migren agrısı cekıyor musunuz?

Konusu 'Anket : üyelerimize sorduk...' forumundadır ve Fountain tarafından 29 Ekim 2009 başlatılmıştır.

?

migren agrısı yaşıyor musunuz?

1. hergun

Oylanma: 1
    16,7%
  2. haftada bır

Oylanma: 3
    50,0%
  3. ıkı haftada bır

Oylanma: 0
    0,0%
  4. ayda bır

Oylanma: 2
    33,3%
    29 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Fountain
  1. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    doktor mıgren oldugumu soyledı ama her gun agrıyo nerdeyse uyusam gecıyo ama hepde uyuyamam kı mıgde bulantısıda oluyo gorme bozukluguda aranızda bu hastalıgı yasayan var mı ne sıklıklarla oluyor ve ılac harıc yontemlerınız varsa yazın lutfen

2. 29 Ekim 2009
  3. burfur

burfur Her Halime Sonsuz Şükürler Olsun Pro Üye

Beğenildi:
    195
    Ödül Puanları:
    153
    öncelikle çok geçmiş olsun,acil şifalar canım.
    maalesef bende migren hastasıyım.çok düzensiz giriyor benim krizler.özellikle uykusuz kalınca ve stresli olunca giriyor.ilaçlarımın dışında tatlı ve çikolatadan uzak durmaya çalışıyorum.çünkü tatlı ve çikolata tetikliyor ve arttırıyor.ayrıca ilaçlardan sonra ağrım geçiyor fakat kendimi inanılmaz yorgun hissediyorum.birde aman siz siz olun başınızı ağrı esnasında bağlamayın hem zararlı hemde ağrıyı şiddetlendiriyor.(tecrübelerime dayanarak söylüyorum.)hepimize acil şifalar diliyorum.migrensiz sağlıklı günlere sevgiyle..

4. 29 Ekim 2009
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    turk kahvesi kismen rahatlatiyor beni.. hele de telvesi.. kahvenin migren uzerinde rahatlatici etkisi var zaten.. hava degisiminden midir yuksa sinirsel midir bilmiyorum ama son 1 haftadir cok tutuyor benim de..

6. 30 Ekim 2009
  7. cagla67

cagla67 Ne Mutlu Türk'üm Diyene.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım çok geçmiş olsun....
    çok şükür benim migrenim yok.
    migren ağrısı çekenlere biberiye çayını tavsiye ediyorlar,ben daha birkaç gün önce sitede okumuştum,bitki sözlüğü diye bir bölüm var orada,oku ve dene istersen....
    acil şifalar dilerim....

8. 30 Ekim 2009
  9. EU2

EU2 Guest

benim de migren krizlerim var en son geçen hafta tuttu ,, anlattığın gibi mide bulantısı ve başın tek tarafında inanılmaz bir ağrı ,, genelde stres aşırı gürültülü ortamlar , dengesiz beslenme ya da öğün saatini geçirip aç kalma benim migreni tetikliyor , ha birde saçlarımı ıslak bırakırsam sinüzitle birleşiyor kafamçokkarıştı dahada kötü oluyor ,, Ağrı hafif hafif başladığında hemen ağrı kesici alıyorum geçer belki diye almassam daha kötü oluyor ,migrenin tek tedavisi relax olmak ve düzenli yaşamak(uyku ,yemek ,...) ,,,

10. 30 Ekim 2009
  11. italim

italim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    maalesef evet,mafoldumbenözellikle regl döneminin ilk yada bitişinden sonraki birkaç gün, ilaç bile fayda etmiyor bazen, evdeysem karanlık odada yarım saat uzanıyorum ilaçla ancak hafifliyor.İş yerindeysem resmen kabusa dönüyor ağrılar:a015:

12. 30 Ekim 2009
  13. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benimde migrenim var bi ara her hafta 3 gün üstüste olurdu bundan bir ay öncesine kadar ölüyordum ağrılardan ilaç felan fayda etmiyordu özellikle adetime 3 gün kala felaket oluyrodum
    şimdi hamileyim henüz atak yaşamadım çok şükür dün biraz ağrıdı ama uyudum sabah uyandığımda hafiflemişti inşallah hamileliğimde olmaz ilaç da kullanamıyorum... çok zor bişey...

14. 30 Ekim 2009
  15. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    hanımlar cevaplarınızı tek tek okuyorum hepınız bılgıler vermıssınız tesekkurler bu bıtkı cayları ıyıde bazı bıtkıler ıcmek tehlıkelı olabılır bıberıye demıs bı kısı ıcen var mı ?

16. 30 Ekim 2009
  17. cambazz

cambazz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    off bugün tam 4. günü oldu benim migrenimin ve şükür geçti.3 gündür yemek bile yiyemedim doğru düzgün,sürekli yatmak sorunda kalıyorum televizyon bile izleyemiyorum,çünkü hareket eden hiçbir şeyi takip edemez hale geliyorum.sürekli mide bulantısı,bazen kusma..ensemin arkasından bir başlıyor ağrımaya gözüme kadar.ben akapunktura başlamayı düşünüyorum çok etkili oluyormuş,allah kimseye böyle bir ağrı vermesin:sinifsinif: