Mideye oturacak bir yemek tarifi..

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve yaren_76 tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

  30 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  Mideye oturacak bir yemek tarifi..

  Hicbir kitapta bulamazsiniz..

  Size özel hizmet, kiymetimizi bilin..

  ***


  Malzemeler:
  1 adet az gelişmiş ülke,
  Tepeleme yağ,
  Bol miktarda yabancı sermaye,
  Envai çeşit televizyon dizisi,
  Bol miktarda provokasyon ve cinayet,
  Bir kaç skandal,
  1 tutam asparagas haber,
  Bir baraj su,
  1 adet yabancı dil,
  1 yığın hamburger,
  1 kasa kola,
  Aldığı kadar dış borç,
  1 adet Bush
  1 adet nükleer santral projesi
  Aldığı kadar miting
  Hazırlanışı:

  Tam olmamışlarından bir adet ülke alınır ve çok önceden 1 adet Bush’ta bekletilmiş bir tepeleme yağla iyice yağlanır. Daha sonra bol miktarda şerbet hazırlanıp nabzına göre azar azar yedirilir. Şerbeti yiyince salınan ülkenin yer kabuğu kolayca kaldırılır ve yeraltı kaynakları yavaş yavaş soyularak, ince ince dilimlenir.
  Ardından kısık ateşe oturtulur ve yabancı sermaye ülke içine yavaş yavaş ilave edilip, millî piyasaya karıştırılır. Daha sonra süzgeçten geçirilerek, kalan iç sermaye ayıklanır.

  Süzülen iç sermaye bir kaba konularak içine aldığı kadar dış borç eklenir ve ateş arttırılır.
  Dış borcun tadı çok ağır olduğundan, ülkenin tadını bozup fark edilmesin diye, borçlanmış ülkenin içine, daha önceden ince ince çekilmiş televizyon dizileri, yabancı dil, kola ve hamburger azar azar katılarak çırpılır ve eklenmiş dış borçla birlikte, ülke içinde iyice bir nükleer santral üzerinde kaynatılır.

  Sonra ülke diri kalmasın diye bir baraj suya birkaç skandal ve asparagas haber katılarak çalkalanır ve koyulaşmaya başlamış ülkeye ilave edilerek, ülke gündemi iyice bir sulandırılır. Daha sonra yine süzgeçten süzülür ve ülke içindeki yurt sevgisi, ana dil, inanç ve türküler ayıklanır, birlikte ve barış içinde yasama arzusu dilim dilim parçalara ayrılır ve diğerlerine ilave edilir.

  Son olarak bol miktarda provokasyon ilave edilip nükleer ateş biraz daha arttırılır. Artık tüm ulusal bilinç ve sermayeden ayıklanmış ve yenmeye hazır hale gelmiş ülke, bir iki taşım daha kaynamaya bırakılarak kapağı kapatılır. Sonra ülke kazayla (!) ocakta unutulur ve tam taşmak üzereyken yetişip bir güzel kurtarılır. Arzuya göre çifte kavrulmuş vatandaş başı ve kola ile servis yapılır.
  Hepinize zafiyet olsun.
  Yiyenlerin midesine otursun...  alıntı