Mide yanması yaşayan varmı :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Strawberry_83 tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

30 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Strawberry_83
  1. Strawberry_83

Strawberry_83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    slm arkadaşlar 11 haftalık hamileyim ve midem yanmaya başladı yediklerim ağzıma geliyo ve beni çok rahatsız ediyor bütün gün sürüyor çare bulan ve yaşayanlar varmı?

2. 1 Mayıs 2008
  3. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım o sorun bende de var.miğde yanması başladı ama bulantılarım azaldı allahtan.ben miğdem yanında bir tane rennie atıorum agzıma çok iyi geliyor.tavsiye ederim.bu arada doktoruma sordum bir sakıncası yokmuş Şeniz

4. 1 Mayıs 2008
  5. ilk başlarda mide bulantısı ile birlikte acayip bi yanma hissediyordum bende ama artık bulantıda yanmada gecti biraz yediklerime dikkat ettim acaba etkisi oluyor mu diye mesela susamlı yiyecekler özellikle simit ben cok yerdim ve yanmaya onun büyük etkisi oldugunu anladım dr da aynı şeyi söyledi susamlı yiyeceklerden uzak duruyorum artık ve birde baharatlı şeylerden ne kadar sevsemde artık yemiyorum şimdi gayet iyiyim hamişler

6. 1 Mayıs 2008
  7. canımcım bu arada bi kızın olacakmış tebrik ederim seni allah saglıklı bi bebiş verir inşallah
    :KK46:

8. 1 Mayıs 2008
  9. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım benim umarım seninkide kzı olur sırnaşık şey bu arada kesinlikle söylediklerine katılıyorum.susamlı yiyecekler acaip bir yanma yapıyor.bende artık simiti hayatımdan çıkarttım canım.sedacım seninde dikkat etmen lazım.mayalı bişi yemiceksin falan.dikkat et canım a.s.

10. 1 Mayıs 2008
  11. minik81

minik81 cennet kokulum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yanma olsa keşke ahh ahh yanma kusma ne zaman geçicek midende hiç bişey durmuyo :KK43: midem acıyo artık çok yaramaz olcak sanırım bu çocuk :KK43:

12. 2 Mayıs 2008
  13. fater

fater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende de aynı sıkıntı var kızlar bir başka sitede okumuştum 10. ve 11. haftanın özellikleri arasında mide yanması ve ekşimesi yazıyordu
    yani hepimiz için normal bir durum
    ama çok zor ne yesek midemize yaranamıyoz demi kızlar

14. 2 Mayıs 2008
  15. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar valla bende çekiyorum miğde yanmasını ama bana rennie çok iyi geliyor kesinlikle tavsiye ederim.doktorunuza da sorabilirsiniz bir sakıncası yok bebişimiz için.boşuna çekmeyin derim ben size.benim bir de miğdem agrıyor.o daha kötü ülser var bende.ona hiç çözüm yok :çok üzgünüm:

16. 2 Mayıs 2008
  17. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    mide yanması için ben de rennie kullanıyorum ve kesinlikle işe yarıyor. Dediğiniz gibi en önemlisi ise yiyeceklere dikkat etmek. İlk zamanlarda ben de ne zaman simit yesem midemin yandığını fark ettim o günden beri simit yemiyorum. Bunun haricinde portakal, greyfurt gibi asitli meyveler de mide yanması yapıyor.

18. 10 Mayıs 2008
  19. dafidaf

dafidaf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ay ben salak gibi her sabah simit yiyom bide yhaaaa :KK43:(( o yüzdenmiş demek peki bulantı için bi fikri olan warmı günde en az 6 kez çıkarıyorumda sölemesi yayıp