Mide Pili, Hepimiz Için Geleceğin Yöntemi Mi?

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve dione tarafından 26 Haziran 2007 başlatılmıştır.

26 Haziran 2007
    Konu Sahibi : dione
  1. dione

dione Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    MİDE PİLİ:Hepimiz İçin Geleceğin Yöntemi mi?
    Gün boyunca,bizi yemeğe zorlayan bir sürü sinyal alıyoruz:Hamburger reklamları,açık büfe promosyonları,açılmamış şekerleme paketleri.Ama gelecekteki kilo kontrol yöntemleri,bir mesaj ulaştırma sistemi halinde gelerek,beynimize tok olduğumuz mesajını gönderebilir.Bu sistem, tıpkı baypas yöntemleri gibi geliştirildi;ülser hastalığı üzerinde çalışan cerrahlar tarafından.Vagüs sinirini kestiklerinde ,beynin artık asit üretmesi için mideye sinyal vermediğini ve bağırsak büzülmelerinin yavaşladığını fark ettilerBunun sonucu olarak,Vagüs sinirinin ortadan kalkması bağırsağı uyutuyordu ve doktorlar bu mesaj kontrol edilebildiği takdirde,doyum duygusunun da kontrol edilebileceği sonucuna vardılar.
    Bunu yapmak için,bilim adamları mideye,vagüs sinirinin yanına yerleştirilebilecek bir mide pili geliştirdiler.Bu pil beyne daima tok olduğunuz mesajını gönderebiliyor.Dolayısıyla doyduğunuzu hissetmeniz için çok daha az elmalı turta yetecek ve sadece bir dilim yemenize rağmen kendinizi ziyafet çekmiş gibi hissettireceği için pil sayesinde çok fazla kalori almayacaksınız.
    Klinik deneyler sürüyor ve mide piliyle ilgili asıl heyecan verici nokta,ortada kalan kişiler için asıl cevabı sunacak olması;yani diyet programı duraksadığında hâlâ hayal kırıklığına uğratacak kadar şişman olan ama diğer ameliyat türlerinin risklerini almasına gerek olmayan kişiler için.Daha da iyisi ihtiyaçlarınıza uygun olarak sinyal gönderecek şekilde ayarlanabilecek.Bu nekadar işe yarar?Henüz bilmiyoruz ama ilk raporlar,sınırlayıcı yöntemler kadar etkili olmadığını gösteriyor;yine de hiçbir organ manipüle edilmediği veya kesilmediği için, riski az.Zaman içinde endoskopik olarak bile yerleştirilebilir.Dahası onun ardından gelecek olanlar ve yeni teknolojiler,her kilo sorununu sorun olmaktan çıkarabilir.

Alıntı
    Siz Diyettesiniz
    Prof.Dr.Mehmet Öz

2. 15 Haziran 2014
  3. 7prenses7

7prenses7 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    merhabalar mide pili taktırmak istiyorum bu konuda bilgisi olan varmı ? lütfen beni bilgilendirin :KK3:

4. 22 Temmuz 2014
  5. bebekevinora

bebekevinora Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    teknoloji bu konuda da kendini gösteriyor ama ben cesaret edemezdim sanırım.