Mide ile İlgili Rahatsızlıklarımız İçin Bitkisel Öneriler Nedir?

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve Askisi tarafından 31 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : Askisi
  1. Askisi

Askisi Kizimiz ile cekirdek aile Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    2-3 sene evvel mideden rahatsiz oldum : 2 ay kadar her sabah affedersiniz ne yersem çikarirdim. Doktor stresten böyle oluyor demisti. Evet stresten olsa gerek çünkü bir iki ay sonrasinda imtahanlarim vardi...Bide annemin tarafindan yani 2 teyzem, annemin 2-3 teyzesi de ayni durumdan sikayet ediyorlardi yani genetik oldugunu biliyorum. Ben o zaman biraz yatistirici haplar kullandim ama anladim ki kendim bu stresi yenmem gerekiyor haplari birakip stresimi yendim. Imtihani da kazandim:hooray:. Simdi sadece zamaninda birseyler yemezsem rahatsiz oluyorum acikiyorum midem bulaniyor o zaman ; yedigimde gegiremezsem rahatsiz oluyorum gegirdikten sonra rahatim ; streslendigim zaman veya birseye üzüldügüm zamanda midem bulanir, sanki çikaracagim gibi oluyortatlicadiarzu...papatya çayinin iyi geldigini biliyorum, mide yanmasi veya bulantisi oldugunda papatya içerim rahatlatir. üzücü haber dinlememeye çalisirim, streslenmemeye...sizce baska ne yapmaliyim veya benim durumunda olanlar varmi?

2. 31 Ağustos 2007
  3. ebrum

ebrum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    aynı durum bendede var bana dr kesınlıkle ılaç kullanma dedı ve kullanmaıyorum rahatım ama benım mıdemde ılaca bağlı yara oluşmuş inşallah geçer dua edın
    ama dr banada stersten dedı eğer bıseye uzulursem hemen cıkarıyorum ağır bışey yersemde bulantı ve ağrıdan öluyorum
    ne yıceğimi ne yapacağımı sasırdım bakalım 2 aylık bı tedavıye başladım ınsallah ii sonuç alırım

4. 31 Ağustos 2007
  5. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bana doktor demisti endoskopi yapalim diye ben korkudan istemedim zaten biliyorum stresten oldugunu ondan yapmadim. sizlere de geçmis olsun kizlar çaylara devam :KK66:

6. 31 Ağustos 2007
  7. xoxzlem61-41

xoxzlem61-41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Selam lazgülü61. Hemşeriyiz. Ben de bu midemden bıktım. Ama ne yapayım lazım bana:)yoksa atacağım ama lazım işte.Şaka biyana ben de herşeyi yiyemiyom.mesela lahana falan dokunuyo.ne yapalım.Ve stres gerçekten etkiliyor.Rahat olmak lazım.Sevgilerle

8. 31 Ağustos 2007
  9. xoxzlem61-41

xoxzlem61-41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    trabzonluyum semracığım,dün üye oldum.Sevgilerle

10. 31 Ağustos 2007
  11. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende malesef:KK43:( sınav korkusundan ülser oldum ve çok zor olsada endoskopi çektirdim şuan sınavı kazandım ama sağlığımı kaybettim:KK43:( bakalım ilaç kullanıyorum işallah geçer papatyayıda deneyeceğim a.s.

12. 31 Ağustos 2007
  13. kar tanesi

kar tanesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende ayni durumdayim ama bende bulanti cok hafif oluyo.. Yemeklerden sonra cok afedersiniz gegirme, mide agrisi bazen eksime ve yanma oluyo.. Endoskopi yapildi (cok kolay oldu hic korkmayin tamamen bayiltilarak oldu ve 1 saatte kendime geldim hic bisey hissetmedim bazi hastaneler oyle yapiyo) ve gastrit teshisi kondu. Nerdeyse hersey yasak bazen yiycek bisey bulamiyorum o dokunur bu dokunur..
    Mide sikintilarimizin olmamasi icin; birincisi stressiz yasamaya calisicaz ikincisi ac kalmayip siksik yiyip mideyi bos birakmiycaz ucuncusu de mutlaka perhizimize dikkat edicez..

14. 1 Eylül 2007
  15. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106

Besikdüzü'nden :KK66::teytey:

16. 1 Eylül 2007
  17. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Evet sik sik yedigimde rahatim ama bak az kaldi ramazan geldi nasil olacak nasil oruç tutacagim???Geçen sene tutamadim vallah denedim olmadi rahatsiz oldum. Doktora gitsem acaba rahatlatici yani aciktirmayacak bir ilaç olsa ha bide ben streslendigimde de öyle oluyorum ya...e benim seneye dügünüm var ben ne yapicam o zaman...OFFFFFFFFFFFF onu düsünüyorum helede ilk gecede!!!!!!!:eek::sm_confused:

18. 2 Eylül 2007
  19. BULUTT

BULUTT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    aynı durumdayım midemde fıtık ve reflü var sinirlenince üzülünce anında kusuyorum.hortumda yuttum herşeyi yaptım.ama çok hassasım.yengeç burcuyum bu hastalığın ilacı sadece moral