Migren hastaları... Yardım eder misiniz?

Konusu 'Algoloji - Ağrıbilim' forumundadır ve janet tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Mart 2009
    Konu Sahibi : janet
  1. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    evet arkadaslar bana miğreni olanlar varsa tarif edebilirlermi
    bir kac gündür cok fazla midem bulanıyordu dünde hafif hafif bir baş ağrısı ama gece bir uyandım sağ gözümün üstünde acayip bir ağrı ısığı actım daha sidetlendi ve uyamadım eşimin işi nedeniyle saat bes gibi tekrar kalkdım ve daha kötü ne buzdolaptaki ısığa ne ocaktaki ısığa baktıkca cıldıracak gibi bir ağrı karanlıkta hic bir sey yok ve dayanamayıp doktora gittim bana miğren tehsisi koydu ve ilaclarımı verdi birde iğne yaptı ama hala cok kötüyüm miğren ağrısı böylemi su anda ısığa veya günesli bir yere cıkamıyorum cok kötü bir ağrı oluyor tek taraflı ne yapmam gerek ne faydası olur dayanamıyorum cünki senağlama

Son düzenleme: 29 Mart 2009
  2. 29 Mart 2009
  3. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    janetim güzel arkadaşım anlattıklarının hepsi kronik migren tarifi yıllardır migrenle boğuşuyorum
    yapabileceğin hiç bişey yok canım benim karanlık ve sessiz bi ortamda duyumaya çalışacaksın başka çaren yok kelin ilacı olsa misali keşke yardımım olsa ama migren ataklarımda eşim acile kaldırıyor beni serumsuz ayağa kalkamıyorum
    öyle evde ağır ağrı kesicilerden bi fayda göremiyorum :1no2:

4. 29 Mart 2009
  5. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ay bunu anlatırlar ama bu kadar kötü olacağını bilmezdim su anda pc ye bile bakamıyorum

6. 29 Mart 2009
  7. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bakma zaten pcye yaa... normalde bile başağrısı yapar...

ben de stres kaynaklı var... çok şükür acillik olmadım hiç...
    ama ağrı başladığı anda eğer ilaç içmezsem geçmek bilmiyor... ama başladığında ilaç içersem ilaç etkileyene kadar mide bulantısı ve sese ; ışığa dayanamıyorum...

zaten migren atağının başlayacağını hissettiğin anda sana hangi tedavi uygun görüldüyse onu yapman lazım... başladıktan sonra geçmesi baya zor oluyor...

geçmiş olsun canım ...

8. 29 Mart 2009
  9. zeynep215

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    janetim şu an kendine yapabileceğin en büyük zulüm pc başınsa oturmak
    bak sana migreni tetikleyen şeyleri yazayım
    -uzun süre aç kalmak
    -uzun süre uykusuz kalmak-uzun süre ayakta kalmak
    -bu seni üzebilir ama çikolata migreni fena halde tetikler ben çantamda çikolatayı eksik etmezken migren yüzünden yıllardır yiyemiyorum
    -havasız mekanlarda bukunmak-
    -aşırı derecede ağlamak mesela sinirlenip birine bağırınca ben o gün bittiğimin resmidir
    bak migren nöbetinde karanlık sessiz bi odada yere sırtüstü yatıp ayaklarını yukarıya kaldır ki beynine kan gitsin bi 10 dk öyle kal rahatlatır biraz bide sıcak olmayan ılık suyla duş al canım inşallah atlatırsın bitanem ne yaşadığını çok iyi anlıyorum Rabbim yardımcın olsun valla

10. 29 Mart 2009
  11. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım zaten sabahtan beri oturmuyorum dotorumda sinir stres oldumu diye sordu hemen dediğin cok doğru bu anlamda kalkacağım basından ama acba faydası olacak bir seyler varmı diye bakıyorum ama galiba zamanla kendiliginden ğececek bir kac gün sürüyormu bu ağrı

12. 29 Mart 2009
  13. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun arkadaşlar ben dediklerinizi uygulamaya gideyim a.s.

14. 29 Mart 2009
  15. Hayat87

Hayat87 ♥αşĸıм,oğlυм ve & Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Bende lise yıllarımdan beri migrenle baş etmeye çalışıyorum gerçekten inanılmaz kötü birşey çok geçmiş olsun cnm atağın geleceğini anladığın anda ilacını al hiç geciktirme uykusuzluk ve stres tetikleyen nedenler arasında..Eğer kilolu değilsen migren önleyici tedavilerde var ama kilo aldırıyor..

Allah yardımcımız olsun :Saruboceq:

16. 29 Mart 2009
  17. Hayat87

Hayat87 ♥αşĸıм,oğlυм ve & Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Ayrıca ilaç olarak avmigren önerebilirim ama atağı anladığın anda hemen içmen lazım..
    Eğer çok şiddetliyse geçmiyorsa diye bir ilaç var ondan alabilirsin ağrıyan bölgeye buz tutmakta faydalı oluyor..

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Mart 2009
  18. 29 Mart 2009
  19. zeynep215

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    janetim sabaha bişeyin kalmayacak inşallah merak etme ama ben migren atağımın 2. günü aşırı derecede yorgun ve bitkin oluyorum muhtemelen sende öyle olacaksın şimdi pc yi kapat dediğim gibi karanlık ve sessiz odada ayaklarını duvara ya da kanepeye kaldır
    bide pencereyi aç derin derin bikaç defa nefes al burndan ama ve biraz içinde tut havayı sonra yavaş yavaş ağzından ver yıllardır yapmadığım şey kalmadı bunlar biraz iyi geliyor ama dediğim gibi geçirmez sadece biraz rahatlatır malesef inşallah geçecek canım bugünlük birazcık dişini sık bitanem inan ne yaşadığını şuan çok ama çok iyi anlıyorum:çok üzgünüm:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.