Miğde Bulantilari öldürecek Beni :(

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve esinesinti tarafından 7 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : esinesinti
  1. esinesinti

esinesinti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar epeydir nete bile giremiyorum çünkü bulantılarımdan kendime gelemiyorum.ne yapıcam kızlar yaa bişeyde yiyemiyorum canım istemiyor ne zaman geçer bu 6 haftalık şuan ve ikiz.bu şekilde olan varmı ne yapıyorsunuz.

2. 7 Mayıs 2008
  3. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Hayırlı uğurlu olsun darısı buradan birbirine dualarını eksik etmeyenlere olsun,AMİNNNNNNNNNNNNN
    Canım bir 6 hafta daha sabretmen lazım, geçecektir mutlaka

4. 7 Mayıs 2008
  5. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Günaydın esiesinti.BEnde ikin bebek bekliyorum. Bende seninle aynı durumdayım canım 6 ve 7. haftalar özellikle miğde bulantısı dayanılmaz noktadaydı ev deki her şey kokuyor ve hiç bit yiyeceği görmek istemez durumdaydım. 10. haftaya girdim şu anda bulantılarım var ama önceki haftalar gibi değil yavaş yavaş etkinliği azalıyor az da olsa peynir ekmek yeşil yapraklı sebzeleri minik miktarlarda yemeye başladım. ama klasik hamileler gibi ne canım erik istiyo nede herhangi bir meyveyi bile görmek hayatta en sevdiğim şey dondurmadır adını bile duymak istemiyorum. Dr um 12 haftadan sonra biraz daha rahatlıyacağımı söylüyor. Banada sabretmek düşüyor. Durumun en şiddetli zamanı seni anlıyorumbende çok çektim allah yardımcın olsun sabırlı ol. Belki bizimkiler ikiz diye u kadar şiddetlidir. Sağlıkları yerinde olsunda inşallak kucağımıza alalım.

6. 7 Mayıs 2008
  7. tutkuum

tutkuum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlr bende 9. haftaya girdim dah önce hiçbişeyim yoktu şu 2-3 gündür midem çok kötü özellikle otobüse bindiğim zaman çok fena oluyorum ne yapıcam bilmiyorum bişey yiyip içmek yada ilaç kullananınız varmı kızlar ya

8. 7 Mayıs 2008
  9. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    İlacı önermiyor dr lar ama benim dr um bazı önerilerdfe bulundu. Sabahları yataktan kalkmadan bir iki tane tuzlu kreker yememi erik, turşu, kızartma gibi safrayı fazla çalıştıracak yiyeceklerden kaçınmamı posalı ve miğdeyi yormayan yiyecekler yememi önerdi tuzlu kreker kahvaltıya kadar geçen süre için bende işe yaradı.

10. 7 Mayıs 2008
  11. Syucem

Syucem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ah ah kızlar kıymetini bilin ben o bulantıları ağrıları sızıları seve seve çekerdim.Eğer 5+3 ötesine gidebilseydim neyse ALLAH bağışlasın kızlar o şikayetlerde mutlu etsin sizi sağlıklı sıhhatli kucağınıza alında

12. 7 Mayıs 2008
  13. esinesinti

esinesinti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ya bende akşama kadar ağzımdan tuzlu şeyleri eksik etmemeye çalışıyorum çünkü çok feci bir şey bu.ayrıca dediğin gibi ikizlerde fazla oluyormuş ebrizm .ayrıca aynı beni anlatıyorsun erik için ölürdüm şimdi ondan bile bulanıyorum.biran önce geçer inşallah kafamı kaldıramıyorm.

14. 7 Mayıs 2008
  15. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    En doğrusu sık sık ve az yemek çok önemli ve yemeklerle birlikte sıvı alma miğdende şişmesine neden olduğu için yemeklerden önce ve sonra içmeye gayret et. benim bir sorunum daha var onu çözemedim bağırsak tembelliği kendimi zorlayarak kuru kayısı yiyerek üzerine su bile içsem olmuyor. birde üstüne böyle sadece kuru gıdalar yiyebilmek mahfetti.

16. 7 Mayıs 2008
  17. EU2

EU2 Guest

bence hamişliğin tuzu biberi bu bulantılar.. inanın sizin yerinizde Olmak İsteyen birçok bayan var bunlardan biride Benım.. :)) kıymetini bilin diye Boş ve saçma bir laf Etmicem Çünkü kıymetini bildiğinizden eminim...walla darısı Bize inşallah..hamişlerin duası kabul olurmuş bebiş isteyenler içinde Dua edin kızlar :))

18. 7 Mayıs 2008
  19. esinesinti

esinesinti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet gebelikte kabızlık çok sorunlu oluyor şu hani malatya kayısı diye satılıyorya tam kuruda değil.ondan günde 2 tane ye hemen düzeliyor.