Heaven Can Wait
  You Rock My World
  Butterflies
  Speechless
  2000 Watts
  You Are My Life
  Privacy
  Don't Walk Away
  Cry
  The Lost Children
  Whatever Happens (Santana ile)
  Threatened

  [​IMG]
  Number Ones (albüm), ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson'ın 18 Kasım 2003 tarihinde piyasaya sürdüğü ve
  eskiden 1 numara olmuş olan şarkıları yayımladığı albüm.
  Albüm 4 ayrı kapak tasarımıyla piyasa çıkmıştır.
  R. Kelly bestesi olan "One More Chance" isimli yeni bir single'da içeren albüm,
  ıngiltere'de başta olmak üzere tüm dünyada iyi bir satış rakamına ulaşmıştır.
  (6.5 milyon) Aynı isimli ve içerikli DVD olarakta piyasa sürülen albümün
  Amerika sürümlerinde Jackson'ın ilk 1 numaralı hiti olan "Ben" şarkısının canlı kaydı, "Human Nature" yerine bulunmaktadır.

  NUMBER ONES (albüm)
  "Don't Stop 'Til You Get Enough (Radio Edit)"
  "Rock with You"
  "Billie Jean"
  "Beat It"
  "Thriller (Radio Edit)"
  "Human Nature" ^
  "Bad"
  "The Way You Make Me Feel"
  "Man in the Mirror"
  "Smooth Criminal"
  "Dirty Diana"
  "Black or White (Radio Edit)"
  "You Are Not Alone (Radio Edit)"
  "Earth Song (Edit)"
  "Blood on the Dance Floor (Radio Edit)"
  "You Rock My World (Radio Edit)"
  "One More Chance"

  [​IMG]

  Michael Jackson: The Ultimate Collection, Michael Jackson'ın biri DVD,
  beş disk halinde 16 Kasım 2004 tarihinde piyasaya sürdüğü albüm.
  Ağustos 1969-Eylül 2004 arası tüm şarkılarını bu albüme koymuştur.

  Michael Jackson: The Ultimate Collection
  disk-1
  "I Want You Back"
  "ABC"
  "I'll Be There"
  "Got to Be There"
  "I Wanna Be Where You Are"
  "Ben"
  "Dancing Machine"
  "Enjoy Yourself"
  "Ease on Down the Road"
  "You Can't Win"
  "Shake Your Body "
  "Shake Your Body" (diğer versiyonu)
  "Don't Stop 'Til You Get Enough"
  "Rock with You"
  "Off the Wall"
  "She's Out of My Life"
  "Sunset Driver"
  "Lovely One"
  "This Place Hotel"

  disk-2
  Wanna Be Startin' Somethin'"
  "The Girl Is Mine" - Paul McCartney ile
  "Thriller"
  "Beat It"
  "Billie Jean"
  "P.Y.T. (Pretty Young Thing)"
  "Someone in the Dark"
  "State of Shock"
  "Scared of The Moon"
  "We Are the World"
  "We Are Here to Change the World"

  disk -3
  "Bad"
  "The Way You Make Me Feel"
  "Man in the Mirror"
  "I Just Can't Stop Loving You"
  "Dirty Diana"
  "Smooth Criminal"
  "Cheater"
  "Dangerous"
  "Monkey Business"
  "Jam"
  "Remember the Time"
  "Black or White"
  "Who Is It"
  "Someone Put Your Hand Out"
  disk-4
  You Are Not Alone"
  "Stranger in Moscow"
  "Childhood"
  "On the Line"
  "Blood on the Dance Floor"
  "Fall Again"
  "In the Back"
  "Unbreakable"
  "You Rock My World"
  "Butterflies"
  "Beautiful Girl"
  "The Way You Love Me"
  "We've Had Enough"
  disk-5 (DVD)
  Jam"
  "Wanna Be Startin' Somethin'"
  "Human Nature"
  "Smooth Criminal"
  "I Just Can't Stop Loving You"
  "She's Out Of My Life"
  "I Want You Back"
  "I'll Be There"
  "Thriller"
  "Billie Jean"
  "Working Day and Night"
  "Beat It"
  "Will You Be There"
  "Black or White"
  "Heal the World"
  "Man in the Mirror"
   
 18. 22 Nisan 2009
  Konu Sahibi : EU3
 19. EU3

  EU3 Guest

  [​IMG]

  The Essential Michael Jackson, Michael Jackson'ın 19 Temmuz 2005'te çıkardığı ve
  Invincible'dan sonraki tüm albümler gibi eski şarkılarını içeren albüm.
  Uluslararası" ve "Amerikan" sürümleri bulunmaktadır. Her iki sürüm de iki diskten oluşmaktadır.

  Uluslararası sürüm

  The Essential Michael Jackson
  disk-1
  "I Want You Back" (The Jackson 5) – 2:58
  "ABC" (The Jackson 5) – 2:57
  "The Love You Save" - (The Jackson 5) – 3:05
  "Got to Be There" – 3:25
  "Rockin' Robin" – 2:32
  "Ben" – 2:46
  "Blame It on The Boogie" (The Jacksons) – 3:30
  "Shake Your Body" (The Jacksons) – 3:45
  "Don't Stop 'til You Get Enough" – 3:56
  "Off the Wall" – 3:46
  "Rock with You" – 3:23
  "She's Out of My Life" – 3:37
  "Can You Feel It" (The Jacksons) – 3:50
  "The Girl Is Mine" (Paul McCartney ile) – 3:41
  "Billie Jean" – 4:52
  "Beat It" – 4:18
  "Wanna Be Startin' Somethin'" – 4:17
  "Human Nature" – 3:45
  "P.Y.T. (Pretty Young Thing)" – 3:58
  "I Just Can't Stop Loving You" (Siedah Garrett ile) – 4:11
  "Thriller" – 5:14

  disk-2 "
  Bad" – 4:06
  "The Way You Make Me Feel" – 4:26
  "Man in the Mirror" – 5:18
  "Dirty Diana" – 4:40
  "Another Part Of Me" – 3:46
  "Smooth Criminal" – 4:17
  "Leave Me Alone" – 4:39
  "Black or White" – 3:21
  "Remember the Time" – 3:59
  "In The Closet" – 4:48
  "Who Is It" – 3:59
  "Heal the World" – 6:24
  "Will You Be There" – 3:40
  "You Are Not Alone" – 4:55
  "Earth Song" – 5:02
  "They Don't Care About Us" – 4:44
  "You Rock My World" – 5:08

  Amerikan sürümü
  disk-1
  "I Want You Back" (The Jackson 5)
  "ABC" (The Jackson 5)
  "The Love You Save" - (The Jackson 5)
  "Got to Be There"
  "Rockin' Robin"
  "Ben"
  "Enjoy Yourself" (The Jacksons)
  "Blame It on The Boogie" (The Jacksons)
  "Shake Your Body (Down to the Ground)" (The Jacksons)
  "Don't Stop 'til You Get Enough"
  "Off the Wall"
  "Rock with You"
  "She's Out of My Life"
  "Can You Feel It" (The Jacksons)
  "The Girl Is Mine" (With Paul McCartney)
  "Billie Jean"
  "Beat It"
  "Wanna Be Startin' Somethin'"
  "Human Nature"
  "P.Y.T. (Pretty Young Thing)"
  "Thriller"

  disk-2
  "Bad"
  "I Just Can't Stop Loving You"
  "Leave Me Alone (song)|Leave Me Alone"
  "The Way You Make Me Feel"
  "Man in the Mirror"
  "Dirty Diana"
  "Another Part Of Me"
  "Smooth Criminal"
  "Black or White"
  "Heal the World"
  "Remember the Time"
  "In The Closet"
  "Who Is It"
  "Will You Be There"
  "Dangerous"
  "You Are Not Alone"
  "You Rock My World"

  [​IMG]


  Thriller 25 pop müzik şarkıcısı Michael Jackson'ın aslen 1982'de çıkarmış olduğu
  Thriller albümünün yeni şarkılarla desteklenerek 11 Şubat 2008 tarihinde piyasaya sürülmüş sürümüdür.
  Bu albümde yeni şarkılar da yer almıştır. Türkiye'ye 18 Şubat 2008'de gelmiştir.
  Bu albümde Michael Jackson yeni neslin en başarılı prodüktör ve şarkıcılarıyla birlikte çalışmıştır.
  Michael Jackson'un bu albümünde birlikte çalıştığı isimler şunlar; Akon, will.i.am, Kanye West ve Fergie.
  Bu albümde Thriller döneminde yazıp, bestelediği fakat o dönem Thriller albümüne koymadığı şarkılara da yer verildi.
  Ayrıca Thriller albümündeki şarkılara çekilmiş olan klipleri barındıran bir DVD de albümle birlikte yayınlandı.
  Bu DVD'de kliplerin yanı sıra Michael Jackson'un 16 Mayıs 1983 tarihinde Motown'un
  25.yıl kutlamaları esnasında sergilediği Billie Jean şarkısı eşliğinde ilk kez Moonwalk (ay yürüyüşü) yaptığı performans da yer alıyor.
  Şu ana kadar çıkan singlelar:
  The Girl is Mine 2008 (will.i.am ile)
  Wanna be Startin' somethin' 2008 (Akon ile)
  Michael Jackson için bir dönüş niteliği taşıyan bu albüm aynı zamanda stüdyo albümü olarak da kabul edilmektedir,
  çünkü yeni çalışmalar bu albümde yer almaktadır.

  Disk 1
  Wanna Be Startin' Somethin' (Jackson)
  Baby Be Mine (Rod Temperton)
  The Girl Is Mine (Jackson)
  Thriller (Temperton)
  Beat It (Jackson)
  Billie Jean (Jackson)
  Human Nature (Steve Porcaro & John Bettis)
  P.Y.T. (Pretty Young Thing) (James Ingram, Quincy Jones)
  The Lady in My Life (Temperton)
  Vincent Price {Bonus)
  The Girl Is Mine (2008)- will.i.am ile düet
  P.Y.T. (Pretty Young Thing) (2008) will.i.am ile düet
  Wanna Be Startin' Somethin' (2008)-Akon ve will.i.am ile düet
  Beat It (2008) -Fergie ile düet
  Billie Jean (2008)- Kanye West'in düzenlemesi
  For All Time (Thriller ya da Dangerous döneminden albüme alınmamış bir parça, yeni vokallerle piyasaya sürüldü.)
  Got The Hots (sadece Japonya için)

  Disk 2 (DVD)
  Beat it(Klip)
  Billie Jean(Klip)
  Thriller(Klip)
  Billie Jean;Motown`25 konser(ılk ay yürüyüşünü yaptığı konser)

  [​IMG]

  Visionary: The Video Singles, Michael Jackson'ın eski şarkılarını topladığı albüm.
  Sony BMG ile çıkarmıştır. Hepsi video halindedir. Yani Visionary bir video albümüdür.

  DualDisc teknolojisinin kullanıldığı ilk albüm/single ve single box olma özelliğine sahiptir.
  Bu teknoloji çift yüzlü disk teknolojisidir fakat bir yüzü DVD diğer yüzü CD olma özelliğine sahiptir.
  Bu 20 cd'lik setteki singlelar hem parçanın orijinal veriyonunu, hem videosunu, hem bir kaç mix veya enstrumental versiyonunu içermektedir.
  Ayrıca her karton cd zarfının içine ayrıca göbeği delik eskitilmiş bir kâğıt zarfla yerleştirilmiş olan cdlere LP havası verilmiştir.