mide yanmasi

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve askprensesi tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

24 Eylül 2009
    Konu Sahibi : askprensesi
  1. askprensesi

askprensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar aksamlari gunduzleri ne yesem midem yaniyor 38 haftalik hamileyim ilacini aldim ama doguma az kaldi ilac almak istemiyorum ne oneririsiniz evden soyle yiyebilecegim icebilecegim agolunnn

2. 24 Eylül 2009
  3. egebebek

egebebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde aynı şikayetim var ben tuzlu kraker felan atıyorum ağzıma bi süre ii geliyor ama ne yesen gene aynı:sinifsinif:

4. 24 Eylül 2009
  5. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bendede aynı problem var ve ilaç kullanıyorum, doğum yapıncaya kadar bu sıkıntıyı yaşayacağız ne yazıkki
    kullandığım ilacı zaten jinekolog verdi kötü olsa vermezdi, ama ben yinede hergün değil gün aşırı kullanıyorum bazı yerlerde beyaz leblebinin iyi geldiğini okumuştum.
    beslenme şeklini değiştirmek lazım, az ve sık yemek, kola vb, kızartma gibi yiyeceklerden uzak durmak gerekiyorr.
    gece yattığınızdada yüksek yaksıkta yatın.
    geçmiş olsun...

6. 24 Eylül 2009
  7. askprensesi

askprensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla hepsini denedim sadece beyaz leblebi yemedim evet ilactan bende aldim ama bitii son haftalar olunca gerek duymuyorum terkar almaya yastgi yuksek yapsamda ayni sroun evet yanik cok kotu oluyor uyutmuyor bazen sagolun arakdasalr bilginizi bekliyorummm

8. 24 Eylül 2009
  9. surem

surem biricik oğlum aras'ım.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende kullanmam diyodum ama şimdi 3.şişe gaviscon şurubu bitiriyorum..ablam 10-15 şişe kullandı onunki daha kötüydü..hiçbişey olmaz merak etme,hamilelikte verilen bi ilaç,rahatlatıyo tavsiye ederim..
    birde büyükler hep derdi inanmazdım,sırtını sıcak tut hamilesin diye..gerçekten üşütünce de mide kötü oluyo farkettim bikaç kez..

10. 25 Eylül 2009
  11. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Benimde midem çok hassas oldu, çoğu yediğim şeye hemen tepkisini yanarak gösteriyor:KK43: Ve beni kıvrandırıyor.
    Leblebi filan yemeği hiç düşünmüyorum, unutmayın leblebi türü şeyler bağırsakları kurutuyor. Öyle bir sorunum yokken, bir problemden kurtulmak için ikinci problemi yaratmak istemiyorum kendime...

12. 25 Eylül 2009
  13. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben gaviscon'un çiğneme tabletini (ki bu anlık rahatlama veriyor:)) ve lansor denen bir propan kapsül kullanıyorum, dediğim gibi ikisinide doktorum verdi. lansoru normal şartlarda her gün kullanmak lazım ama ben gün aşırı kullanıyorum, gavisconu ise lansor kullanmadığım zamanlar, çiğneme tableti olduğundan pek sevmemde:)
    beyaz leblebiyi duydum zaten, denemedim. ne yazıkki gebelik reflüsü ile yaşamayı öğrenmek lazımmış, az kaldı doğumdan sonra hemen bitiyormuş. Hem bir inanışa görede bebek saçlı olacak derler:)) ne kadar doğruysa tabi. Çektiğiniz ızdırabı çok iyi anlıyorum çünkü bunu bende yaşıyorum, birazcık sabır, birazcık dikkat etmekle bu da geçmişte hatırlayacağınız bir anı olarak kalacak(çok mu pollyanna oldum)
    geçmiş olsun tekrardan....

14. 25 Eylül 2009
  15. aysseguul

aysseguul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde midem felaket yanardağ gibi..bebek saçlı olcak diyolar ama dayanılcak gibi diil..yediğimide çıkarıyorum ben.:sinifsinif:ilaçda almak istemiyorum..sabırr

16. 25 Eylül 2009
  17. drybyn

drybyn deryaaa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kuru nane atın dilinizin üstünü ve somurun naneyi ben denedim çokta faydasını görüyorum

18. 26 Eylül 2009
  19. Laelia

Laelia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    doguma hazirlik kursunda cig patatesin mide yanmasina iyi geldigini söyledi ebe, fakat hic denemedim... ama kursta deneyenler ve is yaradigini söyleyenler vardi.