microgynon doğum kontrol hapı kullanan var mı?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve canbatu tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : canbatu
  1. canbatu

canbatu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar eczacı tanıdığımızın tavsiyesi ile bu hapa başladım 2 gün oldu içeli acaba kullanan varmı nasıl tavsiye edermisiniz yan etkileri çok mu teşekkürler

2. 16 Şubat 2009
  3. nizarcaja

nizarcaja Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu ilacı sağlık ocakları bedava veriyor. bne de salı günü kullanmaya başlayacağım.inşallah çok yan etkisi olan bir ilaç değildir.

4. 16 Şubat 2009
  5. zeynep1978

zeynep1978 canım kızım benimle:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Ben 1 yıl kullandım kızlar
    kilo başağrısı sinir yaptı 1 yıl kullandıktan sonra bıraktım 7 ay bitti korunmayalı bırakalı bekliyoruz artık kısmet

6. 24 Şubat 2009
  7. crocusu

crocusu Rabbim şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    slm bende kulalnıyorum o ilacı 6 aydır çok memnunum hiçbir yan etkisi bende çıkmadı birkaç kez atlamama rahmen kaza durumuda olmadı

8. 24 Şubat 2009
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bu ilacı sağlık ocakları da veriyor.

fakat eczaneden direk almak yerine kadın doğuma gidip hormon testi yaptırsanız hormon seviyenize göre hap kullanırdınız.
    benim bazı hormonlarım düşük çıktı o yüzden gynelle verdi dr. 3 ayda bir hala test yaptırıyorum.
    ilk başladığımda 1 buçuk ay ateşlenme yanma yaptı. sona alıştım 10 ayı geçti 11. kutuya başladım

10. 16 Mart 2009
  11. demet26

demet26 Guest

Merhabalar,
    Ben ilk olarak yasmin kullanıyordum fakat aşırı derecede mide bulantısı yapıyordu hatta bi gün çok kötü oldum ve sonrasında kullanmayı bıraktım.Bu ay microgynon kullanmaya başladım.ilk hafta gayet iyiydim sadece göğüslerimde büyüme ve hassasiyet oluştu.ikinci hafta mide bulantılarım başladı ve bugün çok fena oldum.ben bugün itibariyle bırakıp,doktora başvuracağım.umarım benim çektiğim sıkıntıları çekmezsiniz..

12. 18 Kasım 2009
  13. radyolog

radyolog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende bu hapı kullanmaya başladım 2 ay oldu fakat ik tablet bittikten sonra 4. gün kirli kan diye tabir edilen lekelenme oldu ertesi gün normal adet kanaması oldu ama yanlızca bir gün sürdü pet bile çok batmadı ertei gün bitti ve ben 2, tablete başladım ve hala normal olarak adet olmadım sizce bu ara kanama olabilirmi ben daja önce hiç hap kullanmadım ve bu konularda fazla bilgim yok kullanan arkadaşlar normal adet görüyormusunuz valla ben yavaştan korkmaya başladım hamile kalmamışımdır umarım o kanamadan sonra hiç ilişki olmadı bu arada

14. 11 Ocak 2010
  15. nilsena

nilsena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    455
    Ödül Puanları:
    123
    canım bende ilk kutuyu bitirdim ve bir ay boyunca ara kanamalar oldu reglimde normalinden dört gün önce geldi ve çok az oluyo.bakalım ikinci kutuya başlıycam iki gün sonra.

16. 11 Ocak 2010
  17. ruzenin

ruzenin minikmisafir.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben bu hapı 3 yıl boyunca kullandım...hiçbir yan etkisini görmedim ,üç yılın sonunda hamile kalmak istediğim zaman bıraktım ve üç ay içinde hamile kaldım ...
    bana bu hapı kızılayda doktor vermişti,sanırım etksisi en hafif olan hap buymuş,ne kilo,ne tüğllenme yaptı...

18. 23 Şubat 2011
  19. nurshenn

nurshenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sivilceye iyi geliyor mu microgynon kullananlar