microsoft şirketinde temizlikçi

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve Anuska tarafından 20 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  20 Nisan 2007
  Konu Sahibi : Anuska
 1. Anuska

  Anuska Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.215
  Beğenildi:
  62
  Ödül Puanları:
  148
  Uzun süre işsizlikten sonra, genç adam Microsoft şirketinde temizlikçi olarak işe kabul edilmişti. Personel müdür yardımcısı, işe giriş işlemleri için birkaç belge getirmesi gerektiğini söyleyip ekledi:

  "Bana e-posta adresinizi verirseniz" dedi. "Size getirmeniz gereken belgelerin listesini gönderirim."

  Temizlikçi adayı, boynunu büktü:

  "Benim e-posta adresim yok, efendim" dedi. "Çünkü henüz bir bilgisayanm bile yok."

  Microsoft yetkilisi bu cevaptan hiç memnun kalmamıştı-. "Bir e-posta adresiniz olmadığına göre, Microsoft gibi bir şirkette çalışmaya hak kazanamayacağınızı söylemek zorundayım. Sizi işe almamız mümkün değil!"

  İş bulma sevincini bir anda yitiren adam, tüm serveti olan on dolarıyla ne yapacağını kara kara düşünerek Microsoft binasından ayrıldı.

  Bütün parasıyla domates satın aldı, sonra da kapı kapı dolaşarak bunları satmaya başladı. Akşam olduğunda serveti bir kat artmış, cebindeki on dolan, yirmi dolara çıkmıştı. Adam bu işi üç gün üst üste yaptıktan sonra servetinin 160 dolara yükseldiğim görünce, bundan böyle geçimini domates alım satım işinden sağlamaya karar verdi.

  Her sabah, evden biraz daha erken çıkıyor, biraz daha geç dönüyor ve parasını ise her gün bir kat daha artırıyordu. Kısa bir süre sonra işini daha da büyüttü. Önce bir el arabası, daha sonra bir kamyon satın aldı.

  Aradan beş yıl geçtiğinde, genç işadamı eyaletin en büyük gıda dağıtım şirketlerinden birini kurmuştu. Bir gün hem şirketim, hem de kendisini ve ailesini sigortalamaya karar verdi. Sigorta poliçesini hazırlayan acente görevlisi, gerekli kâğıtların doldurulmasından sonra ondan, e-posta adresim istedi:

  "Bize e-posta adresinizi verirseniz, hazırlayacağımız ödeme planını size gönderirim" dedi.

  Büyük işadamı omuzlanm kaldırarak cevap verdi: "Benim e-posta adresim yok ki!"

  Duyduğuna inanamayan sigortacı, başını masanın üstündeki kâğıtlardan kaldırdı ve adama hayran hayran bakarak:

  "Çok ilginç, e-posta adresiniz olmadığı halde bu kadar büyük bir şirketin sahibisiniz" dedi. "Ya bir de e-posta adresiniz olsaydı? Kim bilir o zaman ne olurdunuz?"

  Adam, buruk bir gülümsemeyle: "Ben ne olacağımı çok iyi biliyorum" karşılığını verdi, "Microsoft şirketinde temizlikçi!"
   
 2. 24 Nisan 2007
  Konu Sahibi : Anuska
 3. nilser

  nilser Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  58
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  süper ya bayılıyorum bu hikayeye sağol